Star Wars: Güç Uyanıyor Dünya Prömiyeri

Star Wars: Güç Uyanıyor dünya prömiyeri 14 Aralık akşamı Oscar törenlerinden de büyük törenle dünya prömiyerini Los Angeles’ta yaptı. Hollywood’da son yıllarda Marvel süper kahramanları, A-sınıfı yıldızlar ve sayısız ünlünün yer aldığı prömiyerler ve partiler yapılmıştı. Star Wars: Güç Uyanıyor dünya prömiyeri kadar büyük bir tanıtım şimdiye kadar gerçekleşmedi.

stormtroopers starwars güç uyanıyor

Los Angeles Hollywood Bulvarı’nda 3 ayrı salonda gerçekleşen Star Wars prömiyerine Disney ve LucasFilm ev sahipliği yaptı. Prömiyerin gerçekleştiği salonlardan biri Oscar töreninin düzenlendiği The Dolby Theatre. Toplamda 5000 konuk Star Wars: Güç Uyanıyor filmini izlemeye geldi.

star wars güç uyanıyor z star wars güç uyanıyor dünya star wars güç uyanıyor dünya

Hollywood Bulvarı’nın tepesine gerilen beyaz çadır prömiyer için özel olarak hazırlandı. Tören sırasında belirli cadde ve sokaklar trafiğe kapatılırken yüksek seviyede güvenlik önlemleri alındı.

star wars güç uyanıyor dünya star wars güç uyanıyor dünya

Filmin yıldızları lie beraber bir çok yıldız ve ünlü prömiyerdeydi. Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Harrison Ford, Mark Hamill ve Carrie Fisher katılanlardan bazıları.

star wars güç uyanıyor dünya star wars güç uyanıyor dünya

Prömiyer öncesi konuklar beyaz çadırın altında yürüdüler ve her yerde Star Wars filmine özel dekorasyon yer aldı. Star Wars filmlerinin yönetmeni George Lucas Güç Uyanıyor filminde yönetmenliği J.J.Abrams’a bıraktı. The Walt Disney şirketinin CEO’su Bob Iger prömiyerde yaptığı konuşmada ‘George Lucas gibi bir dahi olmasaydı bunların hiç biri gerçek olamazdı’ dedi. Filmin yönetmeni J.J. Abrams filmin sonunda vizyona çıkmasından ve izlenildiğinden rahatlamış olduğunu belirtti. ‘Beklemek kadar zor bir şey yok’ dedi.
star wars güç uyanıyor
Star Wars Güç Uyanıyor filminin konusu ile fazla açıklama yapılmamasına rağmen 135 dakikalık film Luke Skywalker’ın direniş hareketinin, babası Darth Vader’a karşı zafer kazandığı ‘Jedi’ın Dönüşü’nün devamı niteliğinde olduğu konuşuluyor.
 star wars
Filmin bitiminde partiye katılan tüm konukların cep telefonları olası korsanla filmin yayılmasını önlemek için tek tek kontrol edildi. Film, Amerika sinema tarihinin Aralık ayı en büyük açılışını yapıyor. Toplamda 4100 sinema salonunda Star Wars filmi 17 Aralık günü itibari ile gösterime girecek. The Hobbit: An Unexpected Journey filmi daha önceki rekorun sahibiydi. Sadece Amerika’da değil bir çok ülkede Star Wars şimdiden rekor kırmaya başladı. İngiltere’de film gösterime girmeden 1 milyondan fazla bilet satılmış bile.
Haber HollywoodReporter aittir.

 

 

 

 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: