İki Dünyanın İlk Karşılaşması ‘Warcraft’ 3 Haziran’da Sinemalarda

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan World of Warcraft, 3 Haziran 2016’da Warcraft ismi ile gösterime giriyor. Warcraft, farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir dünyayı beyazperdeye taşıyor. Warcraft filminin yönetmenliğini Moon (2009) filmiyle sinemaya esaslı bir giriş yapan, genç neslin umut vaadeden yönetmenlerinden Duncan Jones yaparken, oyuncu kadrosunda Travis Fimmel, Paula Patton, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Ben Schnetzer, Rob Kazinsky ve Daniel W isimleri yer alıyor.

warcraft film warcraft film

World of Warcraft evreninde geçen film insanlarla orklar arasındaki çatışmayı konu alıyor ve filmin odağında Durotan, Anduin Lothar yer alıyor. Film World of Warcraft oyununda yer alan pek çok yerde geçecek. Proje, Mayıs 2006 yılında Warcraft: Orcs and Humans dönemi olarak sinemaya uyarlanmak üzere harekete geçmesine rağmen iptal edildi. Filmin vizyon tarihi 2009 yılı olacaktı ve aynı dönemde Yüzüklerin Efendisi filminin vizyon tarihine denk geliyordu. Filmlerin birbirine benzediği düşünülerek iptal edildi. 2011’de başlanması düşünüldü fakat halen senaryo ortada yoktu.


Sam Raimi filmi yönetmen için belirlenen isimlerden biri oldu fakat sonra 2013’te onun yerine Duncan Jones getirildi. Duncan, senaryonun o dönemki halini beğenmedi. Tretmanda insanlar iyi canavarlar kötü olarak gözüküyordu. Yapım şirketinin onayı ile Duncan Jones hikayeyi yüzde elli olarak birbirine eşit şekilde düzenledi. Bu arada Duncan’ın karısına göğüs kanseri teşhisi konurken babası David Bowie filmin yapımı sırasında kanserden öldü. New York times verdiği demeçte: ‘ Filmim kanserle başladı ve kanserle bitti’ dedi. Temmuz 2013’te Comic Con’da filmin konsept fragmanı gösterildi.

 

warcraft film

Filmin çekimlerine 13 Ocak 2014’te başlandı ve toplam 4 ay sürdü. Filmin post-production dönemi 4 ay sürdü. CGI ile yapılan sahneler için Duncan: ‘Grafik animasyon bir araç, aynı filmde kullanılan dekorlar gibi. Onların dekor olduğunu anlamıyorsanız, grafik animasyonunda aynı şekilde olması gerekiyor.’

warcraft film

Filmin konusu ise: Ork savaşçılarının ülkeleri yok olmuştur ve hayatta kalanlar yeni bir koloni oluşturmak amacıyla, Azeroth krallığının eteklerine gelirler. Azeroth krallığı barışçıl ortamdan yana olsa da eşikteki bu savaş kaçınılmazdır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkım bekler, diğeri de yok olma ihtimaliyle karşı karşıyadır. Bu karşıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler.

 

Fotoğraflar Universal aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: