Kong Kafatası Adası 10 Mart’ta Sinemalarda

‘Kong bir sinema klasiği. King Kong ile sinemada tür ana akıma geçti’ diyor yönetmen Jordan Vogt-Roberts, San Diego Comic Con’da yaptığı konuşmasında. ‘ Kong: Kafatası adası filminin yaşandığı dönem 1970ler. Yönetmen: ‘ O dönemlerde halen efsaneler vardı. Cep telefonları ve yüksek teknoloji dünyanın gizemini yok etti’ diyor. Güney Pasifikte fırtına sistemi ile korunan bir adanın keşfedilmesi ile başlıyor Kong: Skull Island. Bilim adamları ve askerler bu adaya gönderilir.Kong: Skull IslandFilmin ilk yayınlanan fragman görüntülerinden 1970ler Vietnam dram filmindeki Chopperların saldırı sahnesi aklınıza geliyor. Aynı zamanda 1980lerdeki James Cameron’ın yönettiği Alien filminde askerlerin yaratıklara saldırısını anımsatıyor.

Kafatası adası

Kamera arkası yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni Larry Fong (“Batman v Superman: Dawn of Justice”), yapım tasarımcısı Stefan Dechant (“True Grit,” ve “Avatar”ın süpervizör art direktörü ),  editör Christian Wagner ( “Fast & Furious” filmleri) ve kostüm tasarımcısı Mary Vogt (“Men in Black” filmleri) bulunuyor. Ekipte ayrıca Oscar ödüllü makyaj süpervizörü Bill Corso (“Lemony Snicket’s “A Series of Unfortunate Events,” “Star Wars: The Force Awakens”) ve dublör süpervizörü George Cottle (“Interstellar,” “The Dark Knight Rises”) bulunuyor. Efsanevi Kong, Industrial Light & Magic tarafından görsel efekt süpervizörü 2 Oscar Ödüllü Stephen Rosenbaum (“Avatar,” “Forrest Gump”)  ile birlikte yaratıldı.

Kong: Skull Islandİzleyiciyi gizemli Kafatası Adası’nın tamamen içine çekebilmek için yönetmen Jordan Vogt-Roberts, oyuncuları ve film yapım ekibi ile birlikte 6 ayda 3 kıta gezdi. İlkel manzaraları yakalayabilmek için Ekim 2015’de ilk çekimin olduğu Oahu, Hawaii, Avustralya Gold Coast ve son olarak Vietnam’a gittiler. Filmin çekimleri bir çok farklı bölgede gerçekleşse de, bazı yerler daha önce filmde hiç görülmedi.

Universal Stüdyolarının Orlando‘daki tema parkında çoktan Kong: Kafatası Adası için özel bir yer yapılmış. Filmi izlemeden önce gizemli adaya yolculuk yapabilir ve King Kong ile de karşılaşabilirsiniz.

Kong: Skull Island

Warner Bros. Pictures dağıtımıyla dünya çapında belirli sinemalarda 2D, 3D ve Imax seçenekleriyle 10 Mart 2017’de vizyona çıkması planlanıyor. 
Kafatası adası
Fotoğraflar Warner Bros aittir. 
loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: