Sonbahar 2015’in moda trendleri – 2

Tasarımcılar Sonbahar 2015 sezonu koleksiyonlarını moda haftalarında tanıttığı zaman yeni sezonun çeşidi fazla moda trendlerine sahip olacağı belliydi. Her tasarımcı kendine göre Sonbahar 2015 için farklı bir trend yaratan koleksiyonu ile karşımıza çıktı. Bir bakıma ne giysek şimdi o moda desek yeridir. Bu kadar farklı trendin yer aldığı Sonbahar 2015 modasının etkisi ile seçim yapma şansımız da aynı oranda artıyor. Bir bakıma iyi denebilir sonuçta sokakta farklı farklı stilleri daha sık görebileceğiz. Moda tasarımcılarının etkisi ile ortaya çıkan moda trendlerini uygularken tasarımcılardan direkt alışveriş yapmamıza da gerek yok. H&M, TopShop, Zara gibi mağazalar bu trendleri bizlere daha uygun fiyata sunuyor. Şimdi göreceğiniz bazı trendler aslında uzun zamandır hayatımızda ve bazıları da aynı şekilde kalmaya devam edecek. İçimize sinen bazı parçaları dolabımızda uzun süre kullanacaksak tasarımcılardan veya lüks markalardan satın alabiliriz. Bu sonuçta alım gücüne göre değişir. Trend oldu diye giymek zorunda hissettiğiniz bir parçanın olmamasına da özen gösterin. Burada sizlerle paylaştığım moda trendleri ilham olması için. Kendi içinizden geleni stilinize yansıtmak bence sizi her zaman daha şık gösterecektir. Sonuçta en iyi siz kendinize yakışanı biliyorsunuz. Sonbahar 2015 moda trendleri sizlere ilham verirken stilinize olan yansımasına en son siz karar verin. Zamanında trend olduğunu bilerek aldığım bazı parçalar şu an dolabımda bir kere giyilmiş ve bir daha giyilmemek üzere kenara ayrılmış olarak duruyor. Benim hatamı sizde kendinizde yapmayın derim 🙂

Sonbaharın moda trendleri

1. 1970lerden vazgeçemiyoruz

Yazın her yerde 70ler modası vardı. Retro ve bohem etkileri süetler, püsküller ve geniş paçalarla yaşadık. 70ler bize David Bowie, lava lambalarını hatırlatıyor. Bu yazı 70lerle yaşadık şimdi Sonbahar 2015 sezonunda da 70leri stillerimize yansıtmaya devam. Boğazlı kazaklar, A kesim elbiseler, geniş paça pantolon ve tulumlar, uzun elbiselerle beraber 70ler desenlere de etkisini gösteriyor.

valli rf15 0592

 

nyfw trends 70s 021915

 

2. Fütüristik Görünümler

70ler, 80ler ve 90lar etkisinde yaşadığımız bir yazdan sonra sürekli geçmişten ilham alan bir moda beklemeyin derim. Evet, geçmişin etkisinin yeni yorumlarını görüyoruz. Fakat modacılar ileriye de bakmayı ihmal etmiyor. Özellikle son yıllardaki modacılar yaratıcı kumaşlar ve renkleri koleksiyonlarında kullanmayı tercih ederken silüetlerde de fütüristik bir hava yaratmayı başarıyorlar.

peter pilotto fall 2015

3. Yüksek belli skinny pantolonlar

70lerin yarattığı ilham ve etki kendini bir çok yerde gösteriyor. Yüksek bel bildiğiniz gibi bu sene ile beraber popüler kesimler arasında en başta yerini aldı. Skinny pantolonlardan vazgeçemediğimizi anlayan modacılar şimdi onları yüksek belli olarak tasarladılar.

yüksek belli skinny pantolonlar

 

4. Göğüs kısmında delikler

Göğüs kısımlarında V yaka dekoltelerle beraber bu yıl büyük veya küçük kesiklere sıklıkla rastlıyoruz. Seksi bir görünüm yaratan bu delikler elbiselerde şıklık yaratıyor. 

key hole in chest

5. Elbiseler ve etekler pantolonların üstünde

Pantolonlarla beraber etek veya elbise kullanmak modacıların soğuk havalar için çözümü. Maskülen ve feminen tarzın bir arada kullanıldığı bu trend kırmızı halıda Oscar töreninde bile kendini göstermişti.

dresses over pants

6. Büyük düğmeler

Paltolardan eteklere, tulumlardan pantolonlara kadar bir çok parçada tasarımcılar düğmeleri büyük kullanmayı tercih etmeye başladılar.

big button trends fall 2015 new york fashion week

7. Uzun etekler

Tasarımcıların koleksiyonlarında mini ve midi etekler yer alırken dikkatimizi uzun etekler çekti. Desenlilerden metalik renklere kadar çeşitli tarzlarda hazırlanan etekler bu yılın yıldızı yükselişe geçecek etek trendlerinden biri olacağına benziyor. kazaklarla rahatlıkla stil yaratacağımız bu eteklerle kadınsılığımızı da gösterebileceğiz.

trends maxi skirts

8. Yumuşak ve lüks kadifeler

Koleksiyonlarda kullanılan kumaşlar arasında en lüksü kadifeler. 70leri ve 80leri bize hissettiren kadifeler muhteşem görünümleri eleganlıkla tamamlıyor. Baştan aşağı kadifeleri kullanabilirsiniz veya kıyafetinizin bir kısmında yer alabilir.

embedded velvet fall 2015 trends milan fashion week

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: