DC Comics Evreninin Süper Kadın Kahramanları

DC Comics Evreninin Süper Kadın Kahramanları arasında sizce kimler var? En son DC Comics evreninden ortaya çıkan gerçek kötü kahramanlarımızın olduğu Suicide Squad vizyondaydı. Filmi izleyenlerin beklentileri ne kadar karşılandı emin değilim. Karışık yorumlar duyuyorum etrafımdan fakat bir şekilde kendi kitlesini de yaratmış ki 12 Ağustos’ta vizyona giren film, yazıyı hazırladığım bugün itibari ile 2 hafta gişeyi lider tamamladı. 670 bin seyircinin izlemesi de yaz için iyi bir gişe.

DC Comics evreni içinde yer alan süper kadın kahramanlar asıl konumuz. Marvel’in Captain America filminde iki kadın kahraman vardı. Suicide Squad‘da ise Harley Quinn, Amanda Waller, Katana ve  Enchantress olmak üzere dört kadını bir arada izledik.

Şimdiye kadar filmlerde karşımıza çıkan DC Comics evreninin kadınlarından süper olanları :

V For Vendetta – Evey: Natalie Portman

V-for-Vendetta-revolution-dance-ivy-cultstories

Hugo Weaving terör yaratarak bir devrimi ateşlemeye çalışan özgürlük savaşçısı V’yıi canlandırırken Natalie Portman, Evey isimli işçi sınıfından genç bir kadın olarak onun misyonu için yakalanmış birini canlandırdı.

V sayesinde korkularından arınan ve güçlenen Evey, V’ye karşı nefretle başlayan ilişkisi sempatiye dönüşüyor. V ile olan ilişkisi bizlere bir şekilde Harley Quinn ve Joker arasındaki ilişkiyi anımsatıyor. Evey göre V: ‘ O hepimizdi’ diyor.

süper kadın

Lois Lane – Margot Kidder, Superman – Superman: The Quest for peace

süper kadın

Lois Lane, DC süper kadın kahramanları arasında en fazla görünenlerin başında geliyor. Şimdiye kadar sinemada Phyllis Coates, Kate Bosworth ve Amy Adams tarafından canlandırıldı. Onun esas tanımlayıcı karakterini Orijinal Süperman filmlerinde canlandıran Margot Kidder ile ortaya çıktı.

süper kadın

Bir çok oyuncu Louis Lane karakterini canlandırıp yeniden yorumlarken, Kidder – Superman tutkunu olan aynı zamanda beraber çalıştığı Clark Kent karşı kayıtsız kalan Lois’in klasik versiyonunu canlandırdı. Şimdiki filmlere göre her anlamda güncelliğini kaybetmiş olmasına rağmen Kidder’in oyunculuğu ve Christopher Reeve arasındaki kimya süperdi.

The Dark Knight Rises – Anne Hathaway

süper kadın

1966 yılındaki Batman: The Movie filminde Lee Meriwether tarafından canlandırılan cazibeli Catwoman rağmen, Anne Hathaway listenin bir numarasında. O Michel Pfeiffer kadar dişi ve kediye en çok benzeyen Catwoman olmasa da tüm diğer kediler arasında kendine en çok güvenen kadın oldu.

süper kadın

Suicide Squad – Amanda Waller

Cara Delevingne’nin canlandırdığı Enchantress filmin görünen kötüleri arasında yer alsa da gerçek anti kahraman Amanda Waller.

süper kadın

Evet iyi biri, amacı insanlığı korumak fakat aynı zamanda dehşet yaratan yaratıklardan biri.

Wonder Woman – Gal Gadot

Superman V Batman filminde çok kısa bir an gördük. Bir şekilde Gal Gadot, Wonder Woman için doğru seçim olmuş. Filmin sonunda Batman ve Superman ile takım olması onu gün ışığına çıkardı.

wonder woman

DC Comics’in Amazonlu süper kahramanı olan Wonder Woman aslında Güney Afrika’ya asker hemşiresi olarak giden Diana Prince’in gizli kimliği. Güney Afrika’da evlenerek Diana White oldu ve zamanla hemşirelikten askerin gizli ajanı, sivil çalışan, iş kadını, astronot, Birleşmiş Milletlerin üyesi ve daha da fazlasına dönüştü. 2017 yazında ise Wonder Woman‘ın kendi filmini izleyeceğiz.

Catwoman – Michelle Pfeiffer – Batman Returns

Anne Hathaway bahsettik fakat Tim Burton’ın gotik eseri Batman Returns’deki Michelle Pfeiffer’ı listemize eklemeden de yapamadık.

süper kadın

Çünkü batman yerine bu sefer öne çıkan o oldu. Gündüzleri sekreter geceleri ise suç işleyen bir kedi olarak tam Batman ile eş durumda. Bir süper kahraman filmi için katmanları olan eşsiz karakterlerden birine hayat verdi.

süper kadın

Harley Quinn – Margot Robbie

Enerjisi en yüksek kadınlardan biri o. Karakterin karizmasını tam olarak yansıtmakla beraber Harley’in neden popüler olduğunu bizlere gösteriyor. O bir deli ve bir deliye aptalca aşık ve tüm bunlar onun seçimi.süper kadın

süper kadın

Yakında bir Harley Quinn filmi de olur mu sizce?

Fotoğraflar DC Comics aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: