Tom Cruise, Mission Impossible 5’in çekimlerinde ölüme meydan okudu

tom-cruise-plane

Tom Cruise için hiçbir şey imkansız değil! Eğer görevi bir uçağa takılıp uçmak olsa bile… Aksiyonu seven oyuncu Tom Cruise gökyüzünde yaşamını tehlikeye atan sahneyi dublör kullanmadan kendi canlandırdı. Havalanan uçağa asılı kalan Tom Cruise izlerken inanamayacaksınız.

Bir film yıldızının yapmasını beklemediğiniz bir hareket. 31 Temmuz’da gösterime girecek Mission Impossible Rogue Nation filminde 5000 ft yüksekliğe havalanan askeri uçağın kapısına asılı duran kişi Tom Cruise kendisi. Filmin kamera arkası görüntülerini izlediğinizde ünlü aktörün bir kez daha imkansızın sınırlarını zorladığını gözler önüne seriyor.

53 yaşındaki Tom Cruise filmin en tehlikeli sahnelerinden biri için dublör kullanmak yerine hazırlıklarını yaptı, uçağın kapısına tutundu ve uçmaya başladı. Çekimden önceki gece heyecandan uyuyamadığını belirten Cruise, “Sonra vakit gelip çattı. Kendi kendime ‘Tamam, bu gerçekten oluyor’ dedim. Eğer herhangi bir şey yanlış gitseydi, iniş yapana kadar uçağın içine binemeyecektim” dedi.

tomcruisemissionimpossible

Cruise, uçak havalandığında rüzgarın gücünü üzerinde hissettiğini ve korktuğunu ifade etti. Çekim öncesi güvenlik önlemi olarak Tom Cruise belinden ince bir kabloyla bağlandı ve gözlerinin korunması için kontak lensler takıldı.

PAY-Tom-Cruise-Main

Bu sahneyle ilgili inanılmaz bir gerçek de, çekimin yalnızca bir kez değil, tam sekiz kez tekrar edilmesi.

l2xdz4yuiu719nema0sn

Görevimiz Tehlike 5 (Mission Impoissible: Rogue Nation) 31 Temmuz’da vizyona girecek.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: