Ana Sayfa İyi Hisset Güzellik Güzellik mi Stil Sahibi Olmak mı?

Güzellik mi Stil Sahibi Olmak mı?

Günümüzde sizce güzellik mi stil sahibi olmak mı daha ön planda? Sosyal medyanın önem kazandığı bir devirde yaşıyoruz. Sosyal medyada özellikle fotoğraf paylaşımının yapıldığı facebook ve instagramda her gün sayısız kadın ve erkek poz veriyor. Aralarında bizlerde varız. Fotoğraf çektirmeyi seven de sevmeyen de bir şekilde fotoğraf karesinin içinde yerini alıyor. Anlık paylaşımlar veya #tbt hastagli geçmiş günlerin paylaşımlarıyla özel günler, gidilen yerler, yenilen yemekler, çocuklarla yaşanılan günler, köpek ve kedilerle paylaşılan anlar, giyilen kıyafetler, kalınan oteller, güneş batışları, romantik yemekler ve aklıma şimdi gelmeyen bir çoğu karelerin içinde yerini alıyor. Her gün yüzlerce fotoğrafa bakabiliyorsunuz. Günde dünyada 30 milyondan fazla fotoğraf paylaşımı gerçekleşiyormuş. Bu rakama bakınca özellikle cep telefonu firmalarının daha iyi çekim yapan kameralarla veya çekilen fotoğrafı güzelleştiren uygulamalarla kendilerini pazarlamaya verdikleri önem anlaşılır. (Sony cep telefonunun verilen ilanları aklıma geldi de. En iyi kameraya sahip cep telefonu diye yazmıştı.) Size soruyorum, aslında yorumlarınızı beliyorum. Yazıda yer alan fotoğraflara dikkatinizi güzellik mi yoksa stil sahibi olan mı çekiyor? stil tumblr_lx4df4KiFP1r6mbkso1_1280

Vogue.com tarafından 2015 yılının global stil yıldızları arasında yer alan Coralie Jouhier aslında bir model. Bu yıl instagramda ve moda haftalarında yarattığı stilleri ile dikkatleri üzerine çekmiş. Yemek paylaşımları yaptığı bir blogu var. http://kitchinette.blogspot.fr Siz fotoğraflarına bakınca onu güzel buluyor musunuz? Dip not: stili ile bir çok fotoğrafçı şu an onun peşinde…

1-holding-elizabeth-victoria-lejonhjerta-hair1 lejonhjarta

İsveçli ikizler Elizabeth/Victoria Lejonhjärta Vogue dergisi tarafından gene bu yılın stil yıldızları listesinde yer alanlar. Minimalist stilleri  ile dikkatleri üzerlerine çektiler.

Screen Shot 2015-12-28 at 16.45.12

Chiara Ferragni
Chiara Ferragni

Instagramda 6,3 milyon takipçisi olan Chiara Ferragni bloggerlık yaparak tanınmış ve dünyaca ünlü markaların yüzü olmakla beraber sayısız kadın dergisinin kapağında yer aldı ve almaya devam ediyor. Stili ile dikkat çeken Ferragni sizce güzel mi? Bir çok takipçisi ona bayılıyor, markalar onla çalışmak için sırada ve dergilerin kapaklarını süslüyor.

Screen-Shot-2015-04-10-at-15.10.26

Boyner’in dergisi Mecmua tarafından takip edilmesi gereken 30 blogger arasında yer alan Kubilay Seçkin, stilin bir davranış biçimi olduğunu savunuyor. Savunduğu şeyden vazgeçmiyor ve erkek stili için en iyi duruşu sergiliyor. Kubilay’ın stilini merak edenler için; instagram.com/kubilaysakarya

stil sahibi olmak

Stil danışmanı ve trendlerin sıkı takipçisi Hande Can Yüce’nin hayatını ve işlerini, kısacası stil ve tarz kalmakla ilgili her şeyi blog’undan ve Instagram hesabından takip edebilirsiniz; handecanyüce 

main.original.640x0c 2014 yılının en iyi erkek bloggerlarından biri seçilen Tommy Lei, modern stili kendince yorumlaması ile dikkatleri üzerine çekmiş. Sizce erkek olarak yakışıklı mı?

stil sahibi olmak

Zamanının bilim adamları ve felsefeciler güzelliği bakana değil bakılana özgü olan ve simetri, oran gibi tartışılmaz matematik formüllere bağlanmış bir kurallar dizgesi olduğunu savunan, fenomenik güzellik tanımıyla açıklarlar. Toplumların beğenileri kültürlere ve zamana göre değişim gösterdiğinden mutlak ve ideal güzellikten bahsedilebilmenin mümkün olmadığı öznel güzellik tanımını destekleyen örneklerdir.

Gisele Bündchen - cancer

Paylaştığım ve milyonlarca takipçileri olan bloggerlar sizce güzellikleri ile mi yoksa stilleri ile mi bu kadar bu kadar beğeni topluyorlar. Gisele Bündchen veya Angelina Jolie gibi doğuştan gelen, genlerde olan güzelliğe sahip değilseniz eskiden dergilerin kapaklarında yer alma şansınız şimdiki gibi gerçekleşmiyordu. Belirli normlara göre belirlenmiş görünümünüz yoksa beğenilme şansınız azdı. Şimdi ise durum güzellikten ötesine geçti. Baştan aşağı yarattıkları stilleri ile popüler olan kişiler artmakta. Alessandra Ambrosio gibi bacaklara, J.Lo gibi mükemmel bir burnunuzun olmasına gerek kalmadı. Giydiğiniz kıyafet, saçınızın şekli ve aksesuarlarınızla yarattığınız stil ile bir anda flaşların önündeki kadın veya erkeğe dönüşüyorsunuz.

stil sahibi olmak

Stil Sahibi Olmak

Stil Sahibi Olmak

Stil sahibi olmak için yaratıcılığınızı özgürce ifade etmeniz yeterli. Kendinize sınır koymadan içinizden geldiği gibi yaratmaktan bahsediyorum. Bilinçli bir yaratıcılıkla moda trendlerini siz belirleyebilirsiniz. Moda siz olabilirsiniz. Bir şapka takarak bile tüm görünümüze yenilik getirebilirsiniz.  Sağolsun sosyal medya bu konuda bayağı yardımcı oluyor. Belki de sıklıkla eleştirilen sosyal medyanın bir yararı da yaratıcı stiller yaratmak için araç olabilmesi.

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için:

Verified by MonsterInsights