H&M Küresel Geri Dönüşüm Hareketine Davet Ediyor

H&M ilk Ürün Toplama girişimini 2013 senesinde gerçekleştirmişti. 2013’ten beri 40,000 tondan fazla kıyafet toplanan çalışma devam ediyor. Bugün müşteriler istedikleri kıyafet ya da tekstil ürününü getirip herhangi bir H&M mağazasına bırakabiliyor. Hedef, 2020 yılına kadar her yıl toplanan ürün sayısını arttırarak toplam 25,000 ton ürün toplamak.

2014 yılına H&M, geri dönüştürülmüş tekstil ürünlerinden yapılan ilk koleksiyonu olan Close the Loop’u sundu. Bu modada döngüyü tamamlamak adına önemli bir adımdı. Bu ilkbahar’da, tamamı geri dönüştürülmüş denimden üretilen iki Close the Loop ürünü mağazalarda satışta olacak.

Chrystal Moselle tarafından yönetilen yeni film bir sonraki Ürün Toplama kampanyasının başlangıcını yapıyor. ‘Bring it’’ (Haydi Getir) global olarak 26 Ocak’da başladı. Kampanya geri dönüşümün önemine dikkat çekmeyi hedefleyerek; H&M, kullanılmayan kıyafet ve kumaşların geri dönüştürülmesi için tüketicilere kolay bir yol sunarak modada döngüyü tamamlamayı hedefliyor. Bu sayede daha az kıyafet ve kumaş atık çöplüklerine gidiyor. ‘’Bring It’’ filmi, istenmeyen kıyafetler H&M mağazalarında toplandıktan sonra yaptıkları yolculuğu anlatıyor. Film, ilham verici hikayelerle bir giysinin ömrünün nasıl uzatılıp döngüde tutulabileceğini anlatıyor.

Kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunmak için H&M, moda dünyasında kalıcı bir değişiklik yaratmaya çalışıyor. Close the Loop, H&M’in sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığının merkezinde yer alıyor. Amaç tekstil ürünleri için döngüyü tamamlayarak, istenmeyen kıyafetlerin ve atık kumaşların yeniden kullanılması, geri dönüştürülerek yeni ürünlere dönüşmesi. Bu doğayı ve çevreyi korumak ve hiçbir tekstil ürünün atık olmaması için çok önemli. Ürün Toplama inisiyatifi Türkiye’deki tüm H&M mağazalarında bulunuyor.

Ürün Toplama ve Close the Loop detayları için

http://about.hm.com/en/sustainability/get-involved/recycle-your-clothes.html

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: