Kış Gündönümüne Özel Rutinler ve Yoga

21 Aralık, Kuzey yarım küre için… Ruhun Karanlık Gecesi 🖤🌑

Bazen sadece karanlıkta, kendimiz olabilme konusunda gerçekten rahat hissedebiliriz. Güneşin spot ışığı üzerimize düştüğünde, kendimizi açıkta kalmış, belirli bir şekilde hareket etmemiz veya öyle olmamız gerektiğini düşünebiliriz. 

✨ Gece yarısı düşüncelerimizle baş başa kaldığımızda, işte o zaman gerçekten özümüzün derinliklerine dalabilir, kim olduğumuza dair yeni bir gerçekle yüz yüze gelebiliriz. 😌

Yılın en uzun gecesi, spot ışıklarından uzaklaşmak ve bunun yerine kendimizle ve kendi gerçeğimizle oturmak için bir fırsat.. Analiz etmek için duygularımızı tanımlamamıza, hatta yazmamıza bile gerek yok. Sadece onlarla oturup onların olmasına izin verdiğimiz bir zaman. 💫😌

Karanlıkta düşüncelerimizin hiçbir önemi yok. Gerçekten parlayabilen şey duygularımız… Şu an konuşma şansı yakalayan duygusal sesimiz ve onun duyulmasına izin vermeliyiz. 

Zihnimizin etiketlerini ve yargılarını unutup, bunun yerine kalbin gücüyle hissedebiliriz. Bu geceyi korkarak ya da karanlıkta kaybolarak değil, farkındalıkla yaşayabiliriz. 

Karanlıkta oturduğunuzda ve kendinize izin verdiğinizde hangi duygular ortaya çıkıyor? 
Hangi rahatsızlık büyüyor? Kendinize izin verdiğinizde ne olur?

Dinginliğe ulaşmamız gerekiyor, çünkü bulduğumuzda yeni bir güce ve gerçekte kim olduğumuza dair yeni bir gerçeğe adım atabileceğiz.

✨✨Bu gece neler yapabiliriz?✨✨

Bu geceki ritüeliniz karanlıkta oturmak olsun. Işıkları kapatın ve oturmaya kendinize izin verin. 👉 karanlıkta otururken nasıl hissettiğinizi gözlemleyin.

Sadece vücudunuzun içinde kalarak rahatlamaya çalışın. Aklınıza herhangi bir düşünce gelirse, nefesinize odaklanın, geçmesine izin verin.

Bunu birkaç dakikalığına yapabilirsiniz. 👉ortaya çıkan herhangi bir endişeyi veya huzursuzluğu aşıp aşamayacağınızı görün. 

Karanlıkta oturduktan sonra rahatlatıcı bir banyoyu, rahatlatıcı yağlar ve tuzlarla yapabilirsiniz. Artık taşımak istemediğiniz duygu ve düşünceleri temizlemenize izin verin. 👇

Ruhun karanlık gecesi dinlenme, yenilenme zamanıdır. Restoratif yoga yapabilirsiniz. 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: