Tarzan Efsanesi Devam Ediyor

Ormanlar kralı Tarzan 2016 yılında Tarzan Efsanesi / The Legend of Tarzan filmi ile karşımıza çıkıyor. Çocukluğumun kahramanı ormanlar kralı Tarzan gelişen teknoloji ile eski filmlerinden farklı olarak gerçek gücünü gösteriyor. Tarzan 2016 yılının beklenen filmleri arasında yerini de aldı. 8 Temmuz’da gösterime girecek film Edgar Rice Burroughs’un efsanevi Tarzan karakterinin sinema uyarlaması. Filmde Alexander Skarsgård, Margot Robbie, Oscar adayı Djimon Hounsou, Oscar adayı Samuel L. Jackson, Oscar adayı John Hurt, Oscar ödüllü Jim Broadbent  ve 2 Oscar ödüllü Christoph Waltz  yer alıyor.

tarzan efsanesi

Filme özel 360 derecelik özel sanal gerçeklik videosu hazırlanmış. İzlemenizi tavsiye ederim…

Çocukluğumuzun unutulmaz kahramanlarından  Tarzan, aksiyon ve gerilimin olduğu Tarzan Efsanesi 30 Haziran 2014’te çekilmeye başlandı ve 4 ayda tamamlandı. 2012’de çekilmesine karar verilen film yüksek bütçesinden dolayı 2014 yılına kadar bekletilmiş. Film aslında 2003 yılından beri çekilmeye çalışılmış. Senaryolar değişmiş. Stephen Sommers ve Guillermo del Torro filmin çekimi için dönem içinde görüşülen yönetmenler olmuş. Taa ki 2012 yılında David Yates tarafından çekilmesine ve yeni senaryo yazılmasına karar verilinceye kadar bu süre ilerlemiş. Tarzan son dört Harry Potter filmlerinin yönetmenliğini yapmış David Yates’e emanet edilmiş.  Tarzan kararkeri için ise Tom Hardy, Henry Cavill and Charlie Hunnam görüşülen isimler olmuş. Sonunda da Alexander Skaarsgard başrolü almış.
tarzan-tantor-terk Tarzan
1918 ve 2014 yılları arasında sinemanın en büyük database imdb’de yer alan Tarzan filmlerinin sayısı 200’ü buluyor. Kahramanımızı sadece filmlerde değil televizyon dizilerinde izledik. Tabii ki bu kadar ünlü olunca bilgisayar oyunları ve kitapları da olmadan olmaz. Tarzan bu kadar popüler olsa da aslında eski dönemde kahraman. Marvel kahramanlarından sonra seyircinin Tarzan’a olan tepkisi nasıl olacak bilinmez. Belki de bu yüzden günümüz teknolojisinin en üstün özellikleri kullanılarak aksiyonu yüksek bir film yaratmışlar.

tarzan efsanesi

Film, Afrika’yı terk edip sevgili eşi Jane ile beraber kendi halinde yaşamına devam eden Tarzan ile başlıyor. Parlemento’nun ticaretini korumak için Congo’ya çağrılan Tarzan kendini kibrin ve açgözlülüğün merkezinde bulur. Filmin görüntü yönetmeni Golden Compass filminden tanıdığımız Henry Braham. Oscar ödüllü Stuart Craig yapım tasarımda yer alınca görselliğin muhteşemliği dikkatinizi çekecektir.

tarzan 2016 tarzan 2016

Fotoğraflar Warner Bros aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: