Cool görünüm yaratmak isteyenler Alexander Wang’i tercih ediyor.

alexander wang 2016alexander wangAlexander Wang her zaman kutlamaları seven bir tasarımcı. New York Moda Haftası’nda sergilenen Bahar 2016 koleksiyonu, Alexander Wang’in 10. yıl koleksiyonu oldu. Bunun etkisi de defilenin kendisinde yaşandı. Alexander Wang’i izlemeye gelen ve onunla 10. yılını kutlayan ünlüler arasında Lady Gaga, Nicki Minaj, Kanye West, Mary J. Blige yer alıyordu.

wan0691 wan0623

Defilenin bitiminde Alexander Wang’in 21 yaşındaki kısa saçlı bebek yüzlü halinden şimdiye kadar gerçekleştirdiği koleksiyonlardan ve geçen sene H&M ile hazırladığı koleksiyona kadar 10 yıllık süreyi kapsayan özel bir video gösterildi.

wan0555 wan0465

Wang için aslında kritik bir dönem. Temmuz ayında Balenciaga ile olan sözleşmesinin uzatılmayacağı belli oldu. Bu tarz bir durum aslında tasarımcının ününü etkileyebilir. Fakat ne olursa olsun Alexander Wang tasarımcılığındaki yaratıcılığında her zamankinden daha da büyük olduğunu gösterdi.

wan0369 wan0311

Anlaşmanın devam etmeyeceği öğrenildiğinde Wang konsantrasyonunu markasına verdi. Herkes onun ne yaratacağını merak ediyordu ve Bahar 2016 koleksiyonu ile her zamankinden de büyük olduğunu herkese gösterdi.

wan0269 wan0257

spring 2016

Koleksiyonun bir konsepti olmadığının altını çiziyor. Bahar 2016 Alexander Wang koleksiyonu ile sokak stillerinizi rahatlıkla yaratabilirsiniz. ‘Her zaman kendimize neyin modern olduğunu soruyoruz. Bizce modernlik kendin için doğru olan odur. ‘ diyor Alexander Wang.

wan0061

wan0159

Alexander Wang Bahar 2016 koleksiyonunda püskül deri detaylar, pijama ipekliler, slip elbiseler, farklı formlarda denimler göze çarpıyor. Alexander Wang, şehirde yaşayan cool tarzı olan kadına hitap ediyor ve stilleri ile de bunu başarıyor.

Fotoğraflar Alexander Wang aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: