Gelecekteki Kendim Sana Özel Yazılmış Bir Mektubum Var

Sevgili Gelecekteki Kendim, 

Gözlerini kapat ve derin nefes al. Aldığın nefesi ağzından bırakırken kalbini rahatlatan nefesi alıp vermeye devam et. Göz kapaklarını aldığın nefesle aç ve aşağıya doğru bak. Ayakların nerede? Ellerin nerede? Çevrene bak. Doğayı görüyor musun yoksa sadece bir ekrana bakmaya devam mı ediyorsun?

Çiçeklere dokun, yapraklarını hisset. Derin bir nefes alarak o dokunduğun çiçeğin büyüleyici kokusunu içine çek. Sana sürünen kedine dokun, tüylerinin yumuşaklığını hisset. Kuşların sesini duyuyor musun yoksa kulağındaki telefonun sesini dinlemeye devam mı ediyorsun? Dur ve bir an sadece o kuşların seslerindeki ahenki dinle. Fark et, herkes senin gibi o sesleri duyabilme ve keyif alma lüksüne sahip değil.

Teninde güneşin ışığını hissedebiliyor musun? Eğer halen farkında değilsen dışarı çık ve halen senin üzerinde parlamaya devam ettiği için minnettar ol. Fark et, halen yaşıyorsun, canlısın. Sevdiğin bir yemeğin tadına bak ve bunu kilo alır mıyım acaba derdine düşmeden yap. Fark et, herkes senin gibi istediği yiyeceğe ulaşma şansına sahip değil. Dış dünyanın belirlediği gerçek dışı beklentiler için endişelenmekten vazgeç.

Bugün kendin dışında bir canlı için bir şey yaptın mı? 

Tüm çocukluğunu yetişkin olma arzusu ve beklentisi ile geçirdin. Sabırsızlıkla büyümenin, olgunlaşarak saygı kazanmanın ve onaylanmanın peşindeydin. Şimdi artık bir yetişkinsin, şimdi ise açlık duyduğun umarsızca oyun oynama, eğlenme ve sorumluluklar olmadan çocukluğundaki gibi yaşama arzusu.

Yaşam bir koşturma değil, uzun bir yarış, maraton. Ve sen buraya sadece kazanmak için gelmedin. Kendine karşı şefkatli ol. Bırak dağınık kalsın bazı şeyler, bırak bilinmez olsun. Tüm öğrendiklerini kucakla ve yaşadığın deneyimleri kutla. 

Suçluluk, pişmanlık, utanç, kıskançlık, kibir, kuşku, kaygı, endişe duyduğun bir yaşam yerine;

KEYİF AL. HER ŞEYDEN, HER ANDAN.

Cesaretle Kabullenerek, inanarak, şükrederek, severek, şefkatle kucaklayarak, sevilmeye izin vererek, hak ettiğine inanarak…

Sevdiğin her şeyi yapacak yeterli zamanın var, o zaman neden halen stres içindesin? Şimdi ve burada ol. Çevrende olanlara sarıl. onların nasıl olduklarını sor ve onları gerçekten dinle (durumları ile ilgili kendi kurgularınla yorumlar yapmadan) Gerçek bağ kurma ve anlayış kadar bu dünya üzerinde daha harika bir his yok. Para; sadece bir rakam. Gelir ve gider. Gerçek değer; sadece ve sadece sevgi. 

Kimse sonsuza kadar yaşamıyor, işte bu yüzden her anını kutla. Gelirler ve Giderler; Gelirsin ve Gidersin… Biz sadece bu bedenlerin içindeki ruhlarız, hatırla. Bir şekilde birbirimizle bağlantıdayız.

Gelecekteki kendim ;

Yaşam bir hediye, sana verilmiş bir şey değil. Hatırla! Hatırlat!

Aynı çocukluğunda olduğu gibi; eğlen, oyna, keyfini çıkar. Gözlemle düşünmeden, izle yargılamadan, dinle yorumlamadan. Verilen ve verilmeyen ne varsa razı gelerek. Zorlayarak oldurmaya çalıştıklarından vazgeçerek. Yaşam bir hediye; o zaman neden halen bu mektubu okumaya devam ediyorsun. Haydi >> Burada olduğun her saniyenin tadını çıkar.

Yaşam mücadele, rekabet, kazanmak, önde olmak, birinci gelmek değil…

#terapimyoga

‘Posture’ Official Trailer from Posture Film on Vimeo.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: