Wonder Woman

Wonder Woman 2 Haziran 2017’de 3D ve Türkçe Dublaj Seçenekleriyle sinemalarda2017’nin en çok beklenen filmleri arasında yer alan DC Comics’in Amazonlu süper kahramanı Wonder Woman aslında Güney Afrika’ya asker hemşiresi olarak giden Diana Prince’in gizli kimliği. Güney Afrika’da evlenerek Diana White olur ve zamanla hemşirelikten askerin gizli ajanı, sivil çalışan, iş kadını, astronot, Birleşmiş Milletlerin üyesi ve daha da fazlasına dönüşür.

Başrolünü Gal Gadot’un, yönetmenliğini Patty Jenkins’in (“Monster”, AMC  dizisi “The Killing”) üstlendiği destansı bir aksiyon-macera filmi olan “Wonder Woman”, DC Süper Kahramanlarının tek başına yer aldığı ilk sinema filmi olma özelliği de taşıyor.

wonder woman yeni fragman

İlk olarak 1942’de yayınlanan Sensation Comics’in 1. sayısında gördüğümüz Wonder Woman 1960lara gelindiğinde özel güçlerini kaybetmiş ve Diana Prince olarak yaşamına devam etmiştir. Wonder Woman 2017 yeni fragmanda Diana’nin evi olan Themyscira’dan (Cennet adası) insanın ölümcül yeri Dünya ile ilgili daha fazla görüntü göreceksiniz.

Gadot’a eşlik eden uluslararası oyuncular arasında yer alan isimler şöyle sıralanıyor; Chris Pine ( “Star Trek” filmleri), Connie Nielsen (Fox’un “The Following,” “Gladiator” dizileri), Robin Wright (“The Girl with the Dragon Tattoo,” Netflix’in “House of Cards” dizileri), David Thewlis ( “Harry Potter” filmleri, “The Theory of Everything”), Danny Huston (“Clash of the Titans,” “X-Men Origins: Wolverine”), Elena Anaya (“The Skin I Live In”), Ewen Bremner (“Exodus: Gods and Kings,” “Snowpiercer”), ve Saïd Taghmaoui (“American Hustle”).

 

wonder woman 2017

O, Wonder Woman olmadan önce, Amazonların prensesi Diana’dır. Korunaklı bir cennet adada büyümüş, yenilmez bir savaşçı olmak üzere eğitilmiştir. Ama Amerikalı bir pilot adanın kıyılarına düşüp dış dünyada olağanüstü bir kargaşanın patlak verdiğini söylediğinde, Diana tehdidi durdurabileceğine inanarak evinden ayrılır. Savaşların tamamını bitirmek için insanlarla omuz omuza savaşan Diana tüm güçlerini keşfedecektir… ve de gerçek kaderini.

Wonder Woman 2 Haziran ‘da karşımıza çıkıyor fakat biz onu ilk olarak 2015’te Batman vs Superman filminde tanıdık. 1974 yılında TV için filmi yapılması rağmen uzun metraj olarak sinemalarda izleyemedik. Aslında proje 2005 yılında senaryo olarak şimdiki yönetmeni Patty Jenkins’e sunuluyor fakat hamile olduğu için yönetmenlik konusunda olumsuz geri dönüş yapıyor. 2003’te Charlize Theron’a Oscar kazandıran Monster (Canavar) filmi Jenkins’in ilk sinema filmi. ‘Filmi bitirdikten sonra bana ne yapmak istediğimi sordular. Hiç tereddüt etmeden Wonder Woman dedim. Her zaman bir süper kahraman filmi çekmek istediğimi herkes biliyordu.’ Jenkins’in bu hayali önce hamilelik sonra bir süre TV’de dizi çekmekle ertelendi. 2006 yılında Marvel Thor 2 filmini çekmesini istemişti. Fakat yaratım sürecinde yaşanılan anlaşmazlıkla filmi Alan Taylor çekti.

wonder woman

Patty Jenkins’in yönettiği Wonder Woman 2 Haziran gösterime girerken, filmin senaryosu Allan Heinberg ve Geoff Johns’a, hikayesi ise Zack Snyder & Allan Heinberg’e ait. Filmin karakterleri DC Entertainment’dan uyarlanmıştır. Wonder Woman karakteri, William Moulton Marston tarafından yaratılmıştır. Filmin yapımcılığını Charles Roven, Zack Snyder, Deborah Snyder ve Richard Suckle, yönetici yapımcılığını ise Rebecca Roven, Stephen Jones, Wesley Coller ve Geoff Johns üstlenmişlerdir.

Amazon prensesi Diana Price, gizli kimliği Wonder Woman, dünyayı keşfetmek için tropik topraklarını geride bırakıp demir ve camın hüküm sürdüğü dünyamıza dalar. Birçok insanüstü yetenek ve kıvrak bir zekayla donatılmış olan güzel kahraman Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.

TANRIÇA  ·  SAVAŞÇI ·  EFSANE

Güçlü, zarif, bilge ve şahane: Tüm zamanların en büyük Süper Kahramanlarından biri olan ve tüm dünyada Wonder Woman olarak tanınan bir karakterin sahip olduğu ilham verici nitelikler bunlar. Saygı duyulan ve zamana meydan okumuş, 75 yıldan uzun süredir küresel gücün ve eşitliğin simgesi olan bir DC arketipi. Nasıl ve ne zaman var oldu ve insanoğlunun esenliği onun için neden bu kadar önemli hâle geldi?

Yönetmen Patty Jenkins’in bu muazzam kahramanı konu alan “Wonder Woman”ı Diana’nın uzun zamandır beklenen başlangıç hikayesini anlatıyor. Diana halkına bizzat tanrıların kralı Zeus tarafından hediye edilmiş gizli Themyscira adasının tek çocuğudur. Amazonların dünyasından olan Diana tüm hayatı boyunca savaşa hazırlanmıştır. Fakat gerçek bir savaşçı olmak için, doğru bildiği şeyleri —ve başka hiçbir şeye benzemeyen silahlarını— dünyanın o güne dek gördüğü en yürek parçalayan savaş alanına taşıma cesaretini göstermesi gerekmektedir.

Onun bazı güçlerinden de bahsetmeden bitirmeyelim. Yunan Tanrıları tarafından çamurdan yapılan Diana’ya Wonder Woman olma özellikleri gene onlar tarafından verilmiştir. İnsan üstü güç, insan üstü dayanıklılık, uçmak, insan üstü hız, insan üstü refleksler, denge ve kontrol gücü, iyileştirme gücü, empati, karizma, hayvanlara özel sezgi gücü, üstün hisler, üstün algılama gücü, boyutlar arası geçebilme gücü.

wonder woman 2017

Wonder Woman 2 Haziran 2017’de tüm Dünya’da vizyona girecek.

Yönetmen: “Televizyon dizisini seyrettim. Wonder Woman bir kız çocuğunun heves edeceği her şeydi: Güçlü ve nazik, heyecan verici ve stilize, kudretli ve etkili; ve de erkekler kadar sert. O çok sıkı ama aynı zamanda karmaşık bir dünyada sevgiyi, bağışlamayı ve iyi kalpliliği savunuyor. Bu kadar önemli değerleri savunan bir Süper Kahraman hakkında bir film yaptığım için büyük onur duyuyorum.”

Fotoğraflar Warner Bros aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: