Moda Bloggerları ile Stil Yaratmak

Fotoğraf Jessica Stein aittir.

Stillerimizi yaratmak için moda ve trendleri eskiden dergilerden ve televizyondan takip ederdik. Internet ve tabii ki sosyal medya ile hayatlarımıza ilham veren her şey değişti. Başta masa üstü bilgisayarlarımızla takip ettiklerimiz akıllı telefonlar ve aplikasyonlarla beraber her an her yerde ulaşılmaya hazır şekilde bizi bekliyor. Instagram, facebook, pinterest, snapchat gibi sosyal medya mecralarının yaşamlarımıza olan etkisini yadsıyamayız. Onların sayesinde bloggerların sayısında artış oldu. Kendilerini tanıtmak, stillerini göstermek ve bu sayede takipçi kazanmak için özellikle instagram en sık kullandıkları araçları. Takipçi sayısı yüz binleri ve hatta milyonları bulan moda bloggerları gün içinde 4-5 tane fotoğraf paylaşıyor. Moda haftaları olunca veya tatillere gittiklerinde bu sayı daha da artıyor. Bir çoğu firmalarla yaptıkları anlaşmalarla reklam yapıyor. Onların verdiği ürünleri kullanarak takipçilerinin görmeleri için paylaşıyorlar. Moda bloggerları arasında instagramın yıldızı Chiara Ferragni. 5 milyon üzeri takipçisi ile kendi yarattığı stilini, yediği yemekleri, sevgilisi ile yaptığı tatilleri paylaşıyor ve paylaşmaktan da sıkılmıyor. Sonuçta bu sayede ünlü oldu, o da bunu başarı ile devam ettiriyor.  Özellikle kadınların instagramda takip ettiği kişiler arasında moda bloggerlarının olmadığı bir akış yoktur sanıyorum. Modayı ve trendleri onlardan takip ediyoruz. Şimdi burada duralım. Sabahtan itibaren baktığınız instagramınızın yarısı onların fotoğraflarından oluşuyorsa ve siz sürekli onlardan etkilenmeye hatta onlar gibi yaşamaya, görünmeye başlamışsanız o zaman burada bir sorun var. Sanki onlardan kaçamayacakmışız gibi, bağımlılığımız olmuşlar. Yaşanılan tecrübeler üzerinden kararı siz verin stillerinizi yaratın.

 • Gereğinden fazla stil fikriniz oluşmaya başladıysa, sürekli alışverişe çıkıyorsanız..

moda bloggerları

 • Ayakkabılarınız arasında artık seçim yapamıyorsanız, kafanız karışıp boş boş ne giyeceğinizi seçemiyorsanız..

moda bloggerları

 • Eskiye göre daha fazla risk alarak yeni silüetleri deniyorsan bunda sorun yok. Peki ya onlarda gördüğün gibi sende aynı şekilde durmuyorsa..
Fotoğraf - Melodie Jeng/Getty Images
Fotoğraf – Melodie Jeng/Getty Images
 • Şimdi sizde O kız oldunuz. Renkli duvarlar önünde, sokakta birden poz vermeye ve birinin gelip fotoğrafınızı çekmesini beklemeye başladınız. Erkekler bu konuda maalesef durumdan fazlasıyla  nasibini alanlar. Ellerine tutuşturduğumuz telefonlarımıza poz verip onların canlarını çıkarıyoruz.

moda bloggerları

 • Hepimiz birer Olivia Palermo  olmaya başladık. Okuyanlar arasında onun stili ile popüler olmasının sebeplerinden biri desenleri birbiri ile karıştırmaktaki becerisi. Fakat bunu bir tutkuya dönüştürürsek… 🙂

olivia palermo

 • Tatil fotoları, ah o tatil fotoları, tüm suç onların. Özellikle soğuk havalarda, dışarıda kar yağarken paylaşılan deniz kenarındaki fotoğraflara bakınca kaçınız içinden bende orada olsaydım dedi? Kaçınız gelecek tatilinin planını yapmaya başladı? Buraya kadar okey peki daha plan aşamasındayken acaba orada ne giyinsem derdine düşmek.. işte bu düşündürücü 🙂
Fotoğraf Jessica Stein aittir.
Fotoğraf Jessica Stein aittir.
Instagramda moda ve tatil bloggerları olan Jessica Stein‘in bu fotoğrafını gördükten sonra Maldivlere gitmemek olmaz.
 • Ben yemek fotoğrafı paylaşmadım diyeniniz var mı? O zaman size kocaman bir alkış. Sabah kahvaltısından hamburgerlere, tatillerde yediğimiz yemeklere, evde hazırladıklarımıza kadar instagram açık mutfak oldu. Diyet yapanların vay haline diyorum..

Instagram-Food

 • Sabah uyanıyorsunuz ve instagramınıza göz atınca birden ne kadar çok moda fikrinin gününüze akın ettiğini fark ediyorsunuz. Şimdi bugün yapacaklarınızı mı düşüneceksiniz yoksa bu moda fikirlerinden ilham alarak stilinizde düzenlememi yapacaksınız. Stil yaratmaya fazla vakit harcamaya başladıysanız.. E hadi hayırlısı diyelim.

moda bloggerları

 • Eşofmanlarla rahat bir uçak yolculuğu yapmak out, havalimanına özel stil yaratmak in. Moda bloggerları ile tatmin olma eşiğimiz bayağı yükseklere çıktı. Bu arada bavullarınız stilinizi tamamlıyor, aman dikkat.
Real-Girl-Travel-Outfit-Ideas
Fotoğraf SongofStyle aittir.
moda bloggerları
Fotoğraf Chiara Ferragni aittir.
 • Kahvaltıda cornflakes ve yoğurdunuzla yaşadığınız günler sona erdi. Acai çileğini nerden bulacağım derdine düştüyseniz, ben daha fazla bir şey demeyeceğim.

acai-bowl-

 • Instagramdan önce bu kadar markanın, mağazanın ve tasarımcının olduğunun farkında mıydınız?

moda bloggerları

Artık takip ettiğimiz bloggerlar nereden giyiniyor diye merak etmeye son veren liketoknowit ile beğendiğiniz kıyafeti görüp satın almak için siteye gidebilirsiniz.

 • Risklerden korkmamaya başladık. O zaman gömleğinizin kolunun üstüne bileziklerinizi takmaya başlayın. Basit bir yöntemle herkes ne kadar şık aksesuarlarınızın olduğunu söylemeye başlayacak.

moda bloggerları

 • Artık sahile gittiğinizde bikini ve şapka takmak yetmiyor. Takıp takıştırın, yoksa nasıl dikkatleri üzerimize çekeceğiz?

moda blogger

Bu yazı moda bloggerları tutkununun itirafları gibi oldu. Moda bloggerlarının paylaştığı bu fotoğraflar yaşamlarımıza etken olabiliyor. Onların bize ilham olması harika fakat bağımlılık yaratması ise kendimizden uzaklaşmamıza sebep olabiliyor. Aynaya baktığınızda başkasını görüyorsanız, o zaman sosyal medya detoksu yapmanın vakti gelmiştir. Bir kaçını silin, bir şey eksilmez. Hatta bir kaç gün bakmayın.. gene yaşayabilirsiniz 🙂

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: