2013’te moda ve filmin ilham verici dünyasından kesitler

Filmlerdeki karakterlerin stilleri izleyicileri farklı anlamlarda etkiliyor. Son yıllarda çekilmiş filmler arasında kostüm tasarımları ile hem bizi hem de modayı etkileyen filmler:

‘American Hustle’

Amy Adams Jennifer Lawrence

70ler dönemi kostümlerinin olduğu filmin başrollerindeki Amy Adams’ın film boyunca giydiği elbiseler etkileyiciydi. Sezonun moda trendlerinden biri 70ler ve retro stiller olunca, bir çok kişi için bu film ilham olacaktır.

‘The Great Gatsby’

the great gatsby

Işıltılar ve parıltılar Baz Luhrmann’ın yönettiği The Great Gatsby filminde fazlası ile var. Kostüm tasarımcısı Catherine Martin; Miuccia Prada, Tiffany&Co. ve Brooks Brothers markaları ile Carey Mulligan ve Leonardo DiCaprio’nun aksesuar ve kıyafetleri için özel olarak çalışmış. Tiffany&Co. filmin vizyona çıkması ile beraber The Great Gatsby koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyonun satışı için vitrinler The Great Gatsby filminin atmosferine ve dekorlarına benzetildi.

great gatsby tiffany&co

‘The Bling Ring’

Sofia Coppola’nın yönettiği The Bling Ring filminde Juicy Couture marka eşofmanlar, Birkin çantalar ve Louboutinleri sıklıkla görüyoruz. Gerçek bir olaydan esinlenerek çekilmiş filmde Paris Hilton gibi ünlülerin evlerine gizlice girerek zevk için hırsızlık yapan bir grup genç yer alıyor.

bling ring

‘Hunger Games: Catching Fire’

Kostüm tasarımcısı Trish Summerville film için Tx Saverio, Alexander McQueen, House of Worth ve Cerre ile beraber kostümleri hazırladı.

jennifer lawrence catching fire ateşi yakalamak açlık oyunları

‘Rush’

Ron Howard’ın yönettiği 70ler dönemi yaşanmış gerçek bir olayın anlatıldığı filmde Chris Hemsworth’un oynadığı karakter için Gucci markası tarafından da kostümler tasarlandı. Belden kemerli palto, geniş paça pantalonla beraber Olivia Wilde’n oynadığı karakter için geniş, mor renkte şapka.

Gucci Rush Olivia Wilde

 

‘Lovelace’

Porno yıldızı Linda Lovelace’n hayatının anlatıldığı Lovelace filminin başrolündeki Amanda Seyfried için Karyn Wagner kostüm hazırladı. 70lerin kendi stil duygusu ile Austin Powers filmindeki kostümlerden ilham alarak dönemi yansıtan aynı zamanda da klasik tarz kıyafetler tasarlandı.

seyfried-lovelace 

‘Blue Jasmine’

Woody Allen’in yönettiği filmed Cate Blanchett şimdiye kadar rol aldığı filmler arasında en elegan tarzla karşımıza çıktığı film Blue Jasmine oldu. Chanel, Oscar de la Renta ve Fendi’den alınan kıyafetlerle beraber Roger Vivier tarafından özel ayakkabı tasarlandı. Filmdeki çantaları Hermes, Fendi ve Louis Vuitton’du.

3CATE-BLANCHETT

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: