Daha Zayıf Görünmenin Stil İpuçları

Heyecan verici bir başlık oldu sanırım. 🙂 Özellikle sıcak havalarla beraber paltolarımız, ceketlerimiz çıkınca bizi kamufle edecek pek bir şey kalmadı. Özellikle bazı günler bir türlü istediğimiz gibi ince görünemeyiz. Nedense aynada kendi kendimize şişman geliriz. O kiloyu nasıl aldım da böyle şiştim diye hayıflanırız. Bir çoğumuzun başına gelmiştir, geliyordur da.. Stilimiz istediğimiz gibi görünmez çünkü kilolu duruyoruz. Katılmamız gereken davet var.. iptal mi edeceğiz. Sokağa çıkmayacak mıyız? Şimdi stil yaratmanın tam zamanı. Bu ipuçları ile ne olursa olsun zayıf görünme şansımız yüksek. Fazla bekletmeden başlayayım o zaman 🙂

– Dolabınızda çizgililere yer açın

Yatay çizgiler trendleri takip edenler için bu bahar ve yazın favori deseni. Yalnız zayıf görünmek istiyorsanız dikey çizgiler olmalı. Hatta ince olanlar daha makbul. Özellikle baştan aşağı giyindiğinizde optik illüzyon yaratarak daha ince ve hatta uzun görünmenizi sağlıyor.

Plus-size-black-and-white-stripes-trend

black-and-white-striped-coat

vertical stripped overall

– Belimize kemerler

Bir kadının en ince noktası neresi sizce? Tabii ki belimiz. Bu kış paltolarımız, hırkalarımız hatta pelerinilerimizi kemerlerle kullandık. Bu trend işimize yaradı. Şimdi bahar ve yazın eteklerimizle kullanmanın zamanı. Özellikle geniş eteklerle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mini elbiselerle de çok şık duruyor. Olivia Palermo Kış 2015’teki stili ile çoktan bize ilham olmuş.

Olivia-Palermo belted skirts

 

Kim Kardashian ve Khloe Kardashian kemerleri sıklıkla kullanan ünlüler. Kim Kardashian kalçalarını daha da ön plana çıkarmak için sıklıkla kemeri tercih edenlerden.

Kim Kardashian belted

khloe-kardashian-kim-kardashian-baby-shower

– Topuklar her kadının dostudur

Topuklu ayakkabılar bir çok sebepten mükemmeller. Bir anda sizi zayıf göstermeleri ile beraber bacaklarınızı uzatıyor ve ince gösteriyor. Bilekten bağlı olanlardan uzak durmalı çünkü bileklerinizi kalın gösterebilir. Ayrıca bacaklarınızı daha kısa ve kalın gösterebilir. Eğer atletik bacaklarınız veya kaslı iseniz stilettoları dolabınızda bulundurmamanızda fayda var. Fakat şanslısın ki platformlar tam size göre bu yılın da trendlerinden biri. Unutmadan ten renginizle uyumlu topuklulardan bir tane dolabınızda olmalı.

nude heel celebrities rihanna-out-and-about-in-nyc-wearing-balmain--L-X0IOMd

– Kıyafetleriniz bedeninize tam otursun

Bu biraz tezat gibi görünebilir. Büyük, bol kıyafetler giymek sizi zayıf göstermek yerine biçimsiz gösterecektir. Kollarınızla aranız iyiyse onları bol kolları olan kıyafetlerde saklamayın. Kollarınızı saran üstleri tercih edin. Bol elbise giymek yerine bel kısmını belirginleştiren modelleri tercih edin. Eminim vücudunuzda beğendiğiniz bir yer vardır. Onu ortaya çıkarın. Bol kıyafetlerle bunu yapmanız zor.

slide_246013_1408710_free

Jennifer-Lopez-

– A takımına katılın

Vücut tipleri çeşitli. Kum saati şeklinde vücudu olanlar için vücudu saran elbiseler istedikleri görünümü sağlayabilir. Fakat armut şeklindeki vücudu olanlar için doğru seçim olmayabilir. Özellikle kalça kısmınız büyükse, A kesim etekler veya elbiseler tam size göre. Kalçalarınızı ve poponuzu saklamakla beraber bacaklarınızı daha ince gösteriyor, aynı zamanda vücudunuza orantılı görünüm yaratıyor.

1409949381917_wps_9_US_actress_Jessica_Chasta a line skirt

 

– Yüksek Bel

Yüksek belli etek veya pantolon, hem daha uzun bacaklı gösterir ve sizin en ince bölgenizden sararak daha zayıf gösterir. Şanslıyız ki bu yıl 70ler trend. Yüksek bel pantolon ve etekleri her yerde bulabilirsiniz.

yüksek bel pantolon zoe-saldana-ag-adriano-goldschmied-jeans

 

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: