Sen Sönen Bir Yıldız Değilsin, Işıldamaktan Vazgeçme

Sen Sönen Bir Yıldız Olamazsın… Dünya senin varlığınla aydınlanmaktan mesut durumdayken, gözlerindeki tükenmişlik enerjinin sonlanmakta olduğunu haykırır nitelikte. Sen Sönen Bir Yıldız Olmamalısın… Bir zamanlar yaşadığın çoşkuların alevi ise titrek ışıklar yaymakta. Belki sen merkezindeki gücü ateşleyenin ne olduğunu unutmuşsun. Bir yıldız sönmeden önce en parlak halini alır der gökbilimciler. Enerjisinin büyük kısmını bırakarak yok olan yıldızlar gibi sen süpernova olmayı seçmişsin.

Çok uzun değil, sadece bir süre önce kendi değerini başkalarının takdir ve onayına göre belirlemeye başladın. Evet enerjin var fakat onu besleyen bir kaynak var ve o kaynağında beslenmesi lazım, oysa sen bunu unuttun. Onaylanmak, takdir görmek için kendi değerini düşürmeyi seçtin ve bir baktın ki onları mutlu edecek kaynak tükenmiş. Neden sana vermiyorlar diye hayıflanma çünkü sensin onları almaya alıştıran. Sensin sürekli onların onayının peşinde olan… Asıl sensin kendi değerini düşüren

Senin dikkatini çekmemiş kişilerin ilgisinin peşindesin. Oysaki herkes için her şey olamayacağını unuttun. Her şeyi becermek zorunda hissediyorsun. Belkide bu yüzden yapamamayı bir kusur olarak görmeye başladın. Hiç kimse için hiç bir şey olmadığına üzülüyorsan boşuna üzülme çünkü asıl sen kendini yetersiz görensin. 

‘Hayır’ demekten vazgeçtin. Artık o daha çok sana verilen cevap oldu ve sen kabul ettin. Arkadaşlarını kaybettin. Kendine güvenini kaybettin. Bir mesaj kendini iyi hissettirirken güzelliği filtrelerle süslenmiş fotoğraflardan görmeyi seçtin. Çıkmazlar içindeyken başkalarının onayının peşinde koştun. Gerçekleşmeyen sözlerle değerli zamanlarını kaybettiğin için kendini cezalandırma çünkü ‘hayır’ demekten sen vazgeçtin. 

Şimdi sen yaşamında olanlar için tavizler vererek kendi yaşamını harcıyorsun. Yanıldığını hatırlatmam lazım. Bunun olanaksız olduğunu fark etmen lazım. Yolunda ilerlerken içindeki o mükemmel ikna etmiş. Öyle bir güvensizlik yaratmışki bekleneni yapmaz ise mahvolacağından korkarak büyümüş, gelişmiş. Kendi varlığından özün verdiğin bir güvensizlik içindesin çünkü başkalarını kendinden öncelikli tuttun. Kendi ihtiyaçlarından önce onlarınkini karşılamaya çalıştın.

Yaşamını başkaları için yaşarsan, kendine yeterli değeri vermezsen, başkalarından onay almak için ihtiyaçlarını göz ardı edersen bir kara deliğe dönüşmen normal. Hiçliğe dönüşmek için öyle bir parlayacaksın ki gökte sönen yıldızlardan farkın kalmayacak. Kendi ışığını kendin yok edeceksin.

Sen Sönen Bir Yıldız Değilsin

Yaşam saklandığın gergin kabuğun ötesinde. Ektiğin tohumun filizlerinin toprağın üstünde belirmesinde, güneşin doğuşu ile yumurtasından çıkan caretta caretta deniz kaplumbağalarının azimle denize ulaşma içgüdüsünde, kedi yavrusunun annesinden emdiği sütle yaşadığı hazda, sevdiklerinle karşılaştığın anlarda dudaklarda beliren gülümsemelerde… Senin yaşamına ait olanlar sana bu enerjiyi yaratacak. Senin yaşamında olmayı seçenler senin bu enerjiyi hak ettiğini bilerek senle paylaşmaya devam edecek.

Belki şimdi yıldızın tamir olmadan söndü ve yok oldu. Hatırla; yeni yıldızlar eskilerden ortaya çıkıyor. Dünyada eski bir yıldızın parçasından oluşmuştu.

Ekranı kapa, sokağa çık. Derin bir nefes al, ve uzun bir şekilde nefesini ver. Nefesinin sesini duyuyor musun? Dışardaki tüm seslere rağmen nefesinin sesini duyuyor musun? O ses seninle ilgileniyor. O ses sana değer veriyor. O ses sana şefkat gösteriyor. O seni her zaman yeterli buluyor. O ses seni seviyor. Eskisinden daha da fazla parlayacaksın.

Sen Sönen Bir Yıldız Değilsin

Sen Sönen Bir Yıldız Değilsin #terapimyoga

SaveSave

SaveSave

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: