Bekar Yaşam Kılavuzu

Eğer bekar olarak eğlenmiyorsan,

bunu doğru yapmıyorsun demektir…

New York şehrinde bekar olmak nasıldır? Ya da Londra’da, Los Angeles’ta, Münih’te, Miami’de, İstanbul’da, İzmir’de, Ibiza’da ya da arada bir yerde? Son yıllarda, gerek büyük gerek küçük şehirlerde, kızlar gecesi, bekarlar barı, online randevu ve apps üzerinden —romantizmin olmadığı— bir gecelik ilişkiler yaşanan gece hayatı tavan yapmış durumda. Gece dışarı çıktığınız zaman yemek masalarında kız gruplarını veya kulüplerde bir arada duran kızları daha sıklıkla görmeniz mümkün.

bekar yaşam kılavuzu

Günümüz bekarları illa Bay veya Bayan Doğru’yu aramıyorlar; ya da hüzünlerini bekar evlerinde yasa boğularak geçirmiyorlar. Sex and The City dizisinin 90lar sonunda yarattığı etki tüm dünyaya yayıldı diyebiliriz. Kızların erkekler olmadan da eğlenebileceğinin altını çizmişti. Kimilerine göre kadının daha rahat ilişki yaşamasına yönlendirdiği düşünülse bile genel olarak bekar olup evde saklanmak yerine dışarı çıkıp yaşamın keyfine devam etmenin kadınların da hakkı olduğunu gösteriyordu.

bekar yaşam kılavuzu

Sadece gece gezmelerinde değil tatillerde de kız gruplarını eskiye oranla daha sık görmeniz mümkün. Bir çok gece kulübünde kızlara özel geceler düzenlenirken onların kapıdan ödedikleri paralarda erkeklere göre daha ucuz hatta bazı zamanlar bedava bile oluyor. “How to Be Single/ Bekar Yaşam Kılavuzu ” tüm bu insanların bekar yaşam tarzını nasıl akla hayale gelmeyecek çılgınlıklarla sonuna kadar yaşadıklarını anlatan bir komedi.

bekar yaşam kılavuzu

Bekar olmanın bir doğru yolu var, bir yanlış yolu ve bir de… Alice var. Ve Robin. Lucy.  Meg. Tom. Ken. David. Josh. Ve George. New York şehri; ister aşk bağlantısı, ister bir macera ister ikisinin arasında bir şey olsun, doğru eşleşmeyi arayan eğlence peşinde çok sayıda insanla doludur. Ve gece geç saatte buluşmalar, kışkırtıcı cep mesajları ve bir gecelik ilişkiler arasında bir yerde, tüm bu bekarların ortak yönü, aşkın tanımının sürekli evrim geçirdiği bir dünyada nasıl bekar olunacağını —ve nasıl zevkle eğlenileceğini— öğrenmeye duydukları ihtiyaçtır. Asla uyumayan şehirde birileriyle geceyi geçirmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

bekar yaşam kılavuzu

“How to Be Single/ Bekar Yaşam Kılavuzu ”nda Fifty Shades of Grey filminin başrollerindeki Dakota Johnson ile Rebel Wilson (“Pitch Perfect”), Damon Wayans Jr. (“Let’s Be Cops”), Anders Holm (“Neighbors”, “The Intern”), Alison Brie (“Get Hard”), Nicholas Braun (“The Perks of Being a Wallflower”), Jake Lacy (HBO yapımı “Girls”), Jason Mantzoukas (“Neighbors”, TV dizisi “The League”) ve Leslie Mann (“This is 40”) yer alıyor.

bekar yaşam kılavuzu 2

Filmin yönetmeni Christian Ditter bu konuda şunları söylüyor: “Komedi türüne gerçekten modern ve taze soluklu bir yaklaşım getirmek istedik. Günümüzde bekar olmanın hakiki anlamını resmeden filmimiz; partileri, eğlenceyi ve randevulaşmayı konu alıyor. Erkekler ve kadınlar hakkındaki pek çok film doğru kişiyi bulmakla ilgili; bizim filmimiz ise öyle değil; bir yandan müthiş eğlenceyi ve hayatın boş zamanını kucaklarken, bir yandan da dünyadaki yerinizi bulma, arkadaşlar edinme ve hayatınızla ne yapmak istediğinizi çözmekle ilgili.”

bekar yaşam

İlişki trendlerinin değiştiği 2016 yılında bekar olmak ilişki yaşamaktan daha keyifli duruma geldi. Artık neden bekarım sorularını sorarak evde sıkılmak yerine dışarı çıkıp kendi hayatını yaşamanın tam zamanı.

Fotoğraflar Warner Bros aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: