Sağlığında problemler yaşıyorsan, stresten dolayı gece uyurken dişlerini sıkıyorsan, duygusal olarak kendini mutsuz hissediyorsan, bedeninde ağrılar varsa, depresif ruh halinin içinden çıkmakta zorlanıyorsan yoga yaşamının parçası olmasının zamanı gelmiş.

Yoga ‘ya yeni başlayacak olanlar veya ara verip yeniden başlamak isteyenler; 5 haftalık başlangıç seviye dersleri ile yoganın temel yapı taşlarını keşfetmek için birlikte olalım. 

Yoganın faydalarını daha detaylı öğrenmek istersen, buraya tıklayabilirsin.

Toplam 5 haftalık dersin sonunda; vücudunun parçalarını tanıman, korumayı, çalıştırmayı ve sınırlarını öğrenmen, aynı zamanda Yoga Asana Pratiğine sağlam bir temel oluşturarak güvenli bir şekilde yoga yapabilmen. 

1. Hafta – Bedeninle tanışma; hizalamanın temelleri, nefesi hareketlerle ilişkilendirme, Güneşi Selamlamaları kullanarak ‘akış’ın temellerini kurmak.

2. Hafta – Omurga sağlığın; güç, esneklik ve mobilite üzerine çalışma, ekstra desteklerin kullanımı.  

3. Hafta – Merkezi keşfetme; ayaktaki pozlar, bu pozları akış içinde kullanma, kalça açıcılar, merkez gücünün farkındalığı, ters duruşlara giriş.

4. Hafta – Enerjisel denge; arkaya eğilmelerin temelini kurmak, öne katlanmalarla desteklenmek, oturarak yapılan pozlarla köklenmek.

5. Hafta – Nefes teknikleri ve meditasyon; enerji dengelemek ve rahatlamak için nefesi kullanmayı öğrenmek.

Dersler online olarak Zoom üzerinden, Pazartesi günleri gerçekleşecek ve kayıt edilecektir. Gelemediğin dersler olduğunda, sana kayıt ileteceğim. Soru sormak veya paylaşım yapmak istediğinde, bana ulaşacağın bir WhatsApp grubu olacak.
Yoga matı, Yoga kemeri ve iki adet yumuşak olmayan Yoga bloğuna ihtiyacınız olacak.

Pratik tarihlerimiz:

16-23-30 Ekim 2023

6-13 Kasım 2023

Pazartesi 19.30 – 20:30 

Soruların, bilgi almak ve kayıt için e-mail adresini meltem@terapimyoga.com adresine mail olarak iletebilirsin.

https://www.instagram.com/meltemfakabasmaz/

Mat üstünde buluşalım ❤️

Namaste 🙏

loading...
Bumerang - Yazarkafe

1 YORUM

Yorumlarınız için: