Fashion Film Fest Istanbul 2015

ff2 01

Bu haftasonu Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Moda ve Film bir araya geliyor. 28-29 Kasım tarihleri arası Zorlu PSM’de düzenlenecek Fashion Film Fest İstanbul’da moda, film ve parti var. 2 gün boyunca moda filmleri izleyecek, söyleşilere katılacak, workshoplarla vizyonunuzu geliştirecek ve partilerle eğlenecek olan modaya, sinemaya ve güncel sanata ilgi duyanlar için bu festival kaçırılmamalı.

istanbul fashion film fest

Tuna Yılmaz‘ın yönetimindeki Kültür Departmanı’nın Zorlu PSM’de gerçekleştireceği Fashion Film Fest İstanbulda nelerle karşılaşacağınızı biraz daha ayrıntılı anlatalım. Bağımsız modacıların işlerini sergileyen moda filmleri, çeşitli modacı, tasarımcı, yönetmenlerin kapsül söyleşileri, uluslararası bir moda yarışması ve parti, Fashion Film Fest İstanbul’da olacak.

Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden bağımsız modacıların eserlerini sergileyen moda filmlerini izleme imkanı bulabileceğiniz festivalde, aynı zamanda uluslararası bir moda filmleri yarışması düzenleniyor.

ff2 05

Moda filmleri yarışması için Damir Doma, Ümit Ünal, Marie Vic ve Selman Bilal gibi moda ve sinema dünyasından önemli isimlerin yer alacağı bir jüri oluşturuldu.

fffistanbul lovers

Festivalde moda filmleri izlemenin keyfine varacağımız kesin. Aynı zamanda modacı Nihan Buruk, tasarımcı Ümit Ünal, Berlin Moda Filmleri Festivali kurucusu Niccolo Montanari, Sırbistan Moda Haftası kurucusu Svetlana Horvat ve dünyaca ünlü modacı Damir Doma gibi isimlerle kapsül söyleşiler düzenlenecek.

Zorlu Performans Sanatları merkezinde 2 gün boyunca filmler ve söyleşilerle moda ve filmin dünyasının bir araya geldiği moda filmlerine doyacağımız kesin. Aynı zamanda görülmesi gereken özel sergiler de yer alıyor. Dünyaca ünlü güncel sanatçı Marie Vic’in Givenchy baş tasarımcısı Riccardo Tisci’nin tasarımalarını kullanarak yarattığı 10 video ekranından oluşan eseri ABD’den sonra ilk kez Türkiye’de sergilenecek.

fffistanbul red

Moda filmleri ile yeteneklerini göstermek isteyen yönetmenler, eserleriniz yapılan özel içerik ve ortaklık anlaşması ile Madrid, Lahore, Berlin ve 5 şehirlik Avustrayla moda filmleri festivallerinde yer alacak. Kendi ülkesinin sınırlarının dışına çıkmak isteyen modacı ve markalar için müthiş bir fırsat.

fffistanbul zorlu

Festivale katılım ücretsizdir. Tüm festivalin programı:

28 Kasım 2015

Tom Gün: Blowing Riccardo” a 9 channel video installation by Marie Vic

11:00 Film Screening: MadridFFF Exhibit

11:40 Fashion Lecture: Fashion 2.0

12:15 Film Screening: Berlin fFF on Tour

14:00 Fashion Talk: Berlin Calling!

15:00 Film Screening: ELLE presents ELLE’S CHOICE AWARD Nominees from Turkey

16:20 Fashion Talk: Turkish Designers and Fashion Films in Turkey

17:30 Film Screening: DERIMOD Best Fashion Film Award Nominees

19:00 Tören: Fashion Film Fest Istanbul 2015 Award Ceremony

29 Kasım 2015 

Tom Gün: Blowing Riccardo” a 9 channel video installation by Marie Vic

11:00 Fashion Talk: a Tale of Two Cities

12:00 Artist Talk: Marie Vic

13:00 Film Screening: Fashion Film Panorama I

14:15 ELLE Fashion Talk: Damir Doma

15:15 Film Screening: Fashion Film Panorama II

16:30 DERIMOD Workshop: Fashion & Future

17:30 Film Screening: Lahore Fashion Film Festival Selection

Fotoğraflar Fashion Film Festival aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: