2016’nın En Moda Niyetleri

Yeni bir yıl taze başlangıç noktalarıdır, yaşamlarımızda yeni bir sayfa açmak için bize hareket noktası sağlarlar. Her yeni yıla başlamadan önce niyetler belirlenir ve yıl içinde de yaşamımızda bu niyetleri var etmeye çalışırız. Niyet belirlemek bir anlamda gelişimimiz için olumlu bir etki yaratmaktadır. Önemli olan niyetlerimiz konusunda ve kendimizle ilgili gerçekçi olabilmek. Uzmanların uyardığı diğer bir nokta ise niyetlerimizi gerçekleştiremezsek kendimize kızmamak. Yaşamlarımızda tüm isteklerimiz gerçek olur. Niyet etmemiz ve gerçekleştirmek için adım atmamız yeterli.
yeni-yıl-kararları
Yeni yıl niyetlerine Batılılar “New Year Resolutions” tabir eder. Yeni yıla başlarken “Bu sene sigarayı bırakacağım”, “Her hafta bir kitap okuyacağım” ”Spora başlayacağım”, ”Kilo vereceğim” gibi hepimize çok tanıdık gelen niyetleri sıralamadan duramadım. Bunlardan bir kaçı denediğim, bazen gerçekleştirmekte beklediğimden uzun zaman almış ama sonunda gerçek yapabildiğim niyetler. Sizlerin bu yılki niyetleri neler?
yeni-yil-kararlari-buyuk
Şimdiye kadar stillerinizle ilgili bir niyet belirlediniz mi? Belirlemediyseniz, şimdi tam zamanı. Hepimiz güzel ve şık görünmek, giydiğimiz kıyafetleri kendimize yakıştırmak isteriz. Bu yıl değişiklik yapalım ve daha önce denemediyseniz benle beraber 2016 için moda niyetleri belirleyelim. Birazdan yazımda paylaşacağım niyetleri çoktandır stillerinde kullananlar vardır, onları tebrik ediyorum. Yaratıcı ve cesur olmaları bana örnek oluyor. Sonuçta stil yaratmak yaratıcılığımızı gösterebildiğimiz bir alan. Aynı zamanda eğlenceli de. 2000lerden sonra güzellikten veya yakışıklılıktan çok şık stilin ön plana çıktığını da düşünürsek, ilham verici ve şık olmanın tam zamanı. Ayna karşısında saatler geçirmenize de gerek yok. Daha özgün stillere kavuşmanıza, alımlı ve şık olmanıza yardımcı olacak 2016 moda niyetleri için sizi daha fazla bekletmeden sıralamaya başlayayım. Moda niyetler denince sadece kadınlara odaklanmıyorum. Bu niyetleri erkekler de uygulayabilir. Şık ve stil sahibi olmak sadece kadına özgü değil.
  • Bu yıl renkler bizim dostumuz

Sizin de dolabınızda benim gibi siyah renk ağırlıkta kıyafetler varsa bu yıl değişiklik yapıyoruz. En azından ben kendim için bu değişikliğe niyet ettim. Renkli giyindiğim zaman aynaya bakınca kendimi daha iyi hissediyorum. Doğru, siyah güven veriyor ve kusurları gizliyor. Bunu inkar edemem. Fakat renkler de bizi farklı kılıyor. Ruh halinizi de yansıtacak renklere yönelirseniz girdiğiniz her ortamı canlandıran siz olabilirsiniz.

moda niyetler

Baştan aşağı rengarenk giyinmenize de gerek yok diyor uzmanlar. Bir çanta, bir kemer, bir kolye bile yeterli. Ohh rahatladım. Belki de önce bunlarla başlayıp sonrasında kıyafetlerimde renklere yer vermeye cesaretim olur. Sonra bir gün beni kırmızı bir palto ile sokakta yürürken görebilirsiniz.

moda niyetleri
  • Özel Günler için ayrılan ne varsa günlük yaşamlarınızda daha sık yer alsın. 
Sevdiğiniz bir kıyafeti, çantayı, ayakkabıyı, kravatı, veya kolyeyi sadece özel günlere saklayıp yılda bir kere kullanmaktan vazgeçiyoruz. Smokinler veya uzun gece abiyeleri günlük yaşamınızda kullanın demiyorum. Özel günlere sakladığınız bir gömlek, bir ayakkabı veya çantayı günlük yaşamınızda kullanmayı denemenizi öneriyorum. Sürekli o özel gün gelsede giysem dediğiniz herhangi bir parça olabilir. Geçen yıl aldığım bir kararla sevdiğim ve normalde sokağa çıkarken veya bir yere giderken giydiğim bir parçayı evde, o gün sokağa bile çıkmayacak olsam da giymeye başladım. Bu niyetime kendim için giyinmek ismini verdim. Aynaya bakınca evde de kendimi şık görmekle keyfimin yerine geldiğini de fark ettim. Kendinizi şımartmanın zamanı geldi de geçiyor.
mens-fashion-week-group-shot-ben-wooster-w724
  • Hızlı Tüketim Modasının Bizi ele Geçirmesine Dur Demenin Tam Zamanı

Fazla para harcamadan stillerimiz için alışveriş yapmak iyi hissettirebilir. Okey, bu kabul edilebilir. Peki dolabınızda hızlı tüketim mağazalarından satın aldığınız, halen giymediğiniz, hatta etiketi duran parçalarınız var mı? O zaman bu niyeti denemenizin tam zamanı.

paris-hc-str-rf16-4887

  • Biraz Lükse Yatırım Yapabilirsiniz

Bazı parçalar varki gerçekten yatırımı hak ederler. Genelde yurt dışına gittiğim zaman özellikle sevdiğim ve kalitesinden emin olduğum markaların çanta ve ayakkabılarını alıyorum. Bundan 7 sene önce aldığım Yves Saint Laurent stilletolarım o dönem için lüks grubuna giriyordu. 7 yıl boyunca kullanım sıklığıma bakınca iyiki bu yatırımı yapmışım diyorum. Çünkü her yıl yaklaşık 10 kere kullanmışım ve halen yepyeni duruyorlar. Bu konuda da sınırımızı bilmek önemli. Kiranızı ödeyemiyorsunuz ama o bayıldığınız Chanel çantayı aldınız. O zaman bu durumda bir yanlışlık var. Sonuçta lükse yatırım yaparken yaşamınızda kısıtlama yaratmasına izin vermeyin derim.

a line skirt

  • Sizi korkutan, kullanmaktan çekindiğiniz bir şeyi giyin.

2016 moda niyetleri arasında en iddialısı. Renkli giyinmekten bile daha iddialı. Stilini beğendiniz ve takip ettiğiniz bloggerlardan birinin giydiği herhangi bir parçayı düşünün. Bu öyle bir parça ki siz sadece bakıyorsunuz ve giymeye cesaret edemiyorsunuz. 2016 sizin yılınız olsun ve o parçayı stilinizde kullanın.

moda niyetleri

  • Daha önce gitmediğiniz bir mağazaya gidin ve oradan alışveriş yapın.

Hepimizin alışveriş için belirlediği mağazaları vardır. Bu yıl beklenmedik olanı yapmayı deneyin ve daha önce hiç girmediğiniz ve alışveriş yapmadığınız bir markanın mağazasına girin ve kendinize bir şey alın. Örneğin tatile İspanya’ya gittiniz. Her sokak başında Zara var. Buradan alışveriş yapmak yerine daha önce görmediğiniz, ismini ilk defa duyduğunuz bir İspanyol markasının mağazasına girin… Sadece baksanız bile olur, bir şey kaybetmezsiniz.

Kate Hudson

  • Yılbaşı niyetlerinizi bir araya getirin. 

Yılbaşında spora başlayacağım veya daha çok spor salonuna gidip spor yapacağım niyetini belirlemiş olanlar için harika bir teklifim var. Size gerçekten spor yapma hissini yaratan fitness kıyafetlerini ve ayakkabılarını alın. Gerçekten içinizde spor yapma isteği yaratan parçalarla spor stilinizi yaratın, farkını göreceksiniz. (Denenmiş ve onaylanmış moda niyetleri arasındadır…)

Denemeye başlayanlar veya yazdığım niyetlere ekleme yapmak isteyenler, yorumlarınızı zevkle bekliyorum. 

Fotoğralar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: