Paris’in Şık Sokak Modası Trendleri Yaratıyor

1-9 Mart tarihleri arası Paris’te düzenlenen Paris Moda Haftası 2016 Sonbahar/2017 Kış “Prêt à porter” koleksiyonlarına ev sahipliği yaptı. Ünlü yıldızlar, moda bloggerları, editörler, moda meraklıları ve moda ikonları Paris Moda Haftası 2016 defilelerini izlemek ve trendleri takip etmek için Paris’teydi.

Chiara Ferragni
Chiara Ferragni

Paris Moda Haftası, moda haftaları arasında en gösterişli sokak stillerine sahip olan. Fransız farkının kendini gözle görülür şekilde gösterdiğini belirtmemiz gerek. Sokak stillerine baktığımızda rengarenk görünümler dikkatimizi çekiyor. Bu yılın rengi pembe kuvars ve indigo mavisi tasarımlarda kendini gösteriyor. Çantalarda Chanel rüzgarı esiyor. Moda bloggerlarından ikonlara kadar herkes Chanel çantayı aksesuarları olarak kullanma konusunda sözleşmişler sanki. Kısacası telefondan sonra aksesuar olarak ilk sırada Chanel çantalar var.

Paris Moda Haftası 2016 paris-street-day4-15

Paris Moda Haftası 2016

10-fw-street-style-day-1-fw16 11-fw-street-style-day-1-fw16

Kürk görünümlü manto ve ceketler bir kombinasyonu anında elegan hale getiriyor. Kürk görünümün kotla birleşimi ise Moda Haftası’nın patlama yapan görünümlerinden. Kürklerde bu arada rengarenk.

Paris Moda Haftası 2016

Kocaman gözlükler her zaman çok havalı duruyor. Özellikle kemik çerçeveler favorimiz. Büyük çerçevelerin yanında yuvarlak modellerde göze çarpıyor. Paris Moda Haftası davetlileri, Paris’in kış güneşini de hesaba katarak doğru seçimi yapmış.

paris-street-day4-part2-111 paris-street-day4-part2-91

Diz üstüne yakın uzun ceketler ve kürklü paltolar bu kış olmasa da gelecek kış sıklıkla göreceğimiz trendlerden biri.

Paris Moda Haftası 2016
Olivia Palermo
Paris Moda Haftası 2016
Kendall Jenner
Paris Moda Haftası
Jessica Alba

Kısa paça pantolonlar ve desenli yakalar yılın in trendlerinden. Jessica Alba küçük bir hanımefendi edasıyla poz vermiş.

Paris Moda Haftası 2016 Paris Moda Haftası 2016

Çantalar geçen senelere göre daha küçük ve renkli. Diz boyu çizmeler ise seneye de modasını koruyacağa benziyor. Baştan aşağı denimlere bürünmek ise bu yılda etkisini sürdürüyor.

32-phil-oh-paris-fw16-day3

Ece Sükan
Ece Sükan

Ece Sükan çorapla beraber giydiği terlikleri ile ilginç bir stil yaratmıştı.

Fotoğraflar Phil Oh aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: