Sadece Güçlüler Ayakta Kalır – X Men Apocalypse

En Sabah Nur, bilinen adıyla Apocalypse kendini X-Men: Days of Future Past filminin sonunda göstermişti. Film her ne kadar 70lerde ve distopik bir gelecekte geçmesine rağmen, filmin sonunda Byran Singer bizi binlerce yıl öncesine, antik Mısır zamanına götürdü. Telekinetik güçleri olan gizemli karakteri karşımıza çıkardı.

x men apocalypse x men apocalypse

X-Men Apocalypse (X-Men: Kıyamet) fragmanınında ipuçlarını aldığımıza göre yeni filmde eski Mısıra’daki hikayenin merkezine yolculuk yapıyoruz. Marvel’in X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Medeniyetin şafağından beri, Apocalypse’e tanrı gözüyle bakılmaktadır.

x men apocalypse

Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır. Kendine mutantlardan güçlü bir takım oluşturur. İçinde Magneto’nun (Michael Fassbender) da bulunduğu takımın amacı insanoğlunu gezegenden temizlemek ve Apocalypse’in saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır. Dünyanın kaderi dengede durmaktadır. Professor X’in (James McAcoy) de yardımıyla, Raven (Jennifer Lawrence) genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve insanoğlunu tamamen yok oluştan kurtarmalıdır.

Marvel evreninin en gizemli ve en güçlü mutantı olma özelliğini taşıyan En Sabah Nur’un ardında yatan gizemi merak ediyor musunuz? En Sabah Nur’u tanımaya yönelik yeni bir video yayınlandı.

x men apocalypse x men apocalypse

2014 yılında vizyona giren X-Men: Days of Future Past filmi Bryan Singer’in yönetmenliğinde dünya çapında 723 milyon dolar gişe yapmıştı. Yeni film için Fox şirketinin beklentisi yüksek. En çok devam filmi çekilen fantastik bilimkurgu efsanesi olma yolunda ilerleyen X-Men‘in 2016 yılında seyircisiyle buluşacak olan yapımın yönetmen koltuğunda yine Bryan Singer oturacak.

Fotoğraflar 20th Century Fox aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: