Geleneklerin buluştuğu Valentino Couture Bahar’15

VAL_2334 VAL_2340

İtalyan moda evi her geçen gün standardlarını yükseltiyor. Paris Haute Couture Moda Haftası’nda düzenlediği Bahar/Yaz 2015 couture defilesi de bunun kanıtı niteliğinde.

VAL_2080 VAL_2004

Sevgiden ilham alan koleksiyonun diğer ilhamı ise senelerdir devam eden modern ve tarihi olanın bir aradaki yorumu. 1960larda Valentino uluslararası olmaya başlar ve Jacqueline Kennedy’den Elizabeth Taylor’a, Farah Diba’dan Princess Margaret’e kadar dünyanın bir çok yerinden ünlüler Valentino’nun couture tasarımlarına dolaplarında yer açmaya başlarlar.

VAL_2286 VAL_2294

Yaratıcı Yönetmenler Maria Grazia Chiuri ve Pier Paolo Piccioli çok çeşitli tasarımların bir arada olduğu couture koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor. Koleksiyondaki her parçada özgünlüğü fark edebilirsiniz. Farklı şehirlerden, farklı kültürlerden ilham alan koleksiyondaki parçalar da özgünlüğünü bu şekilde yaratıyor.

VAL_2268

Valentino couture koleksiyonunda desenler bile birbirinden farklı. Aynı deseni bir başka parça üzerinde göremiyorsunuz. Doğu Avrupa’nın ulusal geleneklerinden ilham alan desenlere bakacak olursanız sanki halılardan bile etkilenerek yaratılmış desenleri fark edebilirsiniz.

VAL_2398 VAL_2378

Valentino koleksiyonu bir kez daha nefeslerin kesilerek izlendiği couture tasarımlarından oldu.

Fotoğraflar Valentino aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: