Her ünlünün takip ettiği stil kuralları ile şık görünüm yaratmak şimdi çok kolay.

Fotoğraflarına bakınca hayranlık duyduğunuz bir çok ünlü vardır. Türk veya yabancı, onların stillerine bakıp nasıl her zaman bu kadar hoş olduklarını merak etmişsinizdir. Sokakta rahat stillerle bile olsalar gene bizlere ilham olabilecek görünümlere sahipler. Tasarımcıların özel parçalarına, stilistlere ve istediklerini alabilecek gelirlere sahip olmaları eminimki bu kadar şık ve güzel olmalarına etkendir. Fakat sadece bu yeterli mi sizce? Bu kadar imkanı olup çok da zevksiz giyinen ünlüler var. Fakat onlar şimdi konumuz dışılar. Bizim ilgilendiğimiz her zaman zevkli ve hoş giyinen ünlüler. Onlar, stillerinde uyumlu, şık ve cool görünümlere sahipler. Ünlülerin stillerine bakarsanız aslında temel aldıkları stil kuralları ile yarattıklarını görebilirsiniz. İşte bu stil kuralları bize şimdi ilham verecek ve bizde onlar gibi her zaman kameraya karşısına çıkmaya hazır şık ve cool olacağız. 🙂 Bunları yaparken o kadar para harcamanıza da gerek yok. Buradaki stil kuralları ile görünümünüzde yapacağınız bazı ufak değişikliklerle kendi şık görünümüzü yaratmak çok kolay.

– Aksesuarları minimal kullanalım.

Stilinize uyan bir veya iki aksesuarla yetinebilirsiniz. Aksesuarları kullanmak her ne kadar trend olsa da görünümüzü karmaşık gösterebilir. Bu sebeple minimal sayıda kullanılan aksesuar her zaman daha şık gösterecektir. Öne çıkan bir aksesuar stiliniz için yeterlidir örneğin gözlük gibi.

diane kruger

– Desenleri birbiri ile karıştırın

Şimdi desen zamanı. Son dönemlerde tasarımcılar koleksiyonlarında desenleri sıklıkla kullanmayı tercih ediyorlar. Desenleri birbiri ile karıştırmak ünlülerin en sık kullandıkları stil kuralı. Bu konuda Olivia Palermo bize ilham oluyor.

olivia palermo

3. Havalimanında her zaman şıklar

Evet, bizleri havalimanında onları bekleyen paparaziler yok. Dikkatinizi çekmiştir, havalimanında herkes birbirine bakar; uçuş kartı almak ve beklemek dışında yapacak fazla bir şey yok… Bizde rahat bir şıklık yaratabiliriz. Topuklu ayakkabı tercih ederken rahat olmasına önem verin.

rosie huntington

 

4. Ucuz ve pahalı parçaları bir arada kullanmak

Sokak stillerine bakınca baştan aşağı tasarımcıların koleksiyonlarından giyinen ünlü görmüşsünüzdür fakat her zaman şık olmadıklarını da fark etmişsinizdir. Sadece tasarımcılarından giyinmek yerine ünlüler ucuz ve pahalı markaları birbiri ile kombinleyerek kullanıyorlar. Emma Watson, Saint Laurent marka bluzunun altına Top Shop marka etek giymeyi tercih etmiş.

emma watson

5. Beyaz giyinin fark edilin

Koyu tonları bir çoğumuz tercih eder. Beyaz renk ise fark edilmemizi sağlar aynı zamanda modern ve zarif bir görünüm yaratır.

0a7c9e7ca41098496f30df873e6f8cac

6. Modayı ciddiye almayın

Trend olan görünüm yaratmak yerine kendinizi ifade eden, oyun oynadığınız stiller yaratın. Giyinmek size zevk ve eğlence versin.

hbz style secret taylor swift

7. Aynı parçaları tekrar tekrar kullanmaktan çekinmeyin

Bir kere giydiğiniz parçayı tekrar giyinmekten çekinmenize gerek yok. Size güven veriyorsa ve giydiğinizde kendinizi iyi hissediyorsanız mutlaka kullanın. Ünlülerde aynı parçaları kullanmaktan çekinmiyorlar.

chrissy teigen

8. Beklenmedik olanı seçin

Düğüne pantolonla gitmeyi düşündünüz mü? Kimsenin ilk tercihi olduğunu sanmam fakat ünlüler kırmızı halıda pantolon ve tulum gibi farklılık yaratan parçalarla stil yaratıyorlar aynı zamanda gecenin en şıkı olabiliyorlar.

balmain 2

9. Gece çıkarken topuksuz ayakkabılar tercih edin

Dışarı çıkarken topuklular öncelikli tercihimiz. Babet, spor ayakkabı veya sandalet kullanmayı deneseniz nasıl olur? Rahat oluruz, dans edebiliriz ve daha cool görünüm yaratırız. 
gigi bella hadid kendall jenner hailey baldwin inline

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: