BRAD PITT VE WARNER BROS, BİLİMKURGU ROMANI ILLUMINAE SİNEMAYA UYARLAYACAK

Warner Bros stüdyoları Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B ile ortaklık kurarak Illuminae kitabını beyazperdeye uyarlıyor.

illuminae_612x380

Hollywood Reporter dergisinde yer alan habere göre Amie Kaufman ve Jay Kristoff tarafından yazılan Illuminae kitabının hakları sinemaya uyarlanmak için alınmış. Bulunan dökümanlar, yazılar, mesajlar, gemi şemaları, gizli dosyalar ile kendine özgün anlatım dili olan kitabın ana merkezinde Kady ve Ezra’nın aşk hikayesi anlatılıyor.

‘Bu sabah Kady, hayatının en zor seçimi olan aşkı Ezra’dan ayrılması gerektiğini düşündü. Akşamüstü ise gezegeni işgal edildi.’

brad pitt

Üçleme olarak yazılan serinin ilk kitabı olan Illuminae’de Warner Bros ve Plan B fazlası ile sinema için gerekli potansiyel gördüler ki sinemaya uyarlamaya karar verdiler. 2575 yılında geçen kitapta galaksiler içi savaş, ölümcül virüsler ve yapay zeka yer alıyor.

‘Yıl 2575. Birbirine rakip 2 büyük birlik bir gezegen için savaşmaktadır. Kady ve Ezra üzerine düşmanların ateşleri duraksız devam ederken, bir savaş gemisinde gezegeni terk etmeleri istenir. Problemleri de tam bu sırada başlar. Bir hastalık ortaya çıkmıştır ve korkunç sonuçlara yol açacak şekilde mutasyonla gelişmektedir. Kady bir bilgisayara girerek gerçeğin ne olduğunu öğrenmek için hackler ve ona yardımcı olacak kişinin bir daha konuşmayacağına yemin ettiği eski sevgilisi Ezra’dan başkası değildir.’

BradPitt1

Brad Pitt şu an yeni filminin çekimlerine Berlin’de devam ediyor. 60 milyon dolara Netflix tarafından gösterim hakları alınan filmde Brad Pitt gri saçları ile farklı bir görünüm yaratmış.

 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: