Hollywood’dan Türkiye’ye Gerçek Olan Set Aşkları

Film setinde tanışın aşklarını gerçeğe dönüştüren oyuncular, set aşkları yazımın ana konusu oldu. Son 10 yılın en çok konuşulan ilişkilerinden biri Brad Pitt ve Angelina Jolie’ninki oldu. Mr and Mrs Smith filminde birbirini öldürmeye çalışan aynı zamanda birbirine aşık karı kocayı canlandıran Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin ilişki yaşamaya başlaması sansasyon yaratmıştı. Çekimler sırasında sürekli bir arada olup, özellikle yakın ilişkiler yaşandığı sahnelerin çekimleri sonrası oyuncuları birbirine yakınlaşması kadar normal bir şey yok. Kimi zaman yakın arkadaş oluyorlar (Kate Wisnlet ve Leonardo DiCaprio) kimi zaman da sevgili oluyorlar. Hatta bu ilişki evliliklere kadar da ilerliyor. Brad Pitt ve Angelina Jolie için durum biraz daha farklıydı. Brad Pitt çekimler sırası evliydi ve Angelina Jolie ile yakınlaşması durumu daha da dramatik hale getirdi. Jennifer Aniston’dan boşanan Pitt, Angelina Jolie ile ilişki yaşamaya başladı ve sonunda da 2014’te evlendiler. Beraber olmaya başladıklarından itibaren evlat edindiler ve kendi çocukları oldu. Sonunda 8 kişilik aileye dönüştüler. Hayatın Sınırında filmi ile 10 yıldan sonra tekrar beraber aynı filmde rol aldılar. 10 yıl boyunca sürekli medyanın takibinde olan çift sette tanışıp aşık olan ve sonunda da evlenen bir çok oyuncuyu aklımıza da getiriyor. Türkiye dahil dünyanın her yerinde set aşkları sinema ve dizi dünyasında uzun yıllardır yaşanıyor. Sinema veya dizi çekiminde beraber oynayan oyuncuların birbiri ile yakınlaşması, birbirinden etkilenmesi olağan bir durum. Uzun saatler bir arada olmanın etkisi büyük. Aynı işlerde çalışıp evlenen veya sevgili olan bir çok kişi var. Film ve dizi setlerinde tanışıp beraber olmaya başlamak bazı zamanlar ofis yaşamından daha da hızlı gelişebiliyor. Özellikle beraber rol alırken sevgiliyi canlandıranlar arasında daha sık oluyor. Oyunculuğun profesyonellik olduğunu söyleselerde aralarında çekim varsa buna hiç bir şey engelleyemiyor. Aşk da kadın ve erkeğin birbirine olan çekimi değil de nedir?

Ünlü çiftler ve yaşadıkları set aşkları:

Mila Kunis – Ashton Kutcher

mila kunis ashton kutcher mila kunis-kutcher-70s

Ünlü çiftler arasında Angelina Jolie ve Brad Pitt gibi ses getiren ilişki Mila Kunis ve Ashton Kutcher olmuştu. 1998-2006 yılları arası That 70s Show dizisinde beraber rol alan Mila Kunis ve Ashton Kutcher, 2012’de ilişki yaşamaya başladılar ve sonunda da evlenerek 2014’te çocuk sahibi oldular. Sevgiliyi canlandırdıkları dizide oynadıkları sırada birbirlerinden etkilenmelerine rağmen dizinin bitiminden 6 yıl sonra sevgili oldular. Sevgili olmaya başladıkları sırada Ashton Kutcher, Demi Moore ile evli ve Mila Kunis ise Macaulay Culkin ile beraberdi.

Blake Lively – Ryan Reynolds

2011 yılında Green Lantern filminin setinde tanışan çift, 2014’te çocuk sahibi oldular. Ryan Reynolds ve Blake Lively yakınlaşması sette yaşanırken, Ryan Reynolds, Scarlett Johansson ile evli, Blake Lively’de Leonardo DiCaprio ile görüşüyordu. Şimdi 2. çocuğa hamile olan Blake Lively ailelerini büyütmeye kararlı.

blake-lively-ryan-reynolds-zoom green-lantern-movie-image-ryan-reynolds-blake-lively-2-600x400

Johnny Depp ve Amber Heard

the-rum-diary-johnny-depp-amber-heard-closeup

2012’de Johnny Depp 14 yıl boyunca beraber olduğu şarkıcı Vanessa Paradis’den ayrılmıştı. The Rum Diary filminin çekimlerinde tanıştığı Amber Heard ile flört etmeye başlayan Depp, 2015’in başlarında 2 ayrı düğün ile evlendiler. Stilleri ile birbirini tamamlayan çift Hollywood’un gözdeleri arasında yerlerini aldılar. Fakat 2016’da 15 ay evli kaldıktan sonra kocasının tacizine uğradığını söyleyerek Amber Heard boşanma davası açtı.

amber heard johnny depp

Jennifer Aniston ve Justin Theroux

2007’de Tropic Thunder filminin setinde tanışan ve yakınlaşan çiftin ilişkisi 2010 yılında bir kez daha karşılaştıkları Wanderlust setinde başladı ve sonunda evlilikle noktalandı. İlk karşılaştıklarında Justin’i karanlık bulan ve seri katil görünümü yakıştırmasını yapan Jennifer, ikinci defa karşılaştıklarında ondan etkilenmiş. Джен Энистон 425.wanderlust.cm.21612

Halit Ergenç – Bergüzar Korel

Binbir Gece dizisinde başlayan arkadaşlıkları aşka dönüşen Bergüzar Korel ve Halit Ergenç 2009 yılında evlendi. Dizi çekimi sırasında evli olan Halit Ergenç, çekimler sırasında etkilendiği Bergüzar Korel ile dizinin bittiği sene evlendi.

BERGÜZAR-HALİT-ALİ berguzar-korel

Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy

“Seksenler” dizisinin setinde tanışıp aşk yaşamaya başlayan Begüm Öner (26) ile Ceyhun Fersoy (33) 2015’te evlendiler. Dizide aşk yaşayan ve evlenen çift gerçek hayatta da aynısını yaşadılar.

30953165 begüm öner

Birce Akalay- Sarp Levendoğlu

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu’nun aşkları, reyting rekortmeni Küçük Ağa dizisinin setinde başladı. Akalay, daha önce de Yer Gök Aşk dizisindeki rol arkadaşı Murat Ünalmış’la evlenip boşanmıştı. Sarp Levendoğlu ise yıllardır Begüm Birgören’le beraberdi. Kısa bir süre adı Demet Evgar’la anılsa da mutluluğu rol arkadaşı olan Akalay da buldu.

küçük ağaask-gercege-dondu

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit

Çalıkuşu dizisi ile başlayan partnerliklerini ‘Aşk Sana Benzer’ filmine ve daha sonra da özel hayatlarına taşıyan Burak Özçivit ve Fahriye Evcen, 3 yıldır beraberler. Özcan Deniz ile uzun süreli ilişki yaşayan Fahriye Evcen rol arkadaşı Burak Özçivit ile mutluluğu buldu. İlişki yaşamaya başladıkları sırada Burak Özçivit Ceylan Çapa ile beraberdi. Instyle dergisine verdiği röportajda Burak Özçivit: Biz, ilk olarak Tims’de Çalıkuşu dizisi için rol arkadaşı olarak karşılaştık. İlk karşılaşmamızda enerjimiz birbirine çok uydu. İlk adımımız öyle oldu ancak ilişkimiz film esnasında gelişti.’ diyor.

set aşkları evcen_2072

Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli

Son dönemin en çok konuşulan set aşkı Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli arasında gelişti. Poyraz Karayel dizisinde tanışan çift kısa süre sonra aşklarını ilan ettiler. Aşklarını sürekli dile getiren çiftin yakında evlenme haberlerini alabiliriz.

set aşkları

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: