Youtube En Beğenilmeyen ilk 100 video

Video paylaşım sitesi Youtube, Şubat 2005 yılında eski PayPal çalışanları tarafından kuruldu. Şu an google arama motorunun parçası olan youtube kullanıcılarına video yükleme, izleme, değerlendirme, paylaşma ve yorumlama yapmasına imkan veriyor. Youtube içinde yer alanlar video klipler, TV klipleri, müzik videoları, film fragmanları, video blogging, kısa orijinal videolar ve eğitim amaçlı videolar. Youtube aynı zamanda CBS, BBC, Vevo ve Hulu gibi bazı şirketlerle ortaklık yapmakla beraber ücretli olarak yasal film izleme imkanı da sağlıyor. Youtube aynı zamanda video yükleyenlerin de yüklediklerinden para kazanmasına fırsat veriyor. Reklam gelirinin paylaşımı ile 2013 yılında her 1000 izlemeye yaklaşık 2 dolar yükleyene veriyorlardı.

Youtube En Beğenilmeyen

Hızla büyüyen Youtube yüklenen videoları değerlendirme hakkını kullanıcılarına verdiği için onlarda tepkilerini göstermekten çekinmiyorlar. 2013 yaptıkları düzenleme ile Youtube içinde yer alan videolar arasında en fazla beğenilmeyenleri (dislikes) listemeye karar verdiler. Bu liste en son 4 Nisan 2016’da güncellendi.

Youtube En Beğenilmeyen listesinin ilk sırasında Justin Bieber yer alıyor. 1,5 milyar kişi tarafından izlenen müzik klibi Baby ft Ludacris 4.5 milyon kişi tarafından beğenilse de 6 milyon kişi tarafından beğenilmediği için 1. sıraya yerleşti.

Youtube En Beğenilmeyen

Youtube sayesinde ünlü olanların sayısı her geçen gün artıyor. Müzik kliplerini burada yayınlayarak kendilerini şarkıcı olarak tanımlayanlardan biri de Rebecca Black oldu. 2011 yılında yayınladığı Friday şarkısı ile Youtube şarkıcısı oldu. O güne kadar yayınlanmış en kötü şarkılardan biri olarak seçilse de 95 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Fakat izleyenlerin 2 milyonu beğenmediklerini göstererek Rebecca Black’i listenin 2. sırasına yerleştirdi.

Youtube En Beğenilmeyen

2012 yılında youtube üzerinden yayınlanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan PSY’nin Gangham Style videosu 2.5 milyar kişi tarafından izlenirken 1,5 milyonun beğenmemesi ile listenin 4. sırasında.

Katy Perry dahil olmak üzere bir çok şarkıcının da videoları Youtube En Beğenilmeyen listesinde yer alırken, vizyona girecek Paul Feig’in yönettiği GhostBusters filminin fragmanı listenin 18. sırasına yerleşti. Tarihte ilk defa bir film fragmanı en beğenilmeyenler listesine girerken 30 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş. 614 bin kişinin beğenmediklerini belirttiği filmin fragmanından da anlayacağınız kadarı ile yeni GhostBusters kadınlardan oluşuyor. Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones ve Chris Hemsworth rol aldığı film 30 yıl önce yayınlanan GhostBusters filminin kadınlardan oluşan versiyonu.

 En beğenilmeyen videolar arasında en sık çıkan isimler Justin Bieber, Nicki Minaj, Miley Cyrus. Taylor Swift, Jennifer Lopez, Katy Perry’de listede yer alırken Adele’in listelerde haftalarca kalan şarkısı Hello klibi de yer alıyor. Lady Gaga’nın Bad Romance şarkısı 87. sırada yer alırken Rihanna’nın 250 milyona yakın kişinin izlediği klibi Pour it Up 76. sırada.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: