TAM ZAMANINDA HAZIR OLUN

Bir yere gideceksiniz, hazırlanmaya başladınız. Giymek istediğiniz bluz kırışık ve ütülemeye kalkışırsanız yetişemeyeceksiniz. Başka bir bluz denediniz fakat onun yakasında da minik bir fondöten lekesi var ve bu şekilde toplantıya katılamazsınız. Bu gibi durumlar nedense acelemiz varken daha sık karşımıza çıkmaz mı? Bunları aştınız ve bir şekilde kıyafetinizi seçtiniz ama aynaya bakınca içinize sinmedi. Nedense bir terslik var ve vaktiniz az. Ya bu şekilde sokağa çıkacaksınız veya kendinize yeni bir stil yaratmak için dolabınızın içine dalıvereceksiniz. Genelde biz kadınların daha sık yaşadığı bu durumlar önemli bir görüşme öncesi, bir davete giderken veya erkek arkadaşınızla buluşacağınız zamanlar daha da sık karşınıza çıkıyorsa, aramıza hoş geldiniz. Bir yere yetişme psikolojisinin yarattığı panikleme anı ile ne giyeceğinizi seçememek, dolabın önünde boş boş durmak yaşanabilecek durumlar arasında. Bu telaşlı anları ve istediğiniz stili yaratamama durumlarını değiştirebilecek denenmiş çözümlerimiz var. Düşündüğünüzden çok kolay şekilde stilinizi yaratmanıza yardımcı 5 ipucu ile olmak istediğiniz yere tam zamanında gidebilirsiniz.

Önceden ne giyeceğinizi seçin

woman-looking-in-mirror

Bu çok basit bir yöntem. Ertesi gün sabah katılmanız gereken bir görüşme varsa akşam saatlerinde kendinize zaman ayırarak stilinizi yaratabilirsiniz. Önceden bilginiz olan bir davete katılacaksanız, aynı şekilde bir kaç gün öncesinden, en az 2 gün öncesi önerilir, stilinizi yaratabilirsiniz. Ütülenmesi veya temizlenmesi gereken bir şey varsa, 2 günlük zaman size rahatça yetecektir. Ya da baktınız bambaşka bir stil yaratmak istiyorsunuz, alışverişe çıkmak için zamanınız kalmış olur.

How-To-Wear-Joggers-Outfits-7

Kafanızda ne giyeceğinizi belirlemek fazla zamanınızı almaz. Eğer vaktiniz varsa giyinerek kendinize aynada bakmak, stilinizden emin olmanıza yardımcı olacaktır. Genelde düğünler gibi önemli tarihlere yaptığımız ön hazırlıkları günlük stilimizde de yaparsak telaş etmeden tam istediğimiz stille sokağa çıkabiliriz.

Maxi-Coat-Outfits-6

Ütülü olduklarına emin olun

Ironing_468x632

Kırışmış bir kıyafeti stilimizde kullanmak kadar görünümümüzü kötüleştirecek başka bir şey yok diyebiliriz. Ne giyeceğinizi belirledikten sonra stilinizde kullanacağınız bir parçanın kırışık olduğunu gördüyseniz, ütüleyip hazırlayın. Gömlekler, elbiseler ve pantolonlar ütüsüz olunca stilinizde direkt negatif etki yaratır.

Skinny-Scarf-Trend-Outfits-8

Stilinizde saate yer verin

street style

Hepimizin cep telefonu var. Artık saati takip etmek için cep telefonlarımızı kullanıyoruz. Cep telefonlarınız hangi sıklıkla pili bitiyor? Stilinizde aksesuar olarak saate yer açarsanız, cep telefonunuzun pilinin bitip bitmediğine dair endişeleriniz artık tarihe karışmış olur.

Makro’dan miniye geçiş

big bag clutch

İşe giderken yanınıza gün içinde gereken eşyalarınızı taşımak için aldığınız çantanızı iş sonrası eve uğramadan gideceğiniz bir yemekte kullanmak istemiyorsanız, evden çıkarken yanınıza clutch çantanızı alın. Büyük çantanızı ofiste bırakarak clucth ile stilinizi akşam için hazır edin.

Topuksuz ve topuklu

Above-the-Knee Hemline + Flats 3

Akşam iş çıkışı bir yere gideceksiniz ve topuklu ile stilinizi tamamlamak istiyorsunuz. Bütün gününüzü topuklularla geçirmek yerine düz ayakkabılarınızı giyerek işe gidin, iş çıkışı topuklularınız stilinizde yerini alsın.

stil

Fotoğraflar Getty image aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: