Artık Rahat Uyumak İster misiniz?

İnsan vücudu için uyku, sağlıkla yakından ilişkilidir. Düzenli uyku uyuyan insanlar gündelik yaşamlarında daha verimli olabiliyorlar. Vücudun ve zihnin gerektirdiği gibi uyumayanlar ise sabahları zinde uyanamıyor ve bu etki gün içerisinde devam ediyor. Keyifsiz geçen saatlerden sonra bu döngü böyle devam ediyor. Stresle başa çıkabilmek için uyku sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Eğer geceleri kesintisiz uyuyamıyorsanız, bunun nedeni doğru bir yatak tercihi yapmamanız olabilir.

yatak tercihi

Yatak almaya kalktığınızda birçok markayla karşılaşırsınız. Bunlardan bazıları uyku kalitesine önem verirken, bazıları ise ekonomik olduğu kadar kötü malzemelerle üretim yapıyor. Rahat uyuyamıyorum diyenlerin birçok insanın aslında yatak tercih ederken dikkatli davranmadıklarını görebilirsiniz. Bundan birkaç sene öncesine kadar, markasını bile bilmediğim bir yatakta uyuyordum. Aman canım uykum olduktan sonra her şekilde uyurum, diyordum. Yaz aylarında sıcakları ve sivrisinekleri, kışın da soğukları uykusuzluğuma bahane ediyordum. Sırt ağrılarından şikâyetçi olmaya başlayınca yeni bir yatak almaya karar verdim. Almadan önce detaylı bir araştırma yaptım. Yatsan’daki yatak modelleri ilgimi çekti. Hak ettiğini düşündüğüm parayı ödeyip Yatsan’dan bir yatak aldım ve hâlâ kullanıyorum. Benim kullandığım yatak, Yatsan’ın Beatrice modeli.

yatak tercihi

Yatsan’da birçok yatak seçeneği var. Stiline, sertlik ve yumuşaklığına göre tercih edebildiğiniz gibi aynı zamanda ölçülerini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Eğer yatak odanıza uymayan bir ölçü varsa, kendi ölçünüzü söyleyerek ona göre yatak talep edebiliyorsunuz. Yaylı, Visco, Lateks gibi yatak türlerinden birçok modele buradan göz atabilirsiniz. Kişisel tercihinize göre Crown, Otantique, Therapist, Dushesse gibi yaylı yataklar modellerinden birini seçebilirsiniz. Her biri birbirinden farklı özelliklere sahip. Örneğin Therapist adlı yatak, kan dolaşımını dengeliyor ve uyuşmaları engelliyor. Bir başka model olan Whisper ise, kendi kendine havalanma özelliğine sahip olduğu için sürekli kuru kalıyor.

yatak-tercihi

Visco modeller, özel süngeri sayesinde üzerinden kalktığınızda tekrar eski hâline dönüyor. Malzeme seçiminden dolayı da sıvı temasına duyarlı bir özelliğe sahip. Özellikle sırt, bel ve boyun ağrıları olan kişiler için bu modelleri almak çok akıllıca. Visco yataklarda Splash, Marine, Therapist gibi modeller mevcut. Dolgu malzemesi olarak kullanılan Lateks yataklar, esnek olduğu kadar darbeyi de emer. İstenmeyen koku ve bakterilerin oluşumunu da engeller. Eğer yerden tasarruf etme gibi bir tercihiniz varsa, katlanır karyola ve yavrulu kanepe modellerine de bakabilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin memnun kalacağınızı düşünüyorum.

yatak tercihi

yatak-tercihi-yatsan

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: