DÜNYANIN EN İYİ 10 OTELİ

Dünyanın en prestijli tatil portallarından Tripadvisor  tarafından Traveller’s Choice 2015 ödüllerinden dünyanın en iyi otelleri seçildi. Dünyanın en iyi 25 otelinin belirlendiği listede 24. sırada Kapadokya’da yer alan Kayakapı Premium Oteli yer alıyor. Tatillerini bu otellerde yapanlar tarafından seçilen oteller sundukları hizmetler, odaları, yemekleri, lokasyonları ve aktivite olanakları ile listede yer almayı hak ediyorlar. Şimdi sizlerle dünyanın ilk 10’unu burada paylaşıyorum. Tatil yapmak isteyenler için fikir verebilecek dünyanın en iyi 10 oteli ile beraber dünyanın en popüler 10 merkezine de göz atmanızı öneririm. Sıralamaya tersten başlıyoruz. 10. sırada Peru, Urubamba’da yer alan Tambo del Inka Luxury Collection Resort & Spa yer alıyor.

dünyanın en iyi 10 oteli

dünyanın en y 10 oteli

dünyanın en iyi 10 oteli

Yeşillikler içinde lüksün yaşanabileceği en son nokta. Huzur, keyif ve zevk arayanların denemesi gereken otellerden biri Peru’da ve dünyanın en iyi oteli listesinde 10. sırada yer alıyor.

dünyanın en iyi 10 oteli

Peru’dan sonra listede 9. sırada yer alan Hotel Estalagem St. Huberts, Gramado, Brezilya’da yer alıyor. Black Göl’ün kıyısında yer alan otel aşıklar, balayı yapanlar ve huzur ile sakinlik arayanlar için paha biçilemez.dünyanın en iyi 10 oteli

8. sırada Birleşik Arap emirliklerinde yer alan vaha var. Çölün ortasına yapılmış Al Maha ile kendinizi başka bir dünyada hissedeceksiniz. Kendi özel villanınız çevresinde doğal yaşamın yer aldığı Al Maha özel bir tatil yaşamak isteyenler için.

en iyi 10 otel  al moa almaha-1

Dünyanın en iyi 10 oteli listesinde 7. sırada Hotel Alpin Spa Tuxerhof Avusturya’da yer alıyor. Yaz ve kış gidebileceğiniz otel özellikle kış mevsiminde kayak severler için kalınması gerekenlerden.

14_d 10397813

Cocoa Island by Como; en iyi oteller listesinde 6. sırada yer alıyor. Maldivler’de yer alan Cocoa adasındaki  otelde kayık şeklindeki su bungalovları ve plaj villaları yer alıyor.

1017233-cocoa-island-by-como-hotel-maldives-indian-ocean Bungalow

Listede 5. sırada yer alan otel Peru, Cusco’dan. Belmond Palacio Nazarenas, şehir merkezinde yer alan ve  16. yüzyıldan kalan bir köşkün restore edilmesi ile otel haline geldi.

Hotel-Palacio-Nazarenas-Cusco onaz_1366x650_exterior03
Şimdi sıra Budapeşte’de. Four Seasons Hotel Gresham Palace, dünyanın en iyi 4. oteli. Bir hayal dünyasına davet eder nitelikte otel size sarayda kalmanın keyfini yaşatıyor.
29107450408_49969
Kamboçya’daki Shinta Mani Club, dünyanın görülmesi gereken yerlerinden biri olan Angkor Wat‘a 15 km uzaklıkta yer alıyor ve listenin 3. sırasında. dünyanın en iyi 10 oteli

Şimdi sıralamanın son 2’sine geldik. Costa Rica’da yer alan Nayara Hotel, Spa and Gardens doğal yaşamın ve yeşilliklerin içinde muhteşem bir yer.

dünyanın en iyi 10 oteli 150119150651-02-02-nayara-hotel-spa--gardens-la-fortuna-de-san-carlos-costa-rica-2-super-169
Ve listenin 1. sırasında Maldivler’de yer alan Gili Lankanfushi, North Male Atol adasında yer alıyor. Tam bir cennet olan otel vilları ile size hayalinizi yaşatıyor.


Fotoğraflar getty image aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: