Aralarında Yaş Farkı Olan Ünlü Çiftler İlişkilerinde Ne Kadar Mutlu?

Aralarında yaş farkı olan ünlü çiftler başlığını bir çok kereler görmüşsünüzdür. Dünyaca ünlü çiftlerle beraber ülkemizde tanınmış kişilerin aralarında ilişki başladığında veya evlenme haberi olduğunda eğer 10’dan büyük yaş farkları varsa hemen ilişki yaşayan ünlülerin listesi yapılır, bilgiler tazelenir ve yaş farkının aşka engel tanımadığının altı çizilir. Bu durum eğer erkek kadından küçükse özellikle ülkemizde önce bir ‘aaaa’ olur mu denir, sonra pek yakışmışlar diye yazılır, ola ki ayrılırlarsa da zaten adam kadından küçüktü denerek konu kapatılır. Benim burada altını çizmeye çalıştığım bir durumun olduğunu düşünmeyin. Kısacası taraf tutmuyorum, duruma nötr yaklaşıyorum. Çünkü yaş farkı ile çok mutlu ilişkilerin yaşandığını gözlemledim, aynı zamanda yaş farkından kaynaklı yaşanan ayrılıkları da gördüm. Kadın ve erkeğin yaşları yaşadıkları ilişkiler için sizce ne kadar önemli?

perfect-relationship

Uzmanlar büyük yaş farkının olduğu ilişkilerin temelini çocukluk yıllarımıza bağlamışlar. Çocukluk ve gençlik yıllarında öğretmenlere aşık olunur diyorlar ki evet, benimde okulda aşık olduğum demeyelim ama beğendiğim ve belki benden 30 yaş büyük öğretmenim vardı. Evet onu görünce heyecanlanırdım. Fakat ilişki yaşamayı düşünmedim. Ne konuşacağım ki onunla, dersler dışında ortak ne noktamız olabilir ki?  Bu tarz beğenilerin altında mutlaka psikolojik pek çok etken yattığını ileri sürüyorlar. Bu süreci tamamladıktan sonra kendi yaşıtlarından hoşlanma bölümü geliyormuş. Ancak bir gün, bir yerde, belki de sizden 20-30 yaş büyük bir adam görüp, ona tutulabilirsiniz veya tam tersi…

yaş farkı olan ünlü çiftler

Psikoterapist Cem Keçe‘ye göre günümüzde, özellikle ünlüler dünyasında, erkekler gibi kadınlar da kendinden yaşça küçük biri ile evlenebiliyor. ‘ “Yaşa değil, aşka bakarız!”, “Önemli olan aşktır!”, “Yaş farkı sevdikten sonra sorun olmaz!” diyenler ve “Yaşlar yakın değilse mutlu mu olunur!”, “Birkaç yıl sonra, aşk bitince ne olacak!”, “Çocuğum dede/babaanne mi desin!” gibi düşünceler nedeniyle kadın ve erkek ilişkilerinde yaş farkı son yıllarda en çok tartışılan konular arasındadır. Genel kanı olarak, karı koca arasındaki yaş farkının çok olmaması, diğer bir değişle erkek ve kadının birbirine yakın yaşlarda olmasının tercih edilmesi beklenebiliyor. ‘ diyor.

yaş farkı olan ünlü çiftler

Aşkın başlangıcında heyecandan farkındalık düzeyinin düşük olduğunun ve zaman geçtikçe, çiftler yakınlaştıkça gerçek olanın su yüzüne çıkmaya başlaması ile sorunların başladığını söylüyor. Sabırsızlık, maddiyat konusundaki dengesizlik, sevgili veya eşe anne /baba gibi davranılması, yaşı büyük olanın son sözü söyleme arzusu gibi başlıkları belirtmiş Cem Keçe. Bunların yaşanması için illa arada 10’dan fazla yaş farkının olmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Bir çok ilişkide, özellikle 20’li yaşlarda yaşanmaya başlanan ilişkilerin büyük kısmında ve 2000ler sonrası değişen ilişki normları ile çiftler bunlara benzer durumları zaten yaşıyor. Anlayışlı olmak, birbirini olduğu gibi kabullenmek sevginin varoluşunda varken neden bunlar yaşanıyor çünkü merkezimizdeki sevgiden uzaklaşıyoruz. Birbirimizi dinlemekten sıkılıyoruz, kendi seslerimizi duyuyoruz, planlar yapıyoruz ve karşımızdakini kontrol etmeye, onu şekillendirmeye çalışıyoruz. Başta aşık olduğumuz kişi bizim gibi değişmediyse onu değişmeye zorluyoruz.

ilişki trendleri

Bana göre 30 yaş sonrası kurulan ilişkiler kadın ve erkek arasında daha sağlıklı ilerliyor. 20’li yaşlarda aşkı yakalamış ve halen 30 yaşını geçmenize rağmen zevkle beraber olmaktan mutluysanız tebrikler. Sizler sevginin farkına erken varmışsınız. Uzmanlara göre kadınlar 30larından sonra erkekler ise 40larından sonra tam olarak olgunlaşıyor. Kesinlikle istisnalar olabilir, sadece belirttiğim yaşlar genel bir aritmetik. Yeni ilişki trendleri ile beraber her şey tabii ki değişti!

bradpittangelinajolie

Aralarında 12 yaş fark olan Brad Pitt ve Angelina Jolie ilişkilerine Angie 30, Brad Pitt ise 40’larını geçtikten sonra başladı. Evet, biraz sansasyonel bir başlangıç yaptılar ama şu an medyanın arada yaptığı boşanıyorlar mı haberlerine rağmen çocukları ile beraber ilişkilerine devam ediyorlar.

yaş farkı olan ünlü çiftler

Ailem ve ben sitesinde yapılan ilginç bir yorum dikkatimi çekti. Erkek 70’li yaşlarına geldiğinde ölümü düşünmeye başlarken 15 yaş küçük karısı kendini hayatının baharında hissedebiliyor. 50 yaşındaki bir kişi evinde huzurlu ve sakin dakikalar geçirmek isterken, henüz 35’inde olan, dışarıda eğlenme taraftarı olabiliyor.

yaş farkı olan ünlü çiftler

2015’te boşanan Mariah Carey ve Nick Cannon çiftinin arasında 10 yaş fark vardı. Belki Mariah Carey’nin şöhreti fazla geldi belki de evlendikten 6 yıl sonra 30’lerinde evlenen Nick Cannon’un 36 yaşında yaşamdan beklentileri değişti…

yaş farkı olan ünlü çiftler

5 yıla yakın ilişki yaşayan Jason Statham ve Rosie Huntington Whiteley 20 yaş farkın aşklarına engel olmadığının altını çizer nitelikte geçtiğimiz aylarda nişanlandı ve evleneceklerini açıkladılar.

yaş farkı olan ünlü çiftler

Stilleri ile de birbirlerine uyumlu olduklarını gösteren ve aralarında 23 yaş fark olan Johnny Depp ve Amber Heard geçen sene evlendiler. Green Lantern filminin çekiminde tanışan Blake Lively ve Ryan Reynolds, geçen sene doğan çocukları ile beraber evliliklerine mutlu bir şekilde devam ediyor.

"The Captive" Premiere - The 67th Annual Cannes Film Festival

8. yıllarını kutlayan Beyonce ve Jay-Z 12 yaş farkına rağmen mutluluklarını her daim sergiliyorlar.

yaş farkı olan ünlü çiftler

46 yaşındaki Fransız banker Olivier Sarkozy ile 29 yaşındaki Mary-Kate Olsen arasındaki tek büyük fark yaşları değil. Sarkozy 1.90, Bizim Ev’in küçük ikizlerinden Olsen ise 1.57 boyunda. Herkesin yürümez dediği ilişkilerini bu yıl evlilikle taçlandırdılar.

yaş farkı olan ünlü çiftler

2 yıldır evli olan Adam Levine ve Victoria’s Secret modeli Behati Prinsloo çocuk beklediklerini açıkladılar.

Adam Levine ve Behati Prinsloo - Calvin Klein

Aralarında 25 yaş olan Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones, 2000 senesinde evlendiler. 2 çocukları olan çift medyanın haberlerine ve kansere beraber göğüs gerdiler. Halen evlilikleri devam ediyor.

yaş farkı olan ünlü çiftler

Tartışma yaratan evliliklerden biri Kate Holmes ve Tom Cruise’dan geldi. Çocukluk aşkı olan Tom Cruise ile evlenen Holmes büyük bir evrim geçirdi. Bir çocukları olan çift 6 yıl sonra 2012 yılında olaylı bir şekilde boşandı.

yaş farkı olan ünlü çiftler

Demi Moore 42, Ashton Kutcher 27 yaşında iken evlendiler. 2005 yılında yaptıkları evlilikleri 7 yıl sürdü ve Ashton Kutcher 34 yaşına geldiğinde kalbini kendisinden 5 yaş küçük Mila Kunis’e kaptırdı. Aynı yıl çift evlendi ve şimdi çocukları var. Daha önce Bruce Wills ile evli olan Demi Moore, Ashton Kutcher ile evlendikten sonra daha da genç bir görünüme sahip olmuştu.

yaş farkı olan ünlü çiftler

Hollywood yıldızlarından Demi Moore ile Ashton Kutcher üç yıl önce evlendi. 45 yaşındaki Moore ile kendisi gibi oyuncu olan 30 yaşındaki Kutcher’ın beraberliği yaş farkının sorun yaratmadığının örneklerinden biri.

 

 

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: