Paris Moda Haftası Sokak Stilleri ve Kış Sokak Modası

Paris Couture Moda Haftası’nda birbirinden güzel couture abiyeler 2016 Baharını podyumlarda yaşatıp modaseverleri etkisi altına alırken, Paris sokaklarında durum podyumlardan farklı değildi. Paris Couture Moda Haftası sokak modasında havaların daha ılık olmasının etkisi ile modaseverler paltoların ardına saklanmak zorunda kalmadılar.

moda haftası sokak stilleri
moda haftası sokak stilleriÜnlü bloggerlar, moda ikonları, defileye katılan modeller, moda yazarları ve defileleri takip eden ünlüler sokaklarda trendler yaratırken Paris sokaklarını defileye çevirdiler. Paris Couture Moda Haftası sokak stilleri içinde her zaman ilk gözüme çarpan Olivia Palermo oluyor. Desenleri stilinde yaratıcı kullanımı ile kendi görünümüme etkisi derinden olmuştur. Desenleri fazla kullanmayı sevmezken onun stillerinden aldığım ilham ile daha cesur olup desenlerle barıştım.

paris moda haftası sokak stilleri

İki ayrı renkte desenli parçayı bir araya getirmesi bana göre o kadar yaratıcı ki. Aynı zamanda stilinde kullandığı aksesuarlarla bütünleştirmesi.. Siz ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum…

paris moda haftası sokak stilleri

Desenlerle Paris Moda Haftası Sokak Stilleri konusuna giriş yaptıktan sonra sırayı çizgilere bıraktım. Adidas eşofmanlarda yer alan çizgileri andıran ceket takımda kullanılan çizgileri çok beğendim. Trend yaratan görünümlerden biri olarak ilham listeme aldım.

paris-hc-str-rf16-4887 paris-hc-str-rf16-4348

Desenler kıyafetler kadar çantalarımızda da yerini alıyor. Özellikle bu yıl çiçek desenler geçen yıla göre sanki biraz daha ön plandaymış gibi geldi.  Tabii hayvanlardan alınan ilhamla yaratılan desenler var, onları da es geçmemek lazım.

paris moda haftası sokak stilleri
paris moda haftası sokak stilleri

Paris Moda Haftası sokak stilleri içinde hava şartlarının da etkisi ile botlar genel görünümlerde en sık kullanılan aksesuarlardan biri oldu. Rugan ve lateks olanlar bildiğiniz gibi bu yılın trendleri arasında fakat günlük stilde kullanmak için biraz cesarete ihtiyaç var. Tabii bana göre. Siz görünümüzde kullanmayı seviyorsanız, bana stil önerisi yapabilirsiniz. Bu botlardan satın alıp da dolabımda tutmaya devam ediyorum, ve bir türlü istediğim görünümü yaratamadığım içinde kullanmak nasip olmadı…

paris moda haftası sokak stilleri

Kırmızı, favori rengim, paltoya ne kadar çok yakışıyor. Spor bir stile çarpıcı ve kadınsı görünüm yaratıyor.

paris moda haftası sokak stilleri

Stilini beğendiğim moda ikonlarından Miroslova Duma, kısa boylu biri fakat o kadar zekice stilini yaratıyor ki onun boyu bir engel olmaktan çıkıyor. Ve her zaman en şıklardan biri oluyor. Diz üstü botu tam diz hizasında bitmiş ve etek boyunu da buna göre ayarlamış. Bu sayede boyu daha da uzun görünüyor.

paris moda haftası sokak stilleri

Viktoryan stiller, yüksek bel pantolonlar bu yılın trendleri arasında ve tabii ki sokak modasında yerini hemen almış.

http://www.terapimyoga.com/uzun-boy-stil-onerisi/

Mina Cvetkovic Paris-Haute-Couture-Fashion-Week-Spring-2016 olivia palermo miroslova duma

paris moda haftası sokak stilleri paris moda haftası sokak stilleri paris moda haftası sokak stilleri paris moda haftası sokak stilleri

paris-hc-str-rf16-5041 Street-Style-Paris-Couture-Fashion-Week-Spring-2016 Street-Paris-Haute-Couture-Fashion-Week-Spring-2016 paris moda haftası sokak stilleri Street-Style-ParisHaute-Couture-Fashion-Week-Spring-2016

Baştan aşağı tek renk giyinmek, danteller, pudra rengi, tüylü paltolar ve yazılı ceketler bu yıl sık sık karşımıza çıkacak. Paris moda haftasının ilham veren sokak stillerinde trendleri takip eden moda severlerle beraber onların yarattığı yeni sokak trendleri ile bir kez daha hayranlık yaratıyor. Paris’in kendi sokak modasının şıklığı ile de bütünleşiyor.

Street-Style-Paris-Haute-Fashion-Week-Spring-2016 Street-Style-Paris-Haute-Couture-Fashion-Week-Spring-2016

Fotoğraflar harpers bazaar ve vogue aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: