Tom Cruise Başrolde Olduğu Mumya – The Mummy 9 Haziran’da Sinemalarda

Tom Cruise görselliği ile dikkat çeken yeni bir sinematik versiyonla karşımıza çıkacak gösterildiği her dönem kültürleri etkilemiş efsanevi The Mummy filminin başrolü ile sinemalarda olacak.

1929’da Hollywood’da ilk sesli filmler çekilmeye başladıktan kısa süre sonra 1932 yılında aksiyon korku filmi The Mummy çekildi. Gösterime girdiği ülkelerde başarı sağlayan The Mummy (Mumya) özellikle İngiltere’de zamanının en çok izlenen filmlerinden biri olmuştu

The Mummy

İlki 1932 yılında çekildikten sonra beyazperdede kendine hatırı sayılır bir yer edinmeye başlayan Mumya hikayeleri, uzun bir aradan sonra, 1999 yılında bu kez Stephen Sommers’ın kamerasıyla yeniden izleyiciyle buluşmuştu. Remake (Yeniden Yapım)ları seven Hollywood belki konu sıkıntısından belki yeni jenerasyonla beraber eski jenerasyonu bir araya getirmek için The Mummy filmini yeniden uyarlıyor. 6 Nisan 2016’da çekimlerine başlanan Mumya filminin kadrosunda başrolde Tom Cruise ile beraber Rusell Crowe, Annabelle Wallis ve Sofia Boutella gibi isimler eşlik ediyor. Senaryosunu Prometheus ve Doctor Strange’in senaristi Jon Spaihts üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise ilk uzun metraj deneyimine imza atacak olan Alex Kurtzman oturuyor.

The Mummy

1998 yılında çekilen ve 1999’da gösterime giren The Mummy filmi Sahara çöllerinde çekilmişti. Çöl fırtınaları, susuzluk ve yılanlardan dolayı bayağı sıkıntı yaşayan ekip çekimi 17 haftada tamamlayabilmiş. Film dünya çapında 413 milyon dolar hasılatla sürpriz bir başarı sağlamıştır. Başarının üzerine Universal stüdyoları 2001’de The Mummy Returns, The Scorpion King filmlerinden 7 yıl sonra 2008’de The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor filmini gösterime sokmuştur. 2004 yılında Tema Parkı’nın içine de Revenge of the Mummy isimli roller coaster yaptırmıştı.

the mummy

2017 yılında gösterime girecek The Mummy aksiyon macera korku filmi türünde olup, Mummy serisinin yeniden çevrimi. Universal Pictures, artık bir klasik haline gelmiş ve geçmiş zamanların en çok korkulan yaratıkları olan Kurtadam, Mumya, Görünmez Adam, Drakula, Kara Göl’ün Canavarı ve Frankenstein’ı yeniden beyazperdeye taşıyor. Mumya, Universal Korku Canavarı Sinematik Evreni’nin ikincisi.

Serinin 5. filmi The Mummy, 9 sene sonra 9 Haziran 2017’de gosterime giriyor. Brandon Fraser başrollerinde olduğu bir önceki seriden sonra Tom Cruise gibi bir ismin başrolde olması yapım şirketinin gişe beklentisinin yüksek olduğunun işareti. Russel Crowe da kadroya kötü adam olarak dahil olması filmi ilginç kılıyor.

the mummy

Filmin konusu ise çölün gizemli yerlerinde saklanan mezardan kaderi elinden alınan kraliçe günümüzde uyanır. Kendisinin uyanışı ile beraber yıllardır saklı duran kötülük ve terör insanlığı tehdit ederek ortaya çıkar. Günümüzde geçecek olan yeni uyarlama, Irak çölünde saklanan bir grup teröristi bulmak isteyen deniz komandosu Tyler Colt’un etrafında oluşuyor. Ancak görevi sırasında yüzyıllardır uyumakta olan bir mumyanın ruhu mezarından kaçınca, işler karışıyor. Zira mumya uyanıyor ve günümüz dünyasını, kraliçesi olduğu eski Mısır’a dönüştürmek için işe koyuluyor. Onu durdurabilecek tek kişi de Colt…

 

Fotoğraflar Universal aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: