DAHA ZAYIF GÖRÜNMEK İÇİN ŞİMDİ BUNLARI DENEYİN

Elma, armut, dikdörtgen veya kum saati deyince aklınıza ne geliyor? Birbirinden alakasız göründü değil mi? Meyvalarla başladım sonra geometriye oradan da saate yöneldim. Aslında çilek, cetvel, muz diye de devam edebilirim ama lafı uzatmayalım, konumuzdan sapmayalım. Kadın vücut tiplerine genel olarak verilen isimlerden bazılarını burada paylaştım. Bu vücut tiplerinin ortak özelliği vücut hatlarının zaman içinde medya ve moda sayesinde belirlenen formlara göre belirli yerlerinde fazlalık olması. Dediğim gibi medyanın ve moda sektörünün zaman içinde belirlediği formlar olduğunun altını çizmem lazım. Sonuçta kendini en iyi hangi kiloda iyi ve sağlıklı hissediyorsan önemli olan bu, gerisi hava civa. Fakat karşımıza çıkarılan 90-60-90 kavramı, podyumlarda salına salına yürüyen zayıf modeller, Victoria’s Secret melekleri ve daha bir çok etken ile kadın vücudunun formunun güzel olarak tanımlanan ölçüsü 90-60-90’a en yakın olanı. Bu formlara ulaşmak için verdiğimiz çabanın da haddi hesabı yok. Tabii ki bu arada karşımıza Kim Kardashian, Beyonce gibi etine dolgun ve erkekler tarafından beğenilen ünlüler çıktıkça bir anlamda rahatlıyoruz. Fakat gene de kendimizi daha zayıf gösterecek tarzlar yaratmanın da peşinde koşturuyoruz.

vucudunu-tani

Bugün paylaşacağım yazıdaki öneriler daha zayıf görünmek isteyenler için. Daha zayıf göründüğünde kendine olan güveni artan bir çok kadın var ve bu yazıdaki öneriler onlara yardımcı olacaktır. Basit parçalarla dolabınızı düzenleyerek sizde istediğiniz gibi zayıf görünebilirsiniz.

  1. Tüm renkler arasında vücut şeklinizi zayıf gösteren renklerin başında siyah var. Bu sebeple her kadının dolabında bir tane lbd olması gerektiğinin altı çiziliyor. En iyi siyah elbise ise boyu hemen diz altında biten çünkü bu sayede vücut hatlarınızı olabilecek en iyi şekilde gösterebilir ve olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz.

sexy-Women-Bandage-Dress-PU-Leather-dresses-Party-Bodycon-womens-clubwear-tops-black-Midi-Dress-291

kim1

black midi

2. Eğer kendinize uyan bedeni seçmezseniz jeanler çok da zayıf gösteren parçalardan biri değil. Diğerlerinden daha fazla sizi zayıf gösterecek modeli arıyorsanız, yüksek belli jean ile hedefe tam isabet atış yapabilirsiniz. Vücut şeklinizi belden bileğinize doğru kesmeden akışkan bir şekilde göstermesi ile beraber her kadının en zayıf olan yeri yani beline ortaya çıkarıyor. Diktörtgen şeklinde vücut tipiniz varsa yüksek belli pantolonların bacakları flare kesim olanları seçmenizi ve dökümlü bir bluz giyerek kullanmanızı öneririm.

beyonce flare jeans

3. Kolsuz uzun ceketler her kadını zayıf gösterecek modellerden biri. Modaya teşekkür etmek lazım. Bu sene uzun kolsuz ceketler popüler trendlerden biri ve hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Vücudunuzun dikey olarak 4’e 3’ünü kapattığı için vücut formunuzu en iyi saklayacak modellerin başında.

sleeveles18-kylie-jenner-lotd.w245.h368.2x

4. A kesim bir etek her kadının dolabında olmalı. A kesim eteklerin belden aşağıya doğru genişlemesi ile belden yukarınız garantili olarak daha zayıf görünür.

a line skirt anh_3_1

Fotoğraflar Getty Image aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: