Stil Sahibi Erkeklerin Kadınlara Etkisi

Trend giyinmeye çalışırken dar bir skinny jean içine sığmaya çalışan ve kendini rahat hissetmese de moda diye giyip stil yarattığını düşünen sevgili erkekler, kadınlar bunun farkında ve bence boşa zaman kaybetmeyin. Çoğunlukla stil denildiği zaman akla kıyafet ve aksesuar geliyor. Bana göre bir insan bütün halinde uyum içerisinde ve rahat değilse, stil sahibi olması mümkün değildir.

stil sahibi erkekler

Kadın veya erkek için geçerli bir durum. Filmstilmoda sitesinde yazmaya başladığımdan beri sürekli kadınların stilleri ile ilgili yazılar paylaştım. Gece ne giyinmeli, trend olanı stilinizde nasıl kullanırsınız, ofis stilinizde neler olsa kendinizi daha rahat ve kendinden emin hissedersiniz gibi 3,5 yıla yakındır kadınlar hakkında yazıyorum. Yakın bir tanıdığımın önerisi kafamda bu sorunun oluşmasına sebep oldu. Erkeklerin stilleri hakkında da yazsan ne güzel olur. Tamam dedim, erkekler hakkında bir şeyler araştırıp yazayım dedim. Belki 1 veya 2 kere erkek modası ile ilgili yazı paylaştım fakat onlara stil yaratmaları için öneride bulunmadım. Fazla bilgim olmayan bir konu diye düşünerek yoksaydım diyelim.

stil sahibi erkekler

Dünya geneline bakınca kadın modası daha ön planda. Buna rağmen dünyada erkek modasına yönelik tasarımcıların özgün ve yaratıcı koleksiyonları da hızla artıyor. Sonuçta erkeklerde kendilerine stil yaratmak istiyorlar. Stil sahibi erkekler üzerine araştırma yaparken önce kadın olduğum için ilgi alanımdan yola çıkarak öneri yapmaya karar verdim. Kafamda kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır sorusu oluştu. Komik ve onu güldüren erkekler diyerek durumu klişeleştirip başka açılımlara girmeden stile odaklanmayı seçtim.

stil sahibi erkekler

Yaptığım araştırmalarda, özellikle erkeklere yönelik sitelerde kadınların stil sahibi erkeklerden hoşlandıklarının ilk sıralarda yer aldığını fark ettim. KızıKendineAsikEtme isimli bir site ilgimi çekti. İlginç başlıklar var ve sitede erkeklere yapılan ‘ilginç’ öneriler var. Kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır başlığının ilk maddesi de şık bir giyim tarzınız olsun önerisi. Sonra HTKulüp sitesinde Türkiye’de kadınlar arasında yapılan araştırmada 2 bayanın yorumu ilgimi çekti.

stil sahibi erkekler

“Bir erkeğe bakıyorsan beğendiğinde seni çeken bir şey olmuştur artık. Onun aslında nasıl bir erkek olduğunu anlamak için sanırım giyimine bakarım.” Pınar – 28 yaşında
“İlk anda bir erkek hakkında fikir sahibi olmak için sanıyorum giyim tarzına bakıyorum. Giysileri temiz ve ütülü mü? Renkleri birbirine uyumlu mu? Kısacası giyinmeyi biliyor mu? Yaşam tarzı hakkında da bir fikir edinmek için giysilerine bakarım.” – 26 yaşında

stil sahibi erkekler

Stil sahibi erkekler, onlardan hoşlanmamız için gereken adımlardan biri demekle kendimi sığ gibi hissediyorum fakat erkeklerin erkeklere yaptığı önermeleri, yapılan araştırmaları ve yaşadığımız dönemi de dikkate alarak dış görünümün ilk karşılaşmada her iki taraf içinde önemli olduğunu düşünüyorum. Burada aslında erkeklere stil önermekten çok kendilerini ifade eden bir tarza sahip olurlarsa biz kadınları etkilemekte başarılı olurlar mesajını iletmek istiyorum.

stil sahibi erkekler

stil sahibi erkekler

Her kadının beğendiği tarzın da farklı olduğunun ayrıca altını çizmem lazım. Takım elbise, gömlek ve kravat giyen bir erkek yıllar boyu beni hiç etkilememiştir. Rahatlığına önem veren, kendini ifade eden, kendine güvenini yansıtan ve bunu ifade ederken zorlamayı tercih etmeden içinden geldiği gibi stiline yansıtan erkek tercihim oldu. Takım elbise başta şık görünse de her zaman resmiyet içinde olmayacağımızı düşünerek günlük yaşamında rahat hissettiği stili yansıtan erkek kadınların beğenisini kazanıyor. Sabah kahvaltıya giderken takım elbisesini giyinmeyeceğini düşünerek bunu yazdım.

stil sahibi erkekler

stil sahibi erkekler

Dünyada stil sahibi olarak anılan Brad Pitt, Orlando Bloom ve David Beckham’ı sokakta takım elbiseleri yerine tshirt ve jeanleri ile görüyorsunuz. Türkiye’nin en karizmatik erkeklerinden Kıvanç Tatlıtuğ sokak stiline bakarsanız tshirt ve jean öncelikli tercihi. Hepsi rahatına önem veren kendilerini iafede eden tarzlara sahipler.

stil sahibi erkekler

Stillerimiz bir şekilde karakterlerimizi, yaşamdaki duruşlarımızı belli ediyor. Stil sahibi erkekler, kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır sorusunun cevabına minik bir başlık olabilir. Asıl olan bize sevgisini hissettirmesi, bize bütün olarak saygı duyması, mutlu etmesi, romantik olması ve kendimizi onun yanında özgür hissedebilmemiz…

stil sahibi erkekler

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: