20 YAŞINDAN KÜÇÜK YENİ STİL İKONLARI

Stil ikonu dediğimizde ne anlıyorsunuz? Benim aklıma ilk olarak Sex And The City dizisi ile stiline hayranlık duyduğum Sarah Jessica Parker geliyor. Daha sonra Gossip Girl dizisi ile hem oynadığı karakter hem de normal yaşamdaki stili ile kendine hayran bırakan Blake Lively. Pop müziğin muhteşem yıldızı Rihanna, her tarzı denemesi ve farklı olanı yaratması ile son yılların en popüler stil ikonlarından. Klasik giyimi beğenenler tarafından Kate Middleton stil ikonu olarak takip ediliyor. Bir çoğuna göre Kim Kardashian stil ikonları arasında yer alırken Beyonce sahne kostümlerinden gündüz sokak stiline kadar milyonlarca hayranı olan stil ikonlarından biri. Bloggerlardan Chiara Ferragni ve Olivia Palermo milyonlarca hayranı olan stil ikonlarından bir kaçı. Geçmişe bakacak olursak Marilyn Monroe, Grace Kelly, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor isimleri ön plana çıkıyor. Yıl 2015 olunca moda dünyası genç jenerasyon arasından en şıklara dikkat etmeye başladı. Kimi ünlü aileleri ile göz önünde olan kimi Disney yıldızları kimi podyumlarda dikkat çeken ve yaşları 13-19 arası değişen yeni nesil stil ikonları ile moda renkleniyor. Modacılarda şimdilerde kreasyonlarını genç jenerasyona yönelik yapmayı tercih etmeye başladı. Gençler; dinamik, özgün ve yaratıcı stilleri ile bizlere de ilham oluyor. İşte genç stil ikonları:

  1. Ariel Winter – 17 yaşında

Modern Family dizisinde içine kapanık kız kardeşi oynamasına rağmen, gerçek yaşamda göz alıcı görünümler yaratma konusunda zeki. Kırmızı halıda kimi zaman eski Hollywood stilini kimi zaman vamp tarzları deniyor ve dikkat çekmeyi başarıyor.

 

 

ariel-winter

Ariel-Winter Ariel-Winter

2. Taylor Hill – 19 yaşında

Victoria’s Secret meleklerinden Taylor Hill gündüz rahat stilleri tercih ederken gece seksi görünümler yaratırken zerafetini de korumayı başarıyor.

 

 

taylor-hill

taylor hilltaylor-hill-2015

3. Tavi Gevinson – 19 yaşında

20 yaşına girmeden CV’sinde yazar, magazin editörü, oyuncu, şarkıcı, TEDx konuşmacısı ve stil ikonluğunu şimdiden eklemiş. Akıllı, stil sahibi ve kendi gibi gençlere yaratıcı ve trend yaratan başarılı bir rol modeli.

tavi gevinson

Tavi Gevinson at Stella McCartney Resort 2016

Tavi+Gevinson+Heels+Strappy+Sandals+jGnh-uALFZJl

4. Zendaya – 19 yaşında

Şarkıcı stili ile farklı olanı denemeyi seviyor. Fakat bu farklılığı genellikle saçlarında yaptığı değişikliklerle yaratıyor. Bazen kısacık bazen uzun kıvırcık saçları ile stile göre saç modelini yaratıyor.

Zendaya--2015-Grammy-Awards-in-Los-Angeles-24-620x933 zendaya-2015-radio-disney-music-awards-in-los-angeles_6 Zendaya-on-red-carpet-with-red-shoes56

5. Bella Hadid – 18 yaşında

Gigi Hadid’in kız kardeşi olan Bella’da sofistike bir ışıltı var. Vücut hatlarını ortaya çıkaran stillerinden trend yaratan görünümlerine ve rahat sokak stili ile ilham yaratan stilleri ile dikkat çekiyor. main.original.585x0 bella-hadid-rex Bella-Hadid-Hailey-Baldwin-Denim-Supply-Co-Shoot

 

LOS ANGELES, CA - AUGUST 10: Actress Rowan Blanchard arrives at the 2014 Teen Choice Awards at The Shrine Auditorium on August 10, 2014 in Los Angeles, California. (Photo by Jon Kopaloff/FilmMagic)

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: