KIŞ MODASINDA DİKKAT ÇEKEN TRENDLER

Kış modasında trendler neler olabilir, soğuk mevsimin kendisinden tahmin etmeniz çok kolay. Paltolar, kazaklar, pantolonlar, yünler ve daha fazlası… Tasarımcılar Kış sezonu koleksiyonlarını moda haftalarında tanıttığı zaman yeni sezonda çeşidi yeterince fazla moda trendlerine sahip olacağı belliydi. Sonbahar sezonunda olduğu gibi bu yılın kış modasında trendler çeşidi fazla, bir bakıma ne giysek şimdi o moda desek yeridir. Sezonun öne çıkan trendleri şimdi karşınızda..

1. Püsküller

Geçen sezondan beri çantalardan ayakkabılara kadar bir çok yerde püskülleri gördük. Yazı püsküllerle geçirdikten sonra Kış modasında püsküller daha da artarak stillerimize giriyor. Püsküller sayesinde eteklere seksilik, gece kıyafetlerine hareket ve kazaklara ayrı bir doku yaratıyor.

fall winter 2015 2016 fashion trends fringes

fringe andrew gn fall 2015

 

2. Patchworktan vazgeçemiyoruz.
Renklerde ve dokularda çeşitlilik olması ile tasarımcıların patchwork trendini devam ettirmesi anlaşılır. Patchwork desenler Sonbaharı bize rengarenk yaşatıyor.
Chloe
Chloe
salvatore ferragamo
salvatore ferragamo

3 – Kalın kemerler

Bel kısmını ortaya çıkaran kalın kemerler Kış modasının olmazsa olmazları. Bellerimizi nasıl kalın kemerlerle ortaya çıkaracağız derseniz korse tarzı olanları tercih edin. Ceketler, yelekle tulumlar ve elbiselerin üzerine giydiğimiz kalın korse kemerlerle yuvarlak hatlarımızı belirginleştiriyoruz.

Anthony Vaccarello
Anthony Vaccarello
Balmain
Balmain
4 – Fiyonklar ve kurdeleler
Kadınsı görünüm yaratmak istiyor musunuz? Gömleğinizin boyun kısmına kurdele bağlayın ve kadınsılık stilinizden yansısın. Genelde boyun kısmına kullanılan fiyonklar Kış moda trendlerinin en kadınsı olanlarından.
Emilio Pucci
Emilio Pucci

tying up loose ends

5 – Bohem rapsodi
Bohem yaşam stilini seven tasarımcıların etkisi ile mi bilinmez, bohem etkiler stillerimize tüm yaz boyu yansıdı. Şimdi Sonbahar 2015 ile beraber 70lerin nostaljisini taşıyan bohem etkiler görünümlerde. Renkli boho görünümler moda trendleri arasında. Uzun elbiseler, tüyler, çiçek desenleri..

bohemian rhapsody

Reem Acra
Reem Acra

6 – Geniş Paçalar

Geniş paça pantolonlara yaşamımızda daha fazla yer ayırmanın tam zamanı. Skinnylerinizden vazgeçin demiyorlar, sadece stillerinizde geniş paça pantolonları daha sık kullanmamızı tavsiye ediyorlar. Rahat olmak için deneyebiliriz.

flare trousers 2

7- Tatlı Süet

1970ler dedik, süetler olmadan yeni sezonu geçirmeyelim. Kış 2016 moda trendlerinde yumuşacık süetler stillerimizde.

fall winter 2015 2016 fashion trends suede

8. Viktoryan lezzetler

Birazda aristokrasi zamanı. Viktoryan döneminin zengin dokuları Kış moda trendlerinin arasında zirveye doğru gidiyor. Kabarık kollar, danteller, yakalarda kurdeleler.. sanki birçok trend Viktoryan görünümünün içine giriyor.

victorian delights

Zimmermann
Zimmermann

Fotoğraflar PopSugar aittir

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: