Cannes Film Festivali 11 – 22 Mayıs Arasında Gerçekleşti

Fransa’nın ünlü sahili Cannes’da her yıl gerçekleşen Cannes Film Festivali 69. kez düzenlendi. Cannes Film Festivali 11-22 Mayıs arasında gerçekleşti. Palme D’Or için yarışan filmlerle beraber yarışma dışı olup galasını Cannes’da yapan filmler bir arada olunca sadece Avrupa değil, Amerika, Çin, gibi dünya sinemasından bir çok tanınmış kişiler; ünlüler, modeller, oyuncular, yönetmenler ve şarkıcılar kırmızı halıda boy göstermek için Cannes’a geldi. Woody Allen’in Cafe Society filmi ile açılan Cannes Film Festivali 11 gün boyunca kadın ve erkek ünlülerin şıklık yarışına da ev sahipliği yaptı.

cannes film festivali

Festivalin en ilgi çeken çifti bu yıl George Clooney ve eşi Amal Clooney oldu. George Clooney’nin Para Tuzağı filminin galası için Cannes’da kırmızı halıda olan çift ilişkilerinin ışıltısını kırmızı halıya taşıdı.

cannes film festival 2016

Cannes Film Festivali’nde iz bırakanlardan biri Gossip Girl dizisi ile kariyerine başlayan ve sinemada devam eden Blake Lively oldu. 2. çocuğuna hamile güzel yıldız kırmızı halının yıldızlarından biri oldu.

Cannes Film Festival 2016

Festivalin başlangıcında Woody Allen’ın filminde oynayan ve yeni filmi Shallow Water tanıtımını yapan Blake Lively stili ile kırmızı halıda ve Cannes sokaklarında basının gözdesi oldu.

Cannes Film Festival 2016

Cannes Film Festivali 2016’nın dikkat çekenlerinden biri de Bella Hadid oldu. Alexandre Vauthier tasarımı kırmızı renkli gece elbisesindeki dekoltesi ile kırmızı halının en çok konuşulanlarından biri oldu.

Bella Hadid
Bella Hadid

Bella Hadid katıldığı diğer bir galada giydiği ten rengi işlemeli Roberto Cavalli abiyesi ile bir kez daha dikkat çekerken Givenchy takımı ile pantolon takımların davetlerde de şıklık yarattığını bizlere gösterdi.

cannes film festivali

Pantolon takımlarla maskülen şıklık yaratanlardan biri de rol aldığı eski kocası Sean Penn’in yönettiği filmin galasına giydiği Dior Haute Couture tasarımı ile Charlize Theron oldu.

Cannes Film Festival 2016

Kırmızı, beyaz, metal, ten rengi ve siyah bu yıl Cannes Film Festivali galalarında kırmızı halının en sık tercih edilen renklerindendi.

cannes film festivali 2016

Elle Fanning - Zuhair Murad
Elle Fanning – Zuhair Murad

 

Irina Shayk
Irina Shayk

cannes film festival 2016 1

Ken Loach’ın I, Daniel Blake filmi ile büyük ödül Palme D’Or kazandığı Cannes Film Festivali’nde uzun zamandır gözlerden uzak kalan Mischa Barton zayıflaması ve şık görünümleri ile dikkat çekmeyi başardı.

cannes film festival 2016

Oscar ödüllü Julia Roberts şık görünümleri dışında protesto amaçlı kırmızı halıda çıplak ayakla yürümesi ile festivalin konuşulan isimlerinden biri oldu.

Cannes Film Festivali

Cannes-Film-Festival-2016
Adriana Lima

Cannes için bayanların şıklıklarının yanına erkekleri de eklememiz gerekiyor.

Justin Timberlake
Justin Timberlake

cannes film festivali 2016

Festival sırasında gerçekleşen Amfar galada ise en çok konuşulan Katy Perry oldu. Öncelikle katıldığı davetteki Marchesa imzalı kırmızı abiyesi muhteşemdi. Bununla beraber dedikodusu yapılan Orlando Bloom ilişkisi de instagramda yayınladıkları fotoğrafla netlik kazandı.

katy perry cannes film festival 2016

 

Marion Cotillard- Dior
Marion Cotillard- Dior

cannes film festivali

cannes film festivali
Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: