KADINLARIN EN ŞIK OLDUĞU YAŞ

Adam Katz Sinding

Kadınların en şık olduğu yaş, yapılan araştırmalara göre 30lar olarak belirlenmiş. Liseden hatta ortaokul döneminden itibaren başlayan stil yaratma sürecinde şıklığın en tepe noktası 30lu yaşlar. Son yapılan bir araştırmanın sonucunda uzmanlar kadınların 30larında erkeklerin ise 40larına doğru en şık görünümlere ulaştığını belirtiyor. En şık nasıl olunuyor diye soracak olursanız trendleri takip eden, sürekli son moda giyinen, stilini son çıkan tarzlara göre yapan kişi olarak tanımlamamışlar. Bunun altını çiziyorum çünkü uzmanlara göre şıklık kendine yakışını ve ifade edebileni giyebilmek.

Adam Katz Sinding
Fotoğraf Adam Katz Sinding

Miroslava Duma

Uluslararası moda dünyasında kısa boyuna rağmen iz bırakan tarzıyla dikkatleri üzerine çeken yazar ve girişimci Miroslova Duma 30 yaşında ve gerçekten göz alıcı stile sahip. Chiara Ferragni şimdi 28 yaşında ve 30larına doğru gelirken stili baştan aşağı eskisinden çok daha şık. Aynı şeyi Olivia Palermo içinde söyleyebiliriz. O da stil ikonluğunu 25lerinden sonra kazandı, şimdi 29 yaşında olan ünlü stil ikonu her tarzı ile dikkat çekiyor. alexa chung30lu yaşlarındaki stil ikonu ve model Alexa Chung
Araştırmaya göre en şık stile sahip olmalarında kendine güven, kendini tanıma ve güç kazanmanın etkisi olduğu öne sürülüyor. 30larında kariyerlerinde yükselen, daha fazla para kazanan ve bu sayede giyim ve aksesuarlara daha fazla para harcama fırsatı olan kadınların dolabında ortalama 212 parça giysi, 24 parça mücevher ve en az 7 çift tasarım ayakkabı yer alabiliyor. Bu arada ekonominin etkisi ile giyinmek eskiye göre daha pahalı.

Kadınların en şık olduğu yaş 30lar olarak belirtilirken tabii ki bu sınırın dışına çıkan sayısız kadın var. Sarah Jessica Parker 35 sonrası hatta 40larında gençlere ilham olabilecek stili ile her zaman dikkatleri çekti. 33 yaşında Sex and the City dizisinde rol alan oyuncu en şık stiline 40larına doğru kavuştu. Sizce en şık olduğunuzu düşündüğünüz yaş hangisi? en şık

Sex and the City
Sex and the City
Herkes için en şık olma yaşı bence farklı olacaktır. Stilini yaratmaya harcadığı miktarın etkisi kesinlikle olacaktır fakat kendi kıyafetlerini dikenleri de dikkate almak lazım. Kendini tanıyan ve kendine güveni olan kadın bence her zaman şıktır çünkü kendine yakışan stili yaratabiliyordur.
Fotoğraflar getty image aittir.
loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: