HAKKIMDA

Yoga, Bütünsel İyi Yaşam ve Mindfulness Koçu olmadan önce Özel Bilgi Üniversitesi Sinema-TV yüksek lisans bölümünü tamamlayarak medya dünyasına adım attım. On yıllık medya sektöründeki süreç; stres, anksiyete, panik atak, uyku problemleri, boyun ve bel ağrıları ile tamamlandı. Fiziksel, duygusal ve ruhsal yaşadığım sıkıntılı sürecin etkilerini azaltmak için yoga önerildi (Aslında zorla yaptırıldı diyebilirim. Sonuç, canım ablam sayesinde yoga ile tanışmış oldum.) ve tüm hayatımın değişiminin ilk adımı mat üstüne çıktığım anda gerçekleşti. 

‘Kendi alanımı yarattığımı keşfetmek ve bu alanda özgürleşmek, yoganın bana ilk faydası oldu.’

2015’te yogayı hayatımın parçasından daha fazlası yapma niyetim 2000 saati aşan yoga, meditasyon, nefes, mindfulness koçluk, NLP gibi eğitimlerle bütünsel iyi olma haline yardımcı olmak üzere yol alarak devam ediyor. 

E-RYT® 500, YACEP® Yoga Alliance onaylı Hatha Yoga sertifikalarım ile beraber Mindfulness Koçluk, Errickson Coaching NLP Master, İleri Seviye Yoga Terapi, Çocuk Yoga, Nefes, Meditasyon, MFR, Geleneksel Çin Tıbbı Ayurveda alanlarında sertifikalarım bulunmaktadır.

Seane Corn, Tiffany Cruikshank, Chris Chavez, Kathryn Budig, Anoda Judith, David, Cornwell, David Swenson, Kino McGregor, Dylan Werner, Yara Uluçay, Ürün Kurtiç, Sienna Sherman, Gül Dirican, Berivan Aslan Sungar, Banu Çadırcı, Carlos Pomeda, Zeyneb Uras, Zeynep Aksoy gibi yoga eğitmenleri ile çalıştım ve halen de çalışmaya devam ediyorum. Yolun kendisi öğretmen bile olsan gene öğrencilikle pekişiyor. 

‘Yoga sadece fiziksel veya ruhsal değil; bedenin, nefesin ve zihnin bir olması demek.’’

Dünyaya bazen düz bazen de tersten bakmanın keyfini çıkarıyorum. Bazen derinlere dalıyor bazende yüzeyin basitliğinde kendimi kaybediyorum. Her kaybediş, her denge bozulması aslında öze ulaşmanın için bir araç olduğunu fark edip şükrediyorum.

ATÖLYELERİM

BANA ULAŞIN

Mail: meltem@terapimyoga.com 

Instagram: http://instagram.com/meltemfakabasmaz

Online Yoga: https://www.youtube.com/@meltemileyoga

Podcast: https://anchor.fm/meltem-fakabasmaz

loading...