Yoga Yapan Ünlüler

Değişimi yaşamak, bütünleşmek, fiziksel ve ruhsal olarak aynı anda yarar sağlamak istiyorsanız Yoga’nın hayatınıza girmesinin tam zamanı. Yazımı okuyanlar arasında şu an yoga yapanlar varsa zaten onlar bunları çoktan deneyimlediler ve deneyimliyorlar. Henüz başlamamış olanlar için ise yazımın ilham vermesini dilerim. Aklımız bizlere oyun oynamayı çok sever. Nedense de vazgeçmeyi bilmez. Spor yaparak rahatlamak isteseniz bile bazen bu düşünceler sizi rahat bırakmaz. Yogada ise bedeninizi bir çok spordan daha iyi çalıştırırken beyniniz ordan oraya zıplamaktan vazgeçer. 1,5 saatlik yoga içinde bunlar nasıl mı oluyor diye merak edenlerdesiniz, bir kez deneyin. Sonra yorumlarınızı bana yazın..

yoga yapan ünlüler

Yoga dediğimiz zaman sınırlar koymayın. Birbirinden farklı yoga türleri var. Bedeninize ve ruhunuza hangisi iyi gelecek, bunu denedikçe göreceksiniz. Yogayı son yıllarda bu kadar popüler yapan ise ünlüler. Hem ülkemizde hem de yurt dışında yoga yapan ünlüler sosyal medyada ve basında haber oldukça daha fazla kişi yapmaya başlıyor. Bir şekilde de yapmaktan vazgeçemiyor. Sonuçta yogayı herkes yapabilir ve pratik yaptıkça da faydalarından hemen herkes anında yararlanmaya başlayabilir.

yoga yapan ünlüler
Gisele Bündchen

Victoria’s Secret’in melekleri yogayı seviyor. Candice Swanepoel, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr ve Gisele Bündchen yoga ile formlarını koruyanlardan. Instagramda Gisele’in kızıyla yaptığı sevimli yoga seanslarını takip edebilirsiniz. Doğum sonrası hiç bırakmadığı yoga sayesinde eski formuna çok hızlı kavuşan Gisele Bündchen, işlerindeki başarılarının da yoga sayesinde olduğunun altını çiziyor.

yoga yapan ünlüler
Miranda Kerr

Güç ve esnekliği aynı anda yaşamak, günlük koşturmalarla, işlerimizde yaşadığımız stresin etkilerinden kurtulmak, odaklanmak ve anda olarak yaşamı mutlulukla yaşamak istiyorsanız sizde yogayı deneyimleyin. Yoga yapan ünlüler arasında şarkıcılar, film yıldızları, komedyenler, profesyonel sporcular, modeller var. Yoga ile odaklanma ve anda kalma fırsatını yaşayan ünlüler daha iyi cilt, daha huzurlu ve mutlu yaşam, daha esnek ve güçlü bedene sahip olmaktan keyif alıyorlar.

Demi Moore
Demi Moore

52 yaşındaki Demi Moore, şu an halen güzel ve formdaysa yogaya büyük bir teşekkür borçlu. Yoga ile beraber yediklerine de dikkat eden yıldız organik sebzeler, yeşillikler, meyvalar, çiğ sebzeler ve çorbalarla besleniyor. Yoga ve pilatesin de sayesinde hiç olmadığı kadar iyi bir vücuda sahip olduğunun altını çiziyor. Stresi azaltan ve ruhu rahatlatan yoga onun gerçek anlamda yaşlanmaya karşı reçetesi.

Madonna
Madonna

50 yaşındaki Madonna yoganın dinamik bir türü olan ashtangayı tercih ediyor. 1996’dan beri yoga yapan ünlü sanatçı Ashtanga’daki en zor 6 pozu 90 dakika ile 3 saat arası yaparak şimdiki formunu koruyor. Onun yaptığı yoga daha ileri aşamada çünkü güç, koordinasyon, denge ve esneklik gerektiriyor. Madonna zoru seviyor ve bunu hakkıyla da başarıyor. Bu arada sizde yapabilirsiniz. Önemli olan kendinizi adamak, yapabileceğine inanmak ve pratik yapmak. Zor dediğiniz şey zor gelir..

yoga yapan ünlüler

Kırklı yaşların en seksi kadınlarından biri olan Jennifer Aniston’ın sırrıda yaşlanma karşıtı yoga derslerinden geçiyor anlaşılan. Yoganın yanı sıra birçok farklı sporu da deneyen ve beraberinde yapan ünlü oyuncu yogadan hiç vazgeçmeyenlerden. Günde 15 dakika yaptığı yoga ve egzersizlerle şekilli bacakları olmuş.

yoga yapan ünlüler

Komedyen Russell Brand yıllardır kundalini yoga ve meditasyon yapan ünlüler arasında. Kundalini yoga, ashtanga gibi fazla kas gücü gerektirmeyen bir tür. Onun farkı ise sonu olanla sonsuz olanı bir araya getirmek ve deneyimlettirmek. Ruhunuzu yükselten bir etkisi var. Özellikle stres, günlük yaşamda koşturma, çocuk büyüten veya yaşamda zorluklar yaşayanların denemesi gereken bir yoga.

Kate Hudson
Kate Hudson

 

 

 

35lerindeki Kate Hudson’ın yaşamında meyvalar, pilates, dans ve yoga var. Günlük egzersize her zaman vakit ayıran Hudson’ın fit vücudu bunların sayesinde.

yoga yapan ünlüler
beyonce

 

Her gün yogaya zaman ayırmaya çalıştığını ve yoganın her seansından sonra ağlamak istediğini söyleyen Beyonce “yoga sadece spor değil benim için terapi, her dersten sonra farklı bir rahatlama ile hayatıma devam ediyorum”diyor.

yoga yapan ünlüler

40lı yaşlarındaki güzel oyuncu Charlize Theron yoga pratiği ve spinning dersleri ile formunu koruduğunu belirtiyor. Los Angeles’ın en ünlü yoga hocasından haftada 2 ders alan Theron kol dengeleri ve inversion hareketlerini sıklıkla yaptığını söylüyor.

collin farrel yoga yapan ünlüler

Colin Farrell yoga yapan ünlüler arasında yerini alıyor. Görünümünü ve fit bedeneni egzersiz ve yogaya borçlu olduğunun altını çiziyor. Yogaya başladığı an onun için tutkuya dönüşmüş. ‘Kafanızdan çıkıp bedeninizle bütünleşiyorsunuz. Benim için eğlence demek’ diyor yoga için.

heather graham

Gençliği yoga pratiği ile keşfeden Heather Grahamn 30 yıla yakın süredir yapıyor. Yediklerini ve yaşamını daha iyi yoga yapmak üzere değiştiren Graham, günlük egzersiz yapmak yerine yoganın rahatlıcı etkisi ile zinde kalmayı tercih ediyor.

celebrities-who-do-yoga

Yoga taytları günlük yaşamın da trend görünümlerinden biri. Buna da ünlülerin etkisi fazladır. Aynı zamanda rahat olmaları da…

enhanced-8700-1392748276-7

Zamanında alkol problemleri yaşayan Robert Downey Jr. yoga ile bilinç ve ruh dengesini sağlayanlardan. Ona göre yaşam zor ve bağımlıklarından dolayı çok ciddi yollardan geçmek zorunda kaldı. Yoga ile spiritüel dengeyi yakaladığını söyleyen ünlü oyuncu kariyerinde de başarılı olmasına etken olduğunu söylüyor.

 

lady-gaga-sexy-yoga-ass-10

Yoga yapan ünlüler arasında Lady Gaga en seksisi olarak yerini alıyor. Fiziğini gözler önüne seren ve bu konuda da bir çok modele taş çıkartan ünlü şarkıcının en büyük dostu her gün yaptığı en az 15 dakikalık yoga seansları. Özel bir eğitmenle çalışan Gaga yoganın danslarına da çok faydası olduğunu ve sadece vücudunun değil düşüncelerinin de yoga sayesinde terbiye olduğunu belirtiyor.

 

Yoga sadece bedene değil, ruhunuza da iyi geliyor. Yaşadığımız dünyada sürekli bir hareket var. Durmaksızın akan bilgi, görüntüler aklımızı meşgul edebiliyor. Bizde zaman zaman andan kopuyoruz. Anda kaldığımız da ise yaşamaktan keyif almanın tadını çıkarıyoruz. Her şeyden önce kendimizi sevmekle başlayalım. 2016’da her zamankinden farklı olanı denemenin tam zamanı. Kendi enerjinizi parlatın, kendinizi sevin ve yoga yapın.

Fotoğraflar getty image aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: