Yaratıcılık Yıldızlardan Sorulur

Yaratıcılıkkişinin kendini anlatmasının değişik yollarından biridir. Yaratıcı insanlar dendiği zaman sanatçıları, yazarları, dansçıları, tasarımcıları veya müzisyenleri aklımıza getirme eğilimimiz vardır. Eğer bunlardan biri değilseniz kendinizi yaratan kişi olarak görmeme eğiliminizin de olması muhtemeldir. İşin aslı ise uzmanlara göre öyle değil. Yaratıcılık, olmayan birşeyi hayal edebilme, bir şeyi herkesten farklı yollarla yapabilme ve yeni fikirler geliştirebilme yeteneğidir. Başka bir deyişle yaratıcılık herkesin gördüğü şeyi aynı görüp onunla ilgili farklı şeyler düşünebilmektir. Yaratıcılık günlük olaylara ve nesnelere herkesten farklı bakabilmek ve farklı yaklaşım tarzı geliştirebilmektir. Yaratıcılık, olağan, günlük şeylerin özel olmasını, özel şeylerin de daha çok günlük hayata girip doğal şeyler olmasını sağlar.

yaratıcılık

Ünlü astrolog Debra Silverman’in önermeleri arasında burçlarımız ne kadar yaratıcı olabileceğimizin sinyallerini veriyor. ‘ Herkes için yaratıcılık mevcut. Eğer öyle değilim diyorsanız yanılıyorsunuz. Kendinizi başkaları ile, yemekle, kendi bedeninizle, işinizle, evinizle nasıl ilişkilendirdiğinize bakın. Doğal ritminizi ve tutkunuzu takip edin!’ diyor.

yaratıcılık

Her burca tek tek bakmak yerine burçların gruplandığı 4 element (Su, hava, toprak ve ateş ) üzerinden yaratıcılığa bakacağız.

Su: Yengeç, Akrep, Balık

Burcu su grubu içinde olanlar şiiri, müziği, eviyle ilgilenmeyi, aile olmayı ve yemeği severler. Gerçekten yemek yapmaya bayılırlar. Başkalarını gerçek, zahmetsiz ve tutku ile beslemekten zevk alırlar. Zaten bu da onların yaratıcılığıdır.

Su grubu olanlar akmayı severler, akışta olmak hoşlarına gider. Aynı zamanda sessizliği, meditasyonu ve yalnız kalmayı severler. Su grubundan olan burçların yaratıcılıklarını geliştirmek ve ortaya çıkartmak için kendi ile veya sevdikleri az sayıda insanla bir arada olmaları onlara iyi gelir. Sosyal olamamaktan suçsuzluk duymamaları gerekir.

yaratıcılık

Hava: İkizler, Terazi, Kova

Hava grubu olanlar kelimeler ve ilişkiler konusunda yaratıcıdır. Yazmayı, dinlemeyi ve bilgi toplamayı severler. İnternete girip bilgi toplarlar. Tasarım ve giyim konusunda iyidirler çünkü özgün ve eklektik zevkleri vardır. Hava insanları planlamayı sever ki onlardan iyi yönetmenler olur. Sadece yaratıcılıklarını beslemek için ortaklığa ihtiyaçları vardır.

Kendilerine özgün olmayı her alanda severler. Ve grup içinde kendi özgün stilleri ile hareket etmekten de çekinmezler.

Toprak: Boğa, Oğlak, Başak

Toprak grubu olanlar yapmayı, inşaa etmeyi, planlar yapmayı, temizlemeyi, organize etmeyi, tahta işçiliğini ve parayı organize etmeyi severler. 

Onlar yapı ve formla ilgilidirler. Onların yaratıcılığı disiplin ve organize olmaktan ortaya çıkar.

yaratıcılık

Ateş: Aslan, Yay, Koç

Kendilerini ‘Vahşi’ ifade etmeyi severler. Her şeyde en iyi, en parlak, en dikkat çekici olmak için yol alırlar. Yaratıcılıkları merkezde, sahnede, insanların önünde olduğunda parlar. 

Yüksek sesli müzik onlara göredir. Rekabeti severler ve ne olursa olsun kendilerini gösterecekleri ortam yaratırlar.

yaratıcılık

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: