Film Çekimlerinde Alkollü Olan Oyuncular

Alkollü olan oyuncular başlığını seçtiğim yazım için bir konuyu netleştirmek lazım. Film çekimleri sırasında oyuncu koçları ve menajerlerinin hiç biri alkol kullanılmasını önermez. Nitekim bazı oyuncular setlerde çekim sırasında veya öncesinde alkol almaları ile bilinmelerine rağmen bir çoğu çekim sırasında alkol kullanmayı tercih etmez. Hatta alkolik birini canlandırsalar bile içmezler çünkü onlar oyuncular. İçki içmek hafızayı ve bedenini kullanma kontrolünü etkileyebilir. Her ikisi de oyuncuların kullandıkları 2 araçtan biridir. Fakat arada sırada set öncesi veya çekim sırasında alkol kullanarak filmdeki karakterine uyum sağlamaya çalışanlar da var. Başka zamanlarda da sinirleri yatıştırarak ona zor gelen bir sahneyi canlandırabilmesi için alkolden destek alabiliyorlar.

Alkollü Olan Oyuncular

Çekimlerde alkollü olan oyuncuların bazıları rollerini daha iyi yapabilmek için içki içiyor, buna da metod oyunculuğu diyorlar. Bazıları karakterine uyum sağlamak bazıları da çekim arası vakit geçirmek için içiyorlar. Sebep ne olursa olsun, sıkıntıdan veya gerçeklik yaratmak için veya bağımlılıktan; burada paylaşacağımız oyuncular işleri sırasında içki içmeyi tercih edenlerden.

Çekimlerde alkollü olan oyuncular

– Margot Robbie

Alkollü Olan Oyuncular

Wolf of the Wall Street filminin başrol oyuncularından Margot Robbie, o filmden önce fazla tanınan biri değildi. Leonardo Di Caprio’nun seksi karısını canlandırdığı filmdeki seks sahnelerinde rahatlamak için sinirlerini yatıştırmak adına 3 bardak tekila içmiş.

 

– Daniel Radcliffe

daniel-radcliffe---harry-potter-final-scenes-seems-fantastic-102-101272

Harry Potter’in kendisi bile içki ile rahatlamayı seçenlerden. Daily Mail gazetesinin haberine göre oyuncu Daniel Radcliffe yıllarını partilemekle geçirmiş. Bir çok kereler de Harry Potter çekimlerine içkili gelmiş. ‘ Sete alkollü olarak gidiyordum. Sizlere o sahneleri gösterebilirim. Gözlerimin içi ölü bakıyordu. Benim bağımlılık problemim var.’ diyor Radcliffe.

-Natalie Portman – Mila Kunis

Alkollü Olan Oyuncular

Black Swan – Siyah Kuğu filminin yönetmeni Darren Aronofsky başrollerdeki Natalie Portman ve Mila Kunis’in beraber rol aldığı çok konuşulan seks sahnesi öncesinde sinirlerini yatıştırmak ve rahatlamak için bir şişe tekila içtiklerini söyledi. Kunis reddetmiş olsa bile sette çalışanlardan biri de beraber içtiklerini belirtmiş.

 

– Jennifer Lawrence

Jennifer-Lawrence-Hunger-Games

Bir söyleşi sırasında Hunger Games / Açlık Oyunları filmlerinin yıldızı Jennifer Lawrence, Catching Fire / Ateşle Oynamak filminin çekimlerinde sarhoş olduğunu itiraf etti. The Late Show programında sunucu David Letterman’a filmin çekimi sırasında çok sıkıldığını ve karavanında Pina Colada içtiğini söyledi.

Alkollü Olan Oyuncular

– Anna Kendrick

drinkingbuddies

Drinking Buddies filminin çekiminde Anna Kendrick sette sarhoş oldu. Önceleri alkolsüz içeceklerle sahnelerini çeken Kendrick’e gerçek bira verildi. Sonuç? İçte sarhoş ve biraz da utanç. Vulture dergisine yaptığı açıklamada: ‘ Bira içiyordum ve yarısına geldiğimde gerçek olduğunu anlamadım. Sonra çekimin ortasında sarhoş olduğumu fark ettim.’

– Brad Pitt ve Edward Norton

tumblr_n4303a75S71rp4397o1_1280

Hepimiz Edward Norton ve Brad Pitt’in ünlü Fight Club /Dövüş Kulübü filmindeki dövüş sahnelerini hatırlarız. David Fincher bu sahneyi iki ünlü aktörün sarhoş olduğu bir gecenin ardından çekmiş. Sette halen alkollü olan iki oyuncu bu sayede daha rahat birbirlerine vurmuşlar.

– Shia LeBeouf

shia-labeouf-drunk-lawless-mia-wasikowska

Lawless filminin çekiminde Shia gerçekten sarhoş olarak oynamış. Çekimlerde alkollü olan oyuncular arasında yer alan Shia; ‘ Bunu film için yaptım. Sette başka bir sebep olmadan içki içmem. Alkollü birini canlandırmak için bir gece önce sarhoş oldum. Tabii ki sabah sete gözlerim ve yüzüm şiş olarak geldim.’

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: