Yeni sezonun yıldızı bomber ceketler

Fashion Week

New York, Londra, Milano ve Paris Moda Haftaları sokak stillerindeki izlenimlerinden sonra geçen sene başlayan bomber ceket furyasının baharda moda olmaya devam ettiğinin öncelikle haberini vermek istedim. Yani geçen sene dolabınıza bomber ceket eklediyseniz, bu senede rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Bomber ceketlerin en büyük avantajı her tarz stille kombinlenebiliyor olması. Jean ve tshirtlerle kombin yaparak görünümüzü şıklaştırmakla beraber elbise ve eteklerle de rahatlıkla görünüm yaratabilirsiniz.

GC images
GC images
GC images
GC images

Günlük tarzının en büyük tamamlayacısı olan bomber ceketler, ünlülerin sokak ve gece stillerinde oldukça tercih ettiği modellerden biri.

Bomber-Jacket-kendall jenner

Kolları ve bel kısmı lastikli, kısa ceketlere genel olarak bomber ceket deniliyor. Şişkin ve kabarık görüntüsünden dolayı verilen bu isim, kısa sürede bütün dünyaya yayıldı. 1980’lı yılların başında popüler olan bu akım, 2015 yılı itibariyle tekrar vitrinlerde yerini almıştı.

bomber ceket

bomber ceket

Ünlüler bomber ceketleri genellikle günlük hayatlarında tercih ediyorlar. Özellikle, skinny kot pantolonlar, deri taytlar ile rahatça kombilenebileceğin bu ceketler, rahat ve kolay bir kullanım sağlıyor. Tabii ki bomber ceketler zaman içinde renk, kesim ve desen anlamında ciddi bir gelişme yaşadı. Şimdi şık bir görünüm yaratmak için bu ceketler tercih edilmeye başlandı.

Fashion Week
Fashion Week

Bomber ceketleri, gündüzden geceye de uyarlayabilirsin. Eğer rahat ve cool stillerden hoşlanıyorsan, 2016 yılında bu ceketleri yanından ayırmamalısın!

Fotoğraflar getty image aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: