Fotoğraflarda Etkileyici Görünün

Fotoğraflarda etkileyici görünmek, havalı ve karizmatik çıkmak için fotoğraf çekilirken basit ipuçlarını uygulamanız yeterli. Fotoğraflarımızın instagram ve facebookta daha sık yer aldığı dönemleri yaşarken hepimiz güzel çıkmak, kısacası fotojenik olmayı istiyoruz. Bazılarımız için çok da önemli olmayabilir.  Genel bir araştırma yapılsa yüksek bir oran fotoğraflarında iyi gözükmek istediğini söyler. Bunu sadece sosyal medya ile sınırlamayalım. Özel günlerin anısı olarak saklamak için çektiğimiz veya çekilen fotoğraflarda güzel ve etkileyici görünme isteği yüksektir. Düğün ve doğum günü fotoğraflarınızı en üst sırada tutuyorum. Yıllar sonra fotoğraflarınıza bakınca kendinizi o günkü gibi etkileyici ve güzel hissetmek istersiniz. Fotoğraflarda etkileyici görünmek için güzel olmaya gerek yok. Öncelikle doğal olmanız, rahat görünmeniz yeterli. Yüzlerce fotoğrafçının önünde fotoğraf çektiren ünlülere, her gün stilleri ile fotoğraf koyan bloggerlara ve modellere bakın. Doğal olan, rahat göründükleri fotoğraflar sizce de daha etkileyici değil mi? Birde unutulmaması gereken kural, gülümsemek. Bu iki kural uygulaması en kolay.

Fotoğraflarda etkileyici görünmek

Fotoğrafınız çekildiğinde hemen bakıp nasıl çıktığınızı inceliyorsunuz. Duruşunuza, saç şeklinize, stilinize bakıyorsunuz. O gün kullandığınız çantanız acaba kıyafetinizi nasıl tamamladı, saçınızı yana mı atsanız daha iyiydi veya dudaklarımı neden böyle kastım gibi düşüncelerle fotoğraf çekimi devam edip duruyor. Birde bazılarımız var ki her çekilen fotoğrafta harika görünüyor. Stilleri bir yana duruşları, gülümseleri, saçları, bakışları.. her şekli ile etkileyici, fotojenik.

Fotoğraflarda etkileyici görünmek için neler yapabiliriz, şimdi uygulaması kolay, bizlere yardımcı ipuçlarında sıra.

  1. Açılarla Oynayın

Bedeninizi 45 derece döndürün, omuzlarınızı kameraya doğru döndürün ve ağırlığınızı arkadaki bacağınıza verin. Bu belinizi inceltip, bacaklarınızı uzatan ve sizi daha uzun gösteren bir ipucu. Eğer üst bedeniniz kısaysa ve elinizi belinize koymak istiyorsanız, elinizi bel hizanızdan biraz daha aşağıya koyun. Eğer bedeniniz uzunsa o zaman belinizden biraz daha yukarı koyun.

Fotoğraflarda etkileyici görünmek

2. Balerin gibi Oturun

Otururken fotoğraf çekildiğinizde kameraya doğru üst bedeniniz kıvrılır ve sırtınız yuvarlaklaşır. Otururken fotoğrafta etkileyici görünmek için bir balerin gibi durun. Sanki başınızın üstünden biri iple sizi yukarı doğru çekiyor hissini yaşayın. Omurganız ve boynunuz bu şekilde uzayacaktır. Karnınızı içeri çekin ve çenenizi yukarıya kaldırın. Leighton Meester bize bir balerin gibi nasıl oturulduğunu gösteriyor. Eğer masanın önündeyseniz o zaman bacaklarınızın üzerinize ellerinizi koyun ve itin. Bu şekilde boyununuz uzar ve omuzlarınız geriye gider.

Fotoğraflarda etkileyici görünmek
3. Grup Fotoğrafında Öne Çıkın
Bir grup içinde fotoğraf çektiriyorsanız Kim Kardashian gibi çıplak olmanıza gerek yok.  Kalçalarınızı gruba doğru çevirin, omuzlarınız kameraya doğru baksın. Chrissy Teigen gibi bedeniniz öne çıkartarak gülümsemeyi unutmayın.
Fotoğraflarda etkileyici görünmek

4. Bacaklarınız Uzun Gözüksün

Bacaklarınız fotoğrafta görünür durumdaysa direkt kameraya doğru bacak bacak üstüne atmak bedeninizi, aynı zamanda bacaklarınızı daha kısa gösterir. Bunun yerine bacaklarınızı hafif yana doğru yatırın, kameraya doğru olan bacağınız diğerinin üzerinde olsun. Parmaklarınızı aşağıya doğru çevirerek baldırlarınızı belirginleştirin. Şimdi bacaklarınız daha uzun çıkacaktır.

Fotoğraflarda etkileyici görünmek

5. Daha Zayıf Görünün

Bacaklarınızı Alexa Chung gibi önden kavuşturun ve daha zayıf görünün. Onun zayıf görünmeye ne kadar ihtiyacı var o da şüpheli fakat uzun eteğin altında bu duruşla ayakkabıları daha şık gözükmüş ve boyunu da kesmemiş.

alexa chung

6. Boyunlar Yukarı

Kamera yüz hatlarınızı düzleştirir. Eğer önden fotoğraf çekiliyorsanız boynunuzu daha uzun göstermeniz sizi etkileyici yapacaktır. Omuzlar geriye, boynunuzu horoz gibi yukarıya doğru kaldırırken çenenizi azıcık aşağıya indirin. Biraz garip gelmiştir size de ama fotoğrafa bakınca tam istediğiniz görüntünün çıktığını görünce buna değecektir.

iHeart Radio Music Festival - Night 1 - Press Room
7. Gizemli Bakışlar

Fotoğraflarda etkileyici görünmek için bir bacağınızı hafif öne doğru alarak topuğunuzu kaldırın. Bacaklarınız bir anda uzadı. Birde gizem her zaman güzel gösterir. Cara Delevingne gibi fotoğraf konusunda uzman bir oyuncu-model olarak onun gibi gizemli ve cesur bakmaya çalışın.

cara delevingne

 

 

 

Bu tüyolarla fotoğrafta fotojenik çıkmamanız için bir sebep kalmadı. En büyük tüyoda benden, içten ve rahat olun. Kendinize güvenin. Her kadın güzeldir.

Fotoğraflar allure aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: