Moda filmi profesyonellerinin bir araya geldiği en önemli festivallerden biri LJFFF

LJFFF

Dünyanın farklı yerlerinden LJFFF 2012 ‘de yapılan festivale 100’den fazla moda filmi profesyonelleri katıldı. Hollywood’a yakın olmasından dolayı bu festivalin önemi sadece yarışmayla sınırlı kalmıyor. Endüstrinin profesyonelleri ile network oluşturabilir, seminer ve panellere katılabilir, ve tabii ödül için yarışabilirsiniz.  

Endüstrinin tepesindeki moda evleri, tasarımcılar ve stilistlerin yarattıklarını film olarak izleyebileceğiniz bir festival. LJFFF 2012’de ilk defa Red Camera Ödülü yer aldı. Red Camera moda filmleri arasında başarılı olan yönetmene Red Epic kamera ödülü veriyor.

Bu senede aynı geçen sene olduğu gibi yaratıcı profesyoneller filmlerini yarışma için sunacaklar. Uluslararası bir jüri ve dünya çapında katılımcı ile bu filmler arasında seçimler yapılacak. Moda sektöründe olan profesyoneller için bu festivale katılmak ve tabii aday olarak seçilmek en önemli fırsatlardan biri. Sadece filme , tasarımcıya ve yönetmene ödül verilmiyor. Makyajdan sanat yönetimine, müzikten senaryoya kadar çok çeşitli ödüller var. Ulusalararası arenaya çıkmak isteyenler için gerçekten bu festival denenmeli.

Festivale son başvuru 3 Haziran. Aday olarak seçilenlerin filmleri isimleri ile beraber festivalin global yapılan medya içeriğinde yer alacak. Ayrıca internet sitesinde, moda dergileri, bloglar ve daha da fazlasında yer alacak.

Kazananlar 27 Temmuz 2013’de açıklanacaktır.

Moda filmleri, tekstilin yeni ve aslında en önemli pazarlama aracı. LJFFF’de buradan yola çıkarak sinema, sosyal medya ve modayı bir araya getirmek amacı ile düzenleniyor. Amaçlanan hem tasarımcı hemde müşterinin yararlanabileceği şekilde yeni dijital dağıtım kanallarını yaratmak, networkler oluşturmak.

Daha fazla bilgi edinmek ve başvurmak için http://www.ljfff.com/ adresine bakabilirsiniz.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: