Yıldız Savaşları Modası

Yıldız Savaşları, moda ve filmin birbiri ile yarattığı sinerjinin en muhteşem örneklerinden biri. Star Wars (Yıldız Savaşları) herkese ilham vermiş, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgiroman, bilgisayar oyunları, oyuncakları, karakterlerin yer aldığı tshirtler, şapkalar ve daha da fazlası ile geliştirilmiş bir evren olarak karşımıza çıktı. 7’den 77’ye herkes bu evrene inanıyor ve bir şekilde bu evrenin parçasına sahip olarak yaşıyor. Bu evren sanatçılardan tasarımcılara kadar herkese ilham oluyor. Şimdi sırada 17 Aralık’ta vizyona girecek Yıldız Savaşları serisinin yedinci filmi Güç Uyanıyor var. İlki 1977 yılında yapılan Star Wars filmlerinin sonuncusunu ise 2008 yılında izlemiştik. Bu kadar aradan sonra tekrar Yıldız Savaşları evrenine yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

yıldız savaşları

Yıldız Savaşları verdiği ilhamı tasarımlarına yansıtan modacılar sadece karakterleri desenleri olarak kullanmadılar. Filmdeki karakterlerin kostümlerinin de yansımasını podyumda yaşattılar. Star Wars filmlerinin karakterlerinden ilham alan ünlü modacılar Alexander Wang, Burberry Prorsum, Kanye West, Mugler ilhamını Star Wars filmlerindeki karakterlerden alanlardan bazıları.

Alexander Wang
Alexander Wang
Baja east
Baja east
Burberry Prorsum
Burberry Prorsum
Kanye West
Kanye West
Muller By David Koma
Mugler By David Koma
Yıldız Savaşları
Rick Owens

26 Kasım’da İngiltere’de Selfridge mağazalarında Force 4 Fashion isimli özel bir koleksiyon satışa çıktı. Son filmden ilham alarak Cynthia Rowley, Diane von Furstenberg, Giles Deacon, Halston, Opening Ceremony, Ovadia & Sons, Parker, Rag & Bone, Timo Weiland, and Todd Snyde yer aldığı 10 İngiliz modacı özel kıyafetler tasarladı.

Yıldız Savaşları
Preen
Yıldız Savaşları
Preen

Geçen sene Rodarte koleksiyonunda Star Wars karakterleri elbiselerin üzerindeydi. Serinin yeniden harekete geçmesi ile modacıları yakın zamanda daha da fazla etkileyeceği ve koleksiyonlarına ilham olacağı kesin.

 

Rodarte
Rodarte

RODARTE_SKYWALKER_C3PO_R2

Yohji Yamamato seriden ilham alırken karanlık tarafa geçmeyi tercih etmiş.

 

 

Yıldız Savaşları
Yohji Yamamato

Yıldız Savaşları

 

 

Fotoğraflar Getty Image aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: