George Clooney ve Julia Roberts ‘Para Tuzağı’ ile sinemalarda

Cannes Film Festivali’nde galası yapılan Para Tuzağı /Money Monster George Clooney ve Julia Roberts bir araya getiriyor. Filmin yönetmeni ise 2 Oscar ödüllü oyuncu – yönetmen Jodie Foster. Son yıllarda oyunculuğu kadar yönettiği filmlerle de adından söz ettiren Foster, 2011 yılında Mel Gibson’un başrollerinde olduğu The Beaver – Kukla filmi ile eleştirmenlerden geçer not almıştı. Jodie Foster, 27 Mayıs 2016’da vizyona giren yeni filmi Para Canavarı / Money Monster ile televizyondan borsa tüyoları veren bir Wall Street simsarının hayatını perdeye taşıyor. Mal varlığını kaybeden bir izleyicisinin tuzağına düşen Lee, bu defa ilginç bir belanın yamacına sürüklenecek!

para tuzağı

Film kapitalizmin en büyük açığı olan, insan faktörünü her açıdan sıfıra indirgeme temasından yola çıkıyor. Borsa yatırımcılığının bireysel pratikte yol açabileceği faciaların bir resmini çekmeye çalışan yapımın Hollywood’dan çıkması ise düşündürücü. Kapitalizmin simgesi Hollywood, kendisinin de içinde varolduğu sistemi eleştirmesi maalesef yeterli de olamıyor. İnsan ve değer yoketme konusunda Hollywood stüdyoları Wall Street ile yarışır.

para canavarı

Alan Di Fiore, Jim Koufand ve Jamie Linden’ın senaryosunu yazdığı Para Canavarı filminin başrollerinde George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell, Dominic West rol alıyor. Lee Gates, TV’de borsa tüyoları vererek izleyenlere para kazandırmaya çalışan bir TV sunucusudur. Onun verdiği ipucu ile tüm aile varlığını kaybeden Kyle Budwell tarafından rehin alınır. Filmin seansları için http://www.beyazperde.com/filmler/film-214139/seanslar/

para canavarı

Cannes Film Festivali’nde yapılan galasında kırmızı halıda yönetmen ve oyuncular bir aradaydı.

para tuzağı

George Clooney ile evlenerek  dikkatleri üzerine çeken Amal Clooney ise Hollywood yıldızlarını aratmadı. Versace tasarımı elbisesi ile filmin başrol oyuncularından daha fazla ilgi çekti.

para tuzağı

para tuzağı

Julia Roberts, 69. düzenlenen Cannes Film Festivali kırmızı halısında ilk defa yürüdü. Oscar ödüllü oyuncu Cannes kuralarını eleştirmek adına da çıplak ayakla kırmızı halıda yürüdü.

"Money Monster"

Galaya katılanlar ise:

Susan Sarandon
Susan Sarandon

para tuzağı

Eva Longoria - Pamella Roland
Eva Longoria – Pamella Roland

 

Fotoğraflar Sony Pictures ve Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: