Gündönümü 21 Aralık, Ruhun Karanlık Gecesi

21 Aralık, Güneş’in “hareketsiz durduğu” ve onun gücünü tüm spektrumlarında fark edebildiğimiz Gündönümü, aynı zamanda Ruhun Karanlık Gecesi.

O gün Dünya’nın bazı yerlerinde Güneş en zayıf noktasında bulunur ve oradakilere yılın en uzun gecesini yaşatır. (Türkiye’de olanlar bu gruba dahil). Dünyanın diğer bölgelerinde ise 21 Aralık’da Güneş en güçlü noktasında ve yılın en uzun gününü yaşatır. 

Ancak nerede yaşarsak yaşayalım, hepimiz yılın bu zamanının inanılmaz enerjilerinden yararlanabiliriz.

Gün dönümünde boyutlar arasındaki perdenin inceldiği ve gezegenin enerji ağının daha yüksek uyuma yöneldiği varsayılır. Yılın bu zamanında ruhsal alemlerle bağlantı kurmak daha kolay olabilir. 

Mevsimler değiştikçe, biz de kendi yaşamlarımızda değişimi daha kolay teşvik edebiliriz.

Aralık Gündönümü aynı zamanda Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle de aynı hizalanma ile gerçekleşiyor. Oğlak; ayakları yere basan, dünyevi ve disiplinli bir burç olduğundan, bunları kendi içimizde geliştirebileceğimiz enerjik niteliklerdir. 

Oğlak burcu, Satürn gezegeni tarafından yönetilir ve yılın bu zamanında Jülyen takvimine göre eski Roma’da olan Saturnalia olarak bilinen popüler bir pagan festivali kutlanırdı. Hediye vermek ve çam ağaçlarını süslemek gibi Saturnalia geleneklerinin çoğu, bugün hala gözlemlenen ritüellerdir. 

Gündönümünün enerjilerine ve Güneş’in gücüyle; 21 Aralık, Kuzey Yarımküre için Ruhun Karanlık Gecesidir. 

21 Aralık’ta yılın en kısa gününü ve en uzun gecesini yaşarız. 

Artan karanlık saatler; ruhumuzun karanlık gecesine, içeri girebileceğimiz ve varlığımızın daha ince kıpırtılarını duyabileceğimiz zamana rehberlik eder. 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: